Ziraat Bankası Hesaptan Hesaba Para Transferi Nasıl Yapılır?


78
765 Paylaşım, 78 points

Ziraat Bankası müşterileri, hesaptan hesaba para transferi yapabilmektedir. Başka bankaya EFT yapma hakkına sahip olan banka müşterileri, Ziraat Bankası hesapları arasında havale işlemini de gerçekleştirebilmektedir. Bu yazımızda Ziraat Bankası hesaptan hesaba para transferi nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Ziraat Bankası üzerinden para gönderme işlemi yapmak isteyen kişiler, kısa sürede ve oldukça kolay para gönderimi gerçekleştirebilmektedir. Banka müşterisi, Ziraat Bankası hesapları arasında para transferi yapabileceği gibi kendi hesapları arasında da bu işlemi gerçekleştirme hakkına sahiptir.ZİRAAT BANKASI HESAPTAN HESABA PARA TRANSFERİ NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası hesaptan hesaba para transferi yapmak için kullanılabilecek birden fazla yöntem bulunmaktadır. Para transferi yapacak olan kişinin öncelikle EFT mi yoksa havale mi yapacağına dikkat etmesi gerekmektedir. Yapılacak işlem türüne göre doğru seçeneğin işaretlenmesi, para transferinin sorunsuz yapılması anlamına gelecektir.

Ziraat Bankası hesaptan hesaba para transferi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Ziraat Bankası ATM’den hesaba para yatırma
 • Ziraat Bankası İnternet bankacılığı ile para yatırma
 • Ziraat Bankası cebe havale ile para yatırma

ZİRAAT BANKASI ATM’DEN HESABA PARA YATIRMA NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası hesaptan hesaba para yatırmak için ATM’leri kullanmak mümkündür. ATM üzerinden birçok bankacılık işlemi kolaylıkla yapılmaktadır. ATM üzerinden hesaptan hesaba para göndermek için gerekli olan seçeneği işaretlemek gerekmektedir. EFT ve havale işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Gerekli alanın işaretlenmesinin ardından paranın gönderileceği hesap numarası ve gönderilecek para tutarı girilmelidir. Tüm bilgilerin girilmesinin ardından ekrandan onay verme işlemi ile birlikte hesaptan hesaba para gönderme işlemi tamamlanmış olacaktır.

ZİRAAT BANKASI İNTERNET BANKACILIĞI İLE PARA YATIRMA NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası hesaptan hesaba para yatırma işlemi için internet bankacılığı da kullanılabilmektedir. Şubeye gitmeye gerek olmadan internet bankacılığı üzerinden işlemlerini gerçekleştirecek olan müşteriler, Ziraat İnternet Bankacılığı girişi yaptıktan sonra para transferleri kısmından işlemler gerçekleştirilecektir. Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden para yatırma için açılacak ekranda havale yazan yere tıklamak ve gerekli bilgileri eksiksiz doldurmak gerekmektedir. Bilgilerin girilmesinin ardından işlem onaylanarak hesaptan hesaba para gönderimi yapılacaktır.

ZİRAAT BANKASI CEBE HAVALE NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası, hesaptan hesaba para yatırmak için cepten havale yöntemi de kullanılabilmektedir. Bu yöntemle para göndermek için tek yapılması gereken, paranın gönderileceği kişinin telefon numarasını ve gönderilecek tutarı girmektir. ATM üzerinden gerçekleştirilecek olan bu işlemde cep telefonu sahibine SMS ile gönderilen onay kodunun ATM’ye girmesi ile para gönderme işlemi tamamlanmış olacaktır.

ZİRAAT BANKASI HESAPTAN HESABA PARA TRANSFER ÜCRETİ NE KADARDIR?

Ziraat Bankası hesaptan hesaba para transferi için ücret ödemek gerekmektedir. Ziraat Bankası hesaptan hesaba para transfer ücretleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Hesaptan hesaba TL gönderme ücreti: 30 TL
 • Hesaptan isme TL gönderme ücreti: 40 TL
 • Kasadan hesaba TL gönderme ücreti: 40 TL
 • Kasadan isme TL gönderme ücreti: 50 TL
 • Müşterinin kendi hesabından yapacağı TL havale ücreti: Ücretsiz
 • Banka kasasından yapılan TL gönderme ücreti: 10 TL
 • İnternet bankacılığı üzerinden TL gönderme ücreti. Ücretsiz
 • ATM’den havale ile TL gönderme ücreti: 3 TL
 • Telefon bankacılığı ile TL gönderme ücreti: Ücretsiz
 • Düzenli hesaptan hesaba para gönderme ücreti: 2 TL

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
765 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
30
Şaşkın
Başarısız Başarısız
117
Başarısız
Komik Komik
100
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
25
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir