Youtube Video İndirme İşlemi Telefonlarda Nasıl Yapılır?


74
746 Paylaşım, 74 points

Video izlemeyi çok sevenlerin en çok kullandıkları site olan Youtube, internet üzerinden video izleme şansı sunmaktadır. Ancak internet bağlantısı olmayan yerlerde video izlemek mümkün olmaz. Bu yazımızda Youtube videolarını telefona indirerek internetsiz nasıl izleyebileceğinizi detaylı şekilde anlatacağız.

 

Günümüzde her işte olduğu gibi video izlerken de internete ihtiyaç duyulmaktadır. Video izleyenlerin en favori sitesi Youtube olarak bilinir. Youtube üzerinden video izlemek için mutlaka kişinin internet bağlantısının olması gerekmektedir. Bu nedenle internetsiz ortamlarda da video izlemek için Youtube videolarını telefona indirmek en akıllıca yol olacaktır.Youtube Üzerinden Video İndirmek Yasal mıdır?

Youtube üzerinden video indirmek video sahibinin izin vermesi durumunda yasal olarak indirilebilmektedir. Bu indirme işlemi için önemli olan güvenilir ve ücretsiz bir Youtube video indirme programı bulmaktır.

Youtube Go Uygulaması Nedir?

Youtube videolarını indirmek için en çok tercih edilen uygulama Youtube GO olarak bilinmektedir. Google Play Store üzerinden indirilebilen bu uygulama, istenilen uygulamanın telefona indirilmesine yardım etmektedir. Normal şartlarda Youtube üzerinden açılan videolarda indirme işlemi bulunmazken, Youtube Go uygulaması üzerinden açılan videolarda indirme için bir bölüm bulunmaktadır. Bu sayede istenilen video saniyeler içerisinde telefona indirilmiş olur. İndirilen videolar standart ya da yüksek kalite seçenekleri ile izlenebilir.

Youtube Videolarını İndirme İşleminde Kullanılan Diğer Uygulamalar Nedir?

Youtube videolarını indirilebilmek için güvenilir olduğu bilinen iki farklı servis daha bulunmaktadır. Bu servisler;

  • Savefrom
  • ClipConverter
  • TubeMate

Bu servisleri biraz daha yakından inceleyelim…

  • Savefrom

Youtube videolarını indirmek için kullanılan servislerin başında gelmektedir. Servisi kullanmak için öncelikle internet tarayıcı üzerinden servisin sitesini açmak gerekmektedir. Savefrom.net adresini açan kullanıcılar, adres çubuğunun olduğu yere indirmek istedikleri videonun bağlantısını kopyalayıp yapıştırmalıdır. Bağlantı kopyalama işleminin ardından videonun kalite seçenekleri yüklenir. Kalite seçeneğinin belirlenmesinin ardından video indirme formatını belirleyecek olan kullanıcı, indirme işlemini başlatacaktır.

Savefrom üzerinden Youtube videosu indirmenin daha kolay diğer yolu ise videoya ait olan bağlantının kopyalanıp site içerisine yapıştırıldıktan sonra adreste Youtube yazan kısmın başına ‘ss’ eklemek olacaktır. Böylece video indirme işlemi direkt olarak başlar.

  • ClipConverter

Youtube videosunu telefona indirmenin bir diğer yolu ise ClipConverter sitesini kullanmaktır. ClipConverter, web tabanlı bir video indirme servisi olarak bilinmektedir. Bu servisin görevi, Youtube videolarını MP3 formatına çevirmektir. Bu servis kullanılırken reklam sayfalarının mutlaka kapatılması gerekmektedir. ClipConverter üzerinden video indirirken öncelikle tarayıcı üzerinden indirilmek istenen Youtube videosu açılmalıdır. Videonun adres bağlantısını kopyalayan kullanıcı, bu bağlantıyı ClipConverter sitesine yapıştırmalıdır.  Bağlantı kopyalandıktan sonra devam tuşuna basan kullanıcının karşısına video indirme format seçenekleri çıkar. Bu kısımdan istenilen format seçilerek Başla tuşuna basmak gereklidir. İndirme işlemi başlamadan önce kullanıcının karşısına reklam sayfaları çıkacaktır. Bu reklam sayfalarına asla dokunulmaması gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin sonucunda Youtube üzerinden belirlenmiş olan video, telefona ücretsiz olarak indirilmiş olacaktır.

  • TubeMate

 Android cihaz kullanıcıları için hazırlanmış olan uygulamalardan birisi de TubeMate’dir. Video indirme uygulaması olan Tubemate üzerinden istenilen Youtube videoları telefona indirilmektedir. Bu uygulamanın kullanılması için öncelikle TubeMate APK dosyasının telefona indirilmesi ve kurulmadı gerekir. Uygulamanın yükleme ve kurulum aşamalarından sonra uygulama içerisinden indirilecek olan Youtube videosu açılır. Uygulamanın üst kısmında yeşil renkli bir ok işareti olacaktır. Kullanıcı bu ok işaretine basarak uygulama üzerinden videoyu telefonuna indirme işlemini başlatabilir. Açılacak olan yeni pencerede videonun hangi format ve kalitede indirileceğini seçmek mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
746 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
121
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir