Youtuberler Ay’da Ne Kadar Para Kazanıyor?


57
554 Paylaşım, 57 points

Son yılların en popüler isimleri arasında Youtuber’lar da yer almaya başladı. Çektikleri videolar sayesinde büyük hayran kitlesine sahip olmayı başaran Youtuber’lar, bu videolar sayesinde oldukça iyi kazançlar da elde etmeyi başarıyor. Bu yazımızda Youtuber’lar ay’da kaç para kazanıyor sorusuna cevap vereceğiz.

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte özellikle video paylaşım sitelerine yoğun ilgi yaşanmaya başladı. Video paylaşım sitelerinin başında gelen Youtube üzerinden binlerce kişi her gün çektiği videoları yayınlıyor. Bu videoların izlenme oranlarına göre de ünlü olmak ve para kazanmak bile mümkün.YOUTUBER OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Bir kişinin youtuber olabilmesi için öncelikle kendisine Youtube üzerinden bir hesap açması ve bu hesap üzerinden çektiği videoları paylaşması gerekiyor. Video çekerken dikkat çekici türden seçimler yapmak oldukça önemli. Ne kadar ilginç video çekilirse, izlenme olasılığı o kadar yüksek oluyor.

Bir kişinin Youtuber olarak nitelendirilebilmesi için en az 1000 aboneye sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra 1 yıllık süre içerisinde videolarının en az 4000 saat izlenmiş olması gerekiyor. İnsanların ihtiyaçlarını karşılayacak, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak ve diğer videolardan farklı içerikler üretebilen kişilerin hızlıca yükselmesi mümkün.

YOUTUBER’LAR NASIL PARA KAZANIYOR?

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube, özellikle gençler için oldukça kazançlı bir gelir kapısı haline geldi. Özellikle Enes Batur, Danla Bilic, Orkun Işıtmak, Reynmen gibi isimlerin kısa sürede oldukça yüksek rakamlar kazanmayı başarması, Youtuber olmayı adeta yeni bir meslek haline getirdi. Özellikle küçük yaştan itibaren gençlerin hayalini artık bilindik mesleklerden çok Youtuber olmak süslemeye başladı.

Youtube üzerinden çektiği videoları yayınlayan kişiler, videolarının tıklanma sayısı arttıkça ve üye sayılarını artırdıkça dikkat çekmeye başlıyor. Özellikle kısa sürede tıklanma sayısı artan kişileri Youtube büyüteç altına alıyor. Popüler hale gelen kişiler, bir süre sonra yayınladıkları her video tıklaması başına para kazanmaya başlıyor.

YOUTUBE KANALLARI KAZANÇ İÇİN OLDUKÇA ETKİLİ OLUYOR

Videoları izlenmeye başlayan kişiler özellikle açtıkları kanal üzerinden video yayınlayarak izleyicilerin bu kanalı takip etmesini sağlayabiliyor. Bir Youtube abonesinin kanalında bulunan her üye, biraz daha fazla para kazanmasına katkıda bulunuyor.

EĞLENCELİ VİDEOLAR ÇEKEREK YOUTUBER OLAN ENES BATUR

Bu konuda verilebilecek en bilindik örneklerden birisi Enes Batur. Lise döneminde çektiği günlük hayatını anlatan basit videolar ile Youtube kanalında paylaşımlar yapan Enes Batur, kısa sürede ilgi çekerek video sayısını artırdı ve abone sayısının çoğalması ile bu platform üzerinden para kazanmaya başladı. Özellikle küçük çocuklar tarafından büyük bir ilgi ile izlenen Enes Batur, eğlendirici ve yarışmalar düzenlediği videolar ile kısa sürede şöhret elde eden Youtuber’lardan birisi oldu.

MAKYAJ VİDEOLARI İLE ÜNLENEN YOUTUBER DANLA BİLİC

Aynı şekilde ünlü Youtuber’lardan Danla Bilic’ de yayınladığı makyaj tüyoları videoları ile özellikle kadınların ilgisini çekmiş ve kısa sürede abone sayısını artırarak ciddi kazançlar elde etmeyi başardı.

ŞARKISINA ÇEKTİĞİ VİDEO İLE REKOR KIRAN YOUTUBER REYNMEN

Son zamanların en ünlü Youtuber’larından birisi ise Reynmen olarak gösterilebilir. Çektiği videolar ile bir anda şöhreti yakalayan Reynmen, sahip olduğu kanal üzerinden yayınladığı ‘Derdim Olsun’ isimli şarkı ile 24 saatlik süre içerisinde 6,3 milyon kişi tarafından izlenerek video izlenme rekorunu kırmayı başardı. Hal böyle olunca gençlerin birçoğu çektikleri videolar ile ünlü birer Youtuber olmanın hayalini kurmaya ve büyük kazançlar elde etmeye çalışıyor.

YOUTUBER’LAR AYDA NE KADAR PARA KAZANIYOR?

Youtuber’lar her ay yayınladıkları videolar ve milyonları bulan abone sayıları sayesinde oldukça yüksek tutarlarda kazanç elde edebiliyor. Dudak uçuklatan rakamların söz edildiği Youtuber kazançları bu eğlenceli işi bir meslek haline getirmeye devam ediyor. Youtuber’ların aylık kazançları şu şekilde sıralanıyor;

  • Murat Abi: 7 bin TL
  • Hayrettin: 12 bin TL
  • Barış Özcan: 15 bin TL
  • Ruhi Çenet: 17 bin TL
  • Danla Bilic: 20 bin TL
  • Burak Oyunda: 25 bin TL
  • Duygu Köseoğlu: 30 bin TL
  • Orkun Işıtmak: 50 bin TL
  • Enes Batur: 120 bin TL
  • Reynmen: 200 bin TL

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
554 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
109
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
61
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
111
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir