Ziraat Bankası’ndan 0.49 Oranla Konut Kredisi Müjdesi


71
694 Paylaşım, 71 points

Ziraat Bankası, ev almak isteyenlere müjdeli bir haber verdi. Faiz oranlarını oldukça aşağıya çeken Ziraat Bankası, konut kredisinde %0,49 oranda kredi kullanım hakkı sunacak. Bu yazımızda Ziraat Bankası’ ndan 0.49 Oranla Konut Kredisi Müjdesi ile ilgili detayları anlatacağız.

Ziraat Bankası, müşterilerine yaptığı avantajlı kampanyalarla her daim adından söz ettirmeyi başarıyor. Güncel kampanyaları ile dikkat çeken Ziraat Bankası’ndan yine müjdeli bir haber geldi. Faiz oranlarını oldukça aşağıya çeken Ziraat Bankası, konut kredisinde 0,49 oranda faiz uygulayacağını açıkladı.ZİRAAT BANKASI’ NDAN 0.49 ORANLA KONUT KREDİSİ MÜJDESİ

Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, konut kredisi için bankaya başvuruda bulunan müşterilere 0,49 faiz oranı ile konut kredisi çekme fırsatı sunulacağı belirtildi. Devlet tarafından gerçekleştirilen TOKİ sosyal konut projesi ile sağlanan anlaşma kapsamında banka müşterileri oldukça uygun faiz oranıyla konut kredisi çekme şansına sahip olacak.

Ziraat Bankası 0,49 faiz oranı ile konut kredisi çekme şansına sahip olan banka müşterileri, uygun faizle kullanacakları bu kredi sayesinde devlet tarafından sağlanan TOKİ konutlarından bir ev sahibi olma şansını yakalamış olacak.

ZİRAAT BANKASI’ NDAN 0.49 ORANLA KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası’ ndan 0.49 Oranla Konut Kredisi almak isteyen müşteriler, TOKİ sosyal konut projesine başvuruda bulunmak zorunda olacak. TOKİ başvurusunu sağlayan kişiler, kura ile ev alma hakkını elde ettikleri anda devreye Ziraat Bankası girecek. Ziraat Bankası, TOKİ kurasında bir ev sahibi olma hakkı kazanmış olan kişilere 0,49 faiz oranı ve 240 ay vadeli olarak konut kredisi çekme imkanı sunacak.

Ziraat Bankası ve TOKİ işbirliği ile hazırlanmış olan bu konut kampanyası kapsamında TOKİ evlerinden alma hakkı kazanmış olan kişiler hem düşük faiz oranından yararlanabilecek hem de çok uzun vade ile rahatça kira öder gibi ev taksiti ödeyebilecek.

ZİRAAT BANKASI’ NDAN 0.49 ORANLA KONUT KREDİSİ ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası’ ndan 0.49 Oranla Konut Kredisi ödemesi nasıl yapılır sorusuna basit bir örnekle cevap vermek mümkün. TOKİ konut başvurusunda bulunan ve kurada ev alma hakkı kazanan bir kişi, 100 bin TL tutarındaki krediyi almak için Ziraat Bankasına başvuruda bulunacak. 100 bin TL’lik konut kredisi için Ziraat Bankası 0,49 oranda faiz uygulaması gerçekleştirecek. Bu sayede konut kredisi kullanan kişi, 100 bin TL’ lik kredisine karşılık 240 ay vadeli olarak aylık 709 TL ödeme yapmış olacak.

Ziraat Bankası konut kredisini 150 bin TL olarak kullanacak olan kişiler ise, TOKİ kurasında hak kazanmaları karşılığında 0,49 faiz oranı ile 240 aylık konut kredisine aylık 1064 TL ödeme yapacaklar. TOKİ sosyal konut projesinden yararlanan kişiler, ödemelerini daha erken bitirmek isterlerse kredi vadesini daha da kısaltma hakkına sahip olacak. Bu kapsamında 100 bin TL’lik konut kredisini 0,49 faiz oranıyla 120 ay vadeli olarak çeken bir kişi, aylık 1104 TL ödeme gerçekleştirecek.

ZİRAAT BANKASI’ NDAN 0.49 ORANLA KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Ziraat Bankası’ ndan 0.49 Oranla Konut Kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, TOKİ Sosyal Konut Projesi kapsamında bir ev sahibi olma hakkı kazandıktan sonra iki şekilde kredi başvurusunda bulunabilecek. İsteyen kişiler, başvurularının onaylanmasının ardından en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek konut kredisi başvurusunda bulunabilecekler.

Banka şubesine gitmek istemeyen kişiler ise TOKİ başvurusunun olumlu sonuçlanmasının ardından e – Devlet üzerinden elektronik olarak Ziraat Bankası 0,49 oranlı konut kredisi başvurusunda bulunabilecekler.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
85
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben 45 yaşındayım evim giç olmadı neden çünkü peşin param olmadı taksitle mutlaka faize bulaşıyoruz. gerçekten faizsiz nasıl ev alabilirim acaba devlet dahi 0.49 fa olsa faize teşvik ederse ben nasıl Allahın karşısına çıkacan herhalde şurda ne kaldı ki ömür boyu jiradan kurtulamayacağım ölüme az kaldı