Youtube Telifsiz Müzikler Nasıl Bulunur?


56
544 Paylaşım, 56 points

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube, milyonlarca video ve müziğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu sitede yayınlanan birçok müzik telif hakkı nedeniyle kullanılamamaktadır. Bununla birlikte telifsiz müzikleri de bulmak mümkündür. Bu yazımızda Youtube Telifsiz Müzikler Nasıl Bulunur? Sorusuna cevap vereceğiz.

Video yükleme ve izleme platformu dendiği zaman akla ilk gelen site olan Youtube, birçok kullanıcının müzik bulmak için tercih ettiği sitedir. Bu site üzerinden ne yazık ki her müziği alıp kullanmak mümkün değildir. Birçok müzik telif hakkından dolayı izinsiz olarak kullanılamamaktadır. Bu nedenle Youtube üzerinden müzik bulup kullanmak isteyen birçok kullanıcı telifsiz müzikleri tercih etmektedir.YOUTUBE TELİFSİZ MÜZİKLER NASIL BULUNUR?

Youtube üzerinden müzik kullanmak isteyenlerin bu müzikleri telifsiz olarak tercih etmesi gerekmektedir. Telif hakkı olmadan kullanılabilecek müzikler, videolar, kütüphane ve ses gibi seçenekler herhangi bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Youtube üzerinden paylaşımda bulunan birçok kanal, telifsiz video, müzik ve ses paylaşmaktadır. Bu tür paylaşımlar yapan kanallar üzerinden alınacak müzikler için herhangi bir telif hakkı ödemek gerekmemektedir. Bu nedenle Youtube üzerinden müzik almak isteyen kullanıcıların özellikle telif talep etmeyen kanalları tercih etmesi gerekmektedir.

Youtube Telifsiz Müzikler Nasıl Bulunur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Youtube üzerinden telifsiz müzik bulmak isteyen kullanıcıların Youtube Studio kullanması akıllıca olacaktır. Youtube Studio üzerinden telif hakkı bulunmayan yüzlerce video, müzik, ses ve arka plan bulmak mümkündür.

YOUTUBE STUDİO NEDİR?

Youtube Studio, içerik üreticiler için gerekli olan tüm etmenleri bir arada sunan bir platformdur. Youtube kanalını büyütmek, kitlesini genişletmek, platform üzerinden telif hakkı ödemek zorunda kalmadan video ve müzik kullanmak isteyen herkese yönelik hazırlanan bu platform üzerinden yüzlerce telifsiz içerik bulmak mümkündür.

Youtube Studio kullanmak için Youtube kullanıcılarının Youtube Studio üzerinden oturum açması ve sol kısımda bulunan menü üzerinden kitaplığa girmesi yeterlidir. Kütüphane içerisinde birbirinden beğenilen telifsiz müzikleri bir arada bulmak mümkün olmaktadır.

YOUTUBE STUDİO TELİFSİZ MÜZİK NASIL BULUNUR?

Youtube Studio telifsiz müzik nasıl bulunur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Youtube Studio’ ya giren kullanıcılar menü üzerinden ücretsiz müzik sekmesine girerek milyonlarca telifsiz müziği bir arada görüntüleyebilmektedir.

Aradığı özel bir müzik bulunan kullanıcılar sayfada yer alan arama çubuğuna müziğin adını yazarak kolay bir şekilde bulabilecektir. Müzik aramak için parçanın adı, sanatçı adı, tarihi ya da süresi gibi seçenekler kullanılabilir. Seçilen müziklerin yanında yer alan yıldız simgesine tıklayan kullanıcılar kaydettikleri bu müzik ve diğer kayıtlı müzikleri yıldız sekmesi üzerinden kolaylıkla bir arada görüntüleyebilecektir.

YOUTUBE TELİF HAKLI MÜZİK KULLANILIRSA NE OLUR?

Youtube kullanıcılarının birçoğu, konu hakkında bilgi sahibi olmadıkları için telif hakkı bulunan müzikleri kullanmaktadır. Bu durumda meydana gelecek bazı sıkıntılar ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz olacaktır.

Youtube telif haklı müzik kullanılırsa ne olur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Youtube telif haklı müzik kullanılması durumunda paylaşılan müziğin yer aldığı videonun Youtube tarafından yayından kaldırılması söz konusu olacaktır. Bunun yanı sıra telif hakkı uyarısı yapılan kullanıcının bu müziği izinsiz kullanması durumunda video üzerinden kazanacağı tüm ücret müziğin sahibi olan kullanıcıya aktarılacaktır.

Telif hakkı bulunan bir müzik nedeniyle kazanılan parayı kaybetmemek için özellikle telif hakkı olmayan müzikleri kullanmak gerekmektedir. Bunun için kullanılabilecek en doğru yer ise Youtube Studio olacaktır. Youtube Studio üzerinden milyonlarca telifsiz müzik, video, ses kaydı gibi içeriklere ulaşmak mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir