Yurtdışına Çalışmaya Gitmenin En Kolay Yolları Nelerdir?


77
754 Paylaşım, 77 points

Günümüzde birçok insan çalışmak için yurt dışını tercih etmektedir. Yurt dışında çalışma imkanına sahip olmak için belirli özelliklere sahip olmak ve doğru adımları atmak gerekmektedir. Bu yazımızda Yurtdışına Çalışmaya Gitmenin En Kolay Yolları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Yurt dışında çalışmak, yeni yerler ve kültürler tanımak isteyenlerin en merak ettikleri konu, bu hayallerine nasıl kavuşacaklarıdır. Yurt dışında çalışmak için öncelikle belirli özelliklere sahip olmak ve doğru adımları takip etmek gerekmektedir.YURT DIŞINDA ÇALIŞMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Yurt dışında çalışmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen birçok kişi, bu nedenle çalışmak için yurt dışını tercih etmektedir. Yurt dışında çalışmanın faydaları nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Farklı bir dil öğrenmek
 • Yeni kültürleri deneyimlemek
 • Yabancı dilde eğitim almak
 • Yeni yerler keşfetmek
 • Çok kültürlü ofislerde çalışmak
 • Kendini geliştirmek

YURTDIŞINA ÇALIŞMAYA GİTMENİN EN KOLAY YOLLARI NELERDİR?

Yurt dışına çalışmak için gitmek sanıldığı kadar kolay değildir. Yurt dışında çalışmak isteyenlerin aşması gereken birçok engel bulunmaktadır. Ancak bazı yöntemleri kullanarak çok daha kolay bir şekilde yurt dışına çalışmaya gidilebilir.

Yurtdışına Çalışmaya Gitmenin En Kolay Yolları Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Wwoof
 • Salto Youth Sitesi
 • Go Overseas
 • European Solidarity Corps
 • Au Pair
 • Work Away
 • Global Work & Travel
 • Europass

WWOOF NEDİR?

Wwoof, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Tarımsal alanda faaliyet göstermek isteyenlerin kullandığı bu portal, bu alanda uluslararası gönüllülük esasına göre ilerlemektedir. Yurt dışında çalışmak isteyenler siteden istedikleri ülkeyi seçerek burada belirlenen kurumlarda tarım alanında çalışmak için başvuruda bulunabilmektedir. Ücretsiz kayıt olunan site üzerinden başvuru yapılan kurumdan onay aldıktan sonra vize işlemleri yapılarak ücretli işçi olmak mümkündür.

SALTO YOUTH SİTESİ NEDİR?

Salto Youth Sitesi, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Yurt dışında gönüllülük esasına dayanan projelerde görev almak isteyenler için hazırlanmış bu ilan sitesi üzerinden başvuruda bulunarak yurt dışında hem eğitim almak hem de projelerde çalışmak mümkün olmaktadır. Bu site üzerinden başvuruda bulunmak için mutlaka bir kurumu temsil etmek gerekmektedir. Bu kurum bir dernek, STK, vakıf ya da öğrenciler için eğitim aldıkları okul olabilir.

GO OVERSEAS NEDİR?

Go Overseas, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Stajını yurt dışında yapmak isteyenler için hazırlanmış olan bu site üzerinden yurt dışı kurumlara ulaşmak ve staj için uygun kurumlara başvuruda bulunmak mümkün olmaktadır. Site üzerinden birçok ülkede çalışma imkanı bulunmaktadır.

EUROOEAN SOLİDARİTY CORPS NEDİR?

European Solidarity Corps, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Avrupa Gönüllülük Hizmeti olarak da bilinen bu site üzerinden yurt dışında çalışmak isteuenler istedikleri ülkeyi seçebilmekte ve bu ülkede bulunan projelerde görev alabilmektedir. Özgeçmişin siteye kaydedilmesi ve ardından kurumlara başvuru üzerinden ilerlenen sitede birçok farklı projede görev almak mümkün olmaktadır.

AU PAİR NEDİR?

Au Pair, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Yurt dışında çocuk bakıcısı, mentörlük gibi işlerde görev almak isteyenler için hazırlanmış olan bu program üzerinden birçok farklı ülkede çalışma imkanı bulmak mümkündür. Program üzerinden ülkeleri ve iş ilanlarını incelemek, hangi yaş aralıklarının ne tür işlerde çalışabileceğini görmek mümkün olacaktır.

WORK AWAY NEDİR?

Work Away, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Gönüllülük esasına göre iş ilanlarının yer aldığı bu program üzerinden dünyanın birçok ülkesinde iş bulmak mümkündür. Bu program üzerinden gönüllülük ilanlarını inceleyen kişiler, kendilerine uygun olan bir işte gönüllü olarak çalışmak için başvuruda bulunduktan sonra o ülkeye gidebilmekte ve para kazanabilmektedir.

GLOBAL WORK & TRAVEL NEDİR?

Global Work & Travel, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Yurt dışında öğretmen olarak çalışmak ve farklı alanlarda staj yapmak isteyenlere yönelik olan bu site üzerinden başvuruda bulunarak istenilen ülkede iş bulma şansına sahip olmak mümkündür.

EUROPASS NEDİR?

Europass, yurt dışına çalışmaya gitmenin en kolay yollarından birisidir. Yurt dışında geçerli birçok projeye katılmak için hazırlanmış olan bu program üzerinden CV paylaşımı yaparak projelere başvuruda bulunmak mümkündür. Kurum tarafından istenilen tüm belgeleri sunan kişiler, uygun olmaları karşılığında yurt dışında staj yapma ve para kazanma şansına sahip olmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
754 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir