Yurt Dışından Getirilen Telefon Harçlarına Büyük Zam


73
714 Paylaşım, 73 points

Yarın yürürlüğe girecek olan yeni uygulama ile yurt dışından getirilen telefondan için ödenen harç tutarı 1500 TL‘ye çıkarıldı. Kasım 2018’de yapılan düzenleme ile 150 liradan 500 liraya çıkarılan harç Resmi Gazete’de bugün yayınlanan karara göre 1500 TL’ye çıkarılmış oldu. Yani yurt dışından getirilen telefonlar için ödenen harç için artık 1500 TL ücret ödenecek.

Resmi gazetede yürürlüğe giren düzenleme  yarın itibarıyla yürürlüğe girecek. Başka bir düzenlemeyle de 2 yılda bir olan yurtdışından getirilen telefonu sisteme kaydetme hakkı 3 yılda bire çıkarılmıştı.

Turkiye’deki her 10 telefondan biri yolcu beraberinde yurtdışından getirilerek sisteme kaydediliyor.Telefon Getiren Kişi Telefonu Kendi Kullanmak Durumunda

Daha önce yapılan bir düzenlemeyle de bir telefon kimin pasaportuna kayıtlı ise o pasaportun sahibi üzerine olan telefon hattında kullanılabilecek. Yapılan bu değişiklikle beraber başkasının pasaportuna kayıt edilen telefonların kullanılmasının önüne geçilmiş olacak.

15 Mayıs 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 1111 numaralı kararın 4. maddesine göre yurt dışından getirilen telefonların IMEI kaydı süreci “yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlarla kullanılmak şartıyla…” diye eklenen bir notla sınırlandırılıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir