Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredi Kampanyası


73
707 Paylaşım, 73 points

Ziraat Bankası, enflasyon oranlarında önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen olumlu gelişmeler doğrultusunda müşterilerine kolaylık sağlayacak bir konut kredisi kampanyası hazırladı. Enflasyona endeksli konut kredisi kampanyası kapsamında, Ziraat Bankası müşterileri çok daha düşük maliyetlerle ev sahibi olabilecek. Bu yazımızda Ziraat Bankası enflasyon endeksli konut kredisi kampanyası hakkında bilgi vereceğiz.

Enflasyon oranlarında yakın bir zamanda beklenen olumlu gelişmeler kapsamında birçok banka, enflasyona endeksli kredi paketleri hazırlamaya başladı. Bu kapsamda kredi kampanyası hazırlayan bankaların başında Ziraat Bankası yer aldı. Ziraat Bankası, müşterilerine en uygun faiz oranları ile konut kredisi verecek.Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Özellikleri Nedir?

Ziraat Bankası tarafından hazırlanan enflasyon endeksli konut kredisi çekecek olan müşteriler, aylık ödemelerini enflasyona göre belirleyecek. Bu işlemdeki amaç, müşterilerin çok daha uygun oranlarla konut kredisi alabilmesi ve bu sayede konut kredisi alacak kişilerin önünü açmak.

Ziraat Bankası enflasyon endeksli konut kredisi kampanyası sayesinde 6 aylık ya da 12 aylık faiz değişimleri ile kredi fırsatı sunacak.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Ödemeleri Nasıl Belirlenecek?

Ziraat Bankası tarafından sunulacak olan enflasyona endeksli konut kredisi ödemelerinde esas olarak TÜFE endeksi dikkate alınacak. Faiz oranı hesaplamasında enflasyon oranı (TÜFE) ve banka tarafından belirlenen pay oranı belirleyici olacak.

 Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Yararlanma Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından sunulan enflasyon endeksli konut kredisinden yararlanma şartları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Müşteri konut fiyatının %80’i oranında kredi alabilmektedir
  • Konut kredisinde en fazla 120 ay vade fırsatı sunulmaktadır
  • Erken kapama ya da ara ödeme yapmak isteyenlerden ücret alınmayacaktır
  • Kredi kampanyasından yararlanmış olan bir kişi istediği zaman sabit faizli konut kredisi ürününe geçiş yapabilecektir
  • Kredi faiz oranı müşteri tarafından belirlenecektir
  • Kredi faiz oranları 6 – 12 aylık olarak enflasyon oranına göre seçilebilecektir
  • Bu kampanya kapsamında sıfır ya da ikinci el konut almak mümkün olacaktır

Ziraat Bankası Enflasyon Endeksli Konut Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Ziraat Bankası tarafından sunulan enflasyon endeksli konut kredisi başvuru için internet üzerinden ya da en yakın şubeye giderek başvuruda bulunmak mümkündür. Banka müşterileri, Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden istedikleri zaman konut kredisi kampanyasına başvurarak kredi kullanma hakkına sahip olabilecektir. Bunun yanı sıra banka şubelerine giderek de konut kredisi kampanyası hakkında bilgi alınabilir ve başvuruda bulunulabilir.

Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Faiz Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Enflasyon endeksli konut kredisi faiz hesaplaması, sabit faizli konut kredilerinden biraz daha farklı şekilde yapılmaktadır. Sabit faizli konut kredilerinde müşteri belirlenen faiz oranı üzerinden sabit olarak ödeme gerçekleştirilmektedir. Enflasyon endeksli konut kredisinde faiz hesaplaması için TÜFE ve banka pay oranlarına göre aylık faiz oranları belirlenmektedir. Bu oranlar müşterilerin taleplerine göre 6 aylık ya da 12 aylık olarak şekilde belirlenebilmektedir.

Ziraat Bankası enflasyon endeksli konut kredisi sabit taksitli bir kredi türü değildir. İlk 6 ay ve ikinci 6 ay ödenecek faiz oranları değişiklik gösterecektir. Banka müşterileri bu kredi kampanyasından yararlanmanın yanı sıra istedikleri zaman sabit faiz oranlı bir konut kredisi seçeneğine de geçebilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
707 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
111
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
26
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
109
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir