Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmler 2022


70
684 Paylaşım, 70 points

Bazı filmler konuları ve farklı senaryoları ile oldukça karmaşık görülebilir. Bu tür filmler genel olarak zeki insanlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu yazımızda Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmler 2022 hakkında bilgi vereceğiz.

Film izlerken eğlenmenin yanı sıra düşünmek de isteyenlere yönelik olarak birçok film bulunmaktadır. Bu filmleri özellikle zeki insanları hedef alarak hazırlanmıştır. Konusunu çözmesi oldukça zor olan ve izleyenleri bir paradoksa sürükleyen bu filmler, zeki insanların özellikle ilgisini çekmektedir.ZEKİ İNSANLARIN İZLEMESİ GEREKEN EN İYİ FİLMLER HANGİLERİDİR?

Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmler şu şekilde sıralanıyor;

 • Tenet (2020) – IMDB:7,4
 • Prestige (2006) – IMDB: 8,5
 • The Usual Suspect (1995) – IMDB: 8,5
 • Seven (1995) – IMDB: 8,6
 • Split (2016) – IMDB: 7,3
 • Zodiac (2007) – IMDB: 7,7
 • Looper (2012) – IMDB: 7,4
 • Nobody (2009) – IMDB: 7,8
 • Predestination (2014) – IMDB: 7,5
 • The Machinist (2004) – IMDB: 7,7
 • Shutter Island (2010) – IMDB: 8,2
 • Memento (2000) – IMDB: 8,4
 • Interstellar (2014) – IMDB: 8,6
 • Inception (2010) – IMDB: 8,8
 • Fight Club (1999) – IMDB: 8,8

TENET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Tenet filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, zamanın çok ötesinde meydana gelen bir casusluk ve dünyayı kurtarma operasyonundan söz edilmektedir. Sadece zeki olan insanların bir seferde anlayabildiği bu filmde zamanın geriye doğru aktığı tehlikeli bir operasyon gerçekleşmektedir.

PRESTİGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Prestige filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, gayet başarılı olan iki sihirbazın birbirilerine karşı verdikleri başarı mücadelesi konu edilmektedir. İki sihirbazın ortak gösterisi sırasında Robert ‘ın karısının ölmesiyle iki dostun arasının açılması ve sonrasında başlayan savaş anlatılmaktadır.

THE USUAL SUSPECT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Usual Suspect filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, milyon dolarlık bir uyuşturucu ticareti sırasında patlama meydana gelen ve içerisinden 27 kişinin cesedi çıkarılan bir yatta görgü tanıklarının ifadesi ile 5 kişilik bir grubu araştırma görevini üstlenen polislerin yaşadıkları konu edilmektedir.

SEVEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Seven filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, Hristiyanlığın 7 ölümcül günahını işleyen insanları kendisine kurban olarak seçen ve onları farklı şekillerde öldüren bir seri katili yakalama görevini üstlenen iki polisin yaşadıkları konu edilmektedir.

SPLİT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Split filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, 23 farklı alter egoya sahip olan Kevin isimli bir psikopatın bir market çıkışı 3 kızı kaçırması ve hapsetmesi sonrasında kızların yanına her gittiğinde farklı bir kişiymiş gibi davranması konu edilmektedir.

ZODİAC FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Zodiac filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, San Francisco’ da daha önce hiçbir seri katilin yolundan gitmeyen ve kendi tarzını oluşturmuş olan bir seri katilin işlediği gizemli cinayetleri, mektupları ve şifreli mesajları çözmeye çalışan polislerin katili yakalamak için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

LOOPER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Looper filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, 2072 yılında zamanda yolculuğu kullanan illegal terör örgütlerinin son bulması için 2042 yılına geri dönen ve bir suikastçıdan 30 yıl sonraki kendisini yok etmesi talebinde bulunulmasından sonra kendini öldürme görevini üstlenen Joe isimli suikastçının yaşadığı zorlu süreç konu edilmektedir.

MR. NOBODY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mr. Nobody filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, 2092 yılında 117 yaşında olan ve dünyada kalmış son ölümlü olan Nemo isimli adamın son olarak annesi ile birlikte bir tren peronunda olduğunu hatırlaması ve trene binip binmeme konusunda kararsız kalmasını hatırlaması üzerinden trene binme ve binmeme olasılıkları anlatılmaktadır.

PREDESTİNATİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Predestination filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, 1975 yılına giden ve binlerce kişinin ölümü ile sonuçlanmış bir bombalı saldırıyı önleme görevini üstlenen bir ajanın bombacıyı ararken içerisine düştüğü paradoksu fark etmesi ile ortaya çıkan olaylar konu edilmektedir.

THE MACHİNİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Machinist filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, uykusuzluk problemi yaşayan ve bu sorun nedeniyle bir süre sonra psikolojik rahatsızlıkları da başlayan Trevor isimli işçinin yaşadıklarını ufak kağıtlara yazarak evindeki duvarlara asmaya başlaması sonrasında ölüme adım adım ilerleyişi konu edilmektedir.

SHUTTER ISLAND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Shutter Island filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, Teddy ve Chuck isimli iki dedektif polisin Zindan Adası olarak bilinen deliler hastanesinden kaçan bir hastayı araştırmak için adaya gitmesi ve polis şefinin burada gerçek ve rüyayı birbirine karıştırmaya başlaması sonrasında işlerin çığırından çıkması konu edilmektedir.

MEMENTO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Memento filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, düzgün bir iş adamı olarak hayatına devam eden Leonard Shelby isimli adamın karısının tecavüze uğrayıp öldürülmesi sonrasında öldürenlerden intikam almak için yola çıkması ancak bir yandan da kısa süreli hafıza kaybı sorunu ile mücadele etmesi konu edilmektedir.

INTERSTELLAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Interstellar filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, Cooper isimli bir adamın yeni bir dünya bulmak amacı ile 10 yaşındaki kızını geride bırakarak bir bilim görevine katılması ve bu uğurda çıktığı uzay yolculuğunda yaşadıkları konu edilmektedir.

INCEPTION FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Inception filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, muhteşem bir yeteneğe ve maharete sahip olan Dom Cobb isimli hırsızın rüya içerisinde rüyaya dalmayı keşfetmesi ve bu keşfi insanların üzerinden kullanarak yepyeni bir hırsızlık yöntemi bulması sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

FİGHT CLUB FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fight Club filmi, Zeki İnsanların İzlemesi Gereken En İyi Filmlerden birisidir. Filmde, Jack isimli bir adamın hayatın sıradanlığından sıkılarak Tyler Durden isimli bir adamla tanışması sonrasında Dövüş Kulübünü kurması ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
684 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir