Ziraat Bankası İş Başvurusu Personel Alımı Ve Çalışma Koşulları


87
865 Paylaşım, 87 points

Belirli aralıklarla personel alımı gerçekleştiren bankalar arasında en çok personel alımı yapan banka Ziraat Bankası olarak biliniyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl içerisinde de personel alım ilanı yayınlayacak olan Ziraat Bankası’nın personel alımı ile ilgili ayrıntıları, başvuru şartlarını, aranan özellikleri sizler için hazırladık.

Personel alımı konusunda düzenli olarak duyuru yayınlayan bankalar, bünyelerinde farklı pozisyonlarda görevlendirilmek üzere personel alımlarına devam ediyor. Banka personel alımı konusunda en sık ilan yayınlayan bankalardan birisi olan Ziraat Bankası, son olarak 2018 yılında yayınladığı ilanla personel aldı. 2019 yılı için henüz ilan yayınlamamış olan bankadan gelecek haber ise dört gözle bekleniyor.

Ziraat Bankası Personel Alım Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından işe alınacak olan personelde aranan özellikler şu şekilde sıralanabilir;  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 1989 tarihinden sonra doğmuş olmak
  • 4 yıllık bir fakülteyi bitirmiş olmak
  • 4 yıllık fakülteye denk bir eğitim kurumundan mezun olmuş olmak
  • Diploma ve öğrenci belgesini başvuru sırasında göstermek
  • İş alım pozisyonuna uygun adaylar arasında yer almak
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi kapsamında belirtilmiş haklardan mahrum bulunmamak
  • Taksirli suç ve tecil edilmiş hükümler hariç herhangi bir suçtan hükümlü bulunmamak
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, erteletmiş ya da muaf olmak.

Ziraat Bankası Personel Sınavı Hakkında Genel Bilgi

Ziraat Bankası’nın yayınladığı personel alım sınavı yazılı ve mülakat şeklinde iki aşamalı olarak yapılıyor. İşe alınacak personelin pozisyonu ve görev verilecek olan illere göre değişiklik gösterebilen şartlar kapsamında farklı sınav sistemleri de uygulanabiliyor. Ziraat Bankası, personel alım sınavları için belirli bir ücret talep ediyor. Belirlenmiş hesap numaralarına yapılan ödemenin ardından başvurular gerçekleştiriliyor.

İki aşamalı olarak yapılan sınavlar arasında ilki yazılı sınav olarak biliniyor. Adaylar, belirlenmiş olan tarih, saat ve merkezde çoktan seçmeli test usulü ile sınava tabii tutuluyor. Sınav sırasında fotoğraflı resmi kimlik belgesi ve sınava giriş belgesinin bulunması gerekiyor. 3 bölümden oluşan yazılı sınavda toplamda 120 soru, 140 dakikalık sürede yapılıyor.

Sınav Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ziraat Bankası Personel Alım Sınavı sonrasında adayların bu sınavdan 100 üzerinden en az 60 puan alması gerekiyor. 60 ve üzeri puan alan adaylardan işe alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday mülakat için çağrılıyor. Mülakata giren adayların da bu sözlü sınavdan en az 60 puan ve üzeri alması gerekiyor. Belirlenmiş olan notu geçmeyi başaran adaylar, yazılı ve sözlü notun aritmetik ortalaması alınarak nihai başarı notuna sahip oluyor.

Sınav sonuçlarına göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak ihtiyaç dâhilinde personel yerleştirme işlemi gerçekleştiriliyor. Tüm bu bilgiler, Ziraat Bankası resmi internet sitesinden de yayınlanıyor.

Ziraat Bankası Çalışma Koşulları

Ziraat Bankası Sabah 09:00’da açılmaktadır. Öğle Tatiline 12:30’da giren Ziraat Bankası 13:30’da tekrar mesaiye başlamaktadır. Akşam saat 17:30’da mesai bitmektedir. Hafta sonu açık şube bulundurmama kararı almıştır. Ayrıca şubeler kapalı olduğunda ATM, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığıyla da işlemler yapılabilmektedir. Bankamatik görevlileri bazen haftasonu mesaisi yapabilmektedirler.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
865 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir