Zoom Alternatifi Olabilecek En İyi Uygulamalar!


62
604 Paylaşım, 62 points

Son dönemde uzaktan görüşmelerin zorunlu hale gelmesiyle birlikte en popüler uygulamalardan birisi olan Zoom uygulaması, milyonlarca kişi tarafından tercih edilmeye başladı. Bu uygulamayı kullanmak istemeyen kişiler ise alternatiflerini araştırmaya devam ediyor. Bu yazımızda Zoom kullanmak istemeyen kişiler için Zoom Alternatifi Olabilecek En İyi Uygulamalar! Hakkında bilgi vereceğiz.

Gerek konferanslar gerek toplantılar gerekse dersler için sıklıkla kullanılan Zoom, son bir yılın neredeyse en popüler ve adından söz ettiren uygulaması olmayı başardı. Günlük 300 milyon kişinin kullandığı bu uygulama aynı zamanda yarattığı bazı güvenlik sorunları nedeniyle de birçok kişi tarafından tercih edilmiyor.ZOOM ALTERNATİFİ OLABİLECEK EN İYİ UYGULAMALAR NELERDİR?

Zoom kullanmak istemeyen birçok kullanıcı, bu uygulamaya alternatif olabilecek diğer video görüşme uygulamalarını araştırıyor. Zoom Alternatifi Olabilecek En İyi Uygulamalar şu şekilde sıralanıyor;

 • Skype
 • Cisco Webex
 • Adobe Connect
 • Google Hangout Meet
 • Microsoft Teams
 • Starleaf
 • Jitsi Meet
 • Whereby
 • Discord
 • GoToMeeting
 • join.me
 • Blue Jeans

ZOOM ALTERNATİFİ SKYPE UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Skype uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Microsoft’ un video konferans uygulaması olan Skype ister sesli ister görüntülü görüşme fırsatı sunmaktadır. Türkçe dil desteğine sahip olan Skype, HD kalitesinde görüşme yapmayı sağlamaktadır. Yapılan görüşmeleri kaydetme özelliğine de sahip olan bu uygulamada ekran paylaşımına da izin verilmektedir.

ZOOM ALTERNATİFİ CİSCO WEBEX UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Cisco Webex uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin sıklıkla tercih ettikleri bu uygulama hem ücretli hem de amatör kullanım için ücretsiz olarak sunulmaktadır. Toplantı anında metne dönüştürme ve altyazı oluşturma özelliklerine de sahip ola uygulamanın üst düzey güvenliğe sahip olması dikkat çekmesini sağlamaktadır. Profesyonellere yönelik olarak hazırlanan uygulamada Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

ZOOM ALTERNATİFİ ADIBE CONNECT UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Adobe Connect uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Eğitim amaçlı olarak sıklıkla tercih edilen bu uygulama 90 günlük ücretsiz kullanım hakkından sonra ücretli olarak kullanılabilmektedir. Eğitim içeriği paylaşımı yapılmasının yanı sıra öğrenci takibi özelliği de bulunan uygulamada aynı zamanda beyaz tahta ve Türkçe dil desteği gibi özellikler de yer almaktadır.

ZOOM ALTERNATİFİ GOOGLE HANGOUTS MEET UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Google Hangouts Meet uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Google’ a ait bir uygulama olarak hazırlanmış olan bu uygulamasa Google ile entegre şekilde birçok özellik kullanılmaktadır. Ücretli ve ücretsiz kullanım seçeneklerine sahip olan uygulamada gerçek zamanlı altyazı, ekran paylaşımı ve Türkçe dil desteği gibi özellikler bulunmaktadır.

ZOOM ALTERNATİFİ MİCROSOFT TEAMS UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Microsoft Teams uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Kurumsal olarak sıklıkla tercih edilen bu uygulama üzerinden ekipler oluşturmak ve bu ekipler ile aynı anda sesli ve görüntülü görüşme yapmak mümkündür. Microsoft ürünleri ile birlikte çalışan uygulamada Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

ZOOM ALTERNATİFİ DİSCORD UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Discord uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Daha çok oyuncuların kullandığı bu platform, görüntülü görüşme yapanların da tercih ettiği uygulamalar arasında yer almaktadır. Aynı anda çok sayıda kullanıcı ile görüşme şansı sunan uygulamada topluluk odaları oluşturma, videolu ve sesli görüşme, mesajlaşma ve Türkçe dil desteği özellikleri bulunmaktadır.

ZOOM ALTERNATİFİ STARLEAF UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Starleaf uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Hem amatör hem de profesyonel kullanıcılara yönelik hazırlanmış olan bu uygulamada sesli ve görüntülü görüşme yapılabilmektedir. En fazla 20 kişi ile görüşme şansı sunan uygulamada özellikle toplantı ve görüşmelerde donanım desteği sunmaktadır. Bu uygulama Corona virüs süresinde ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

ZOOM ALTERNATİFİ JİTSİ MEET UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Jitsi Meet uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Google Calendar ve Office 365 ile entegre şekilde çalışabilen bu uygulama açık kaynak kodlu olarak kullanılmaktadır. Gizlilik ve güvenlik özellikleri ile ön plana çıkan uygulamayı kullanmak için herhangi bir kurulum gerekmemektedir.

ZOOM ALTERNATİFİ WHEREBY UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Whereby uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Aynı anda sadece 4 kullanıcı ile video görüşmesi yapma hakkı sunan bu uygulamada ekran paylaşımı, video kaydı özellikleri bulunmaktadır. Ücretli ve ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama, hızlı ve kolay kullanımı sayesinde tercih edilmektedir.

ZOOM ALTERNETİFİ GOTOMEETİNG UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi GoToMeeting uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. En fazla 25 kişiye kadar görüşme imkanı sunan bu uygulama ilk ay ücretsiz olarak sunulmaktadır. Daha çok kurumsal olarak profesyonel şekilde kullanılan bu uygulamada gelişmiş yönetici panelinin yanı sıra ekran ve çizim paylaşımı özellikleri de yer almaktadır.

ZOOM ALTERNATİFİ JOİN.ME UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Join.me uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Kolay ve ücretsiz kullanımı ile dikkat çeken bu uygulamada ne fazla 10 kişiye kadar görüşme şansı sunmaktadır. Farklı yerlerden kişilerin katıldığı görüşmeler yapılabilen bu uygulamada ekran paylaşımı yapmak da mümkün olmaktadır.

ZOOM ALTERNATİFİ BLUE JEANS UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zoom alternatifi Blue Jeans uygulaması, Zoom’ dan sonra en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. HD görüntü ve Dolby Voice ses desteği sunan bu uygulamada aynı anda 150 katılımcı ile görüşme yapmak mümkündür. Kullanıcı dostu ara yüzü ile dikkat çeken uygulama, ücretsiz deneme sürümüne sahiptir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir