Yurt Dışına 100 Bin İşçi Gönderilecek


59
567 Paylaşım, 59 points

Türkiye Müteahhitler Birliği, kısa bir süre önce personel alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında yurt dışında görevlendirilmek üzere 100 bin Türk işçi işe alınacak. Bu yazımızda Yurt Dışına 100 Bin İşçi Gönderimi ile ilgili detayları paylaşacağız.

Türkiye, yurt dışında yapılan inşaatların ihalelerini çoğunlukla kazanan ülkelerin başında geliyor. Dünya genelinde hemen her ülkede Tür firmaları tarafından yapılan bir inşaat görmek mümkün. Firmalar, yurt dışı inşaatlarında genel olarak Türk vatandaşları ile çalışıyor. Bu sayede yurt içinde iş bulamayan birçok vatandaşa yurt dışında işçi olarak çalışma fırsatı sunulmuş oluyor.YURT DIŞINA 100 BİN İŞÇİ GÖNDERİLECEK

Türkiye Müteahhitler Derneği, düzenli aralıklarla personel alım ilanları yayımlıyor. İlanda aranan işçiler genel olarak yurt dışındaki inşaatlarda görevlendiriliyor. Kısa bir süre önce dernekten yeni bir personel alım ilanı yayınlandı. İlan kapsamında yurt dışında yapılacak inşaat çalışmalarında görevlendirilecek 100 bin işçi alımı yapılacağı belirtildi.

Derneğin yurt dışındaki çalışmalar kapsamında 18 milyar dolarlık sözleşme imzaladığı belirtilen açıklamada, bu sözleşmelerin yapıldığı projelerde görevlendirilmek için çok fazla işçiye ihtiyaç oluğu ifade edildi.

YURT DIŞINA 100 BİN İŞÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yurt dışı ile yapılan inşaat anlaşmaları kapsamında en çok körfez ülkelerine işçi gönderimi yapılacak. Yurt dışına işçi olarak gönderilecek olan vatandaşlara maddi açıdan da destek sağlanacak. 3 kamu bankası, yurt dışına işçi olarak gidecek olan vatandaşlara 45 bin dolarlık teşvik verecek.

Yurt dışına gönderilecek 100 bin işçi, bir kere de gönderilmeyecek. Yurt dışından işçi ihtiyacına göre yıl içerisinde kısım kısım işçi gönderiminin yapılması bekleniyor. Yurt dışına 100 bin işçi alımı ne zaman yapılacak sorusuna 2020 yılı geneli olarak cevap vermek doğru olacaktır.

YURT DIŞINA 100 BİN İŞÇİ ALIMLARI NASIL YAPILACAK?

Yurt Dışına 100 Bin İşçi alımı, Türkiye Müteahhitler Derneği resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Yurt dışına işçi olarak gitmek isteyen adaylar, derneğin internet sitesine giriş yaparak başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Başvuru formunu dolduran adaylar, yurt dışına işçi olarak gitmeye hak kazanırlar. Yurt dışına işçi olarak gidecek olan işçiler, kendilerinden istenilen evrakları hazırlayarak başvuruda bulunmak zorundadır.

YURT DIŞINA 100 BİN İŞÇİ ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Yurt Dışına 100 Bin İşçi alımı, yıl içerisinde farklı projeler kapsamında gerçekleştirilecektir. Yurt Dışına 100 Bin İşçi alım şartları konusunda bu nedenle net bir bilgi vermek mümkün değildir. İşçilerin görevlendirileceği projeler kapsamında aranan şartlar hakkında açıklama yapılacaktır.

Türkiye Müteahhitler Derneği üzerinden işçi olarak başvurusunu gerçekleştiren kişiler, katılacakları proje kapsamında gerekli belgeleri de hazırlayarak başvuru işlemlerini tamamlayacaktır. Yurt dışına işçi alımı ile ilgili detaylar, alım dönemlerinde derneğin resmi internet sitesi üzerinden ayrıntılı şekilde paylaşılır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
567 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
126
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
86
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir