Youtube Kanalı Nasıl Açılır?


47
454 Paylaşım, 47 points

Youtube, internet dendiği zaman akla ilk gelen sitelerden birisidir. Video izleme ve video paylaşma işlemlerinin gerçekleştirildiği bu site sayesinde günümüzde yüzlerde Youtuber ünlü olmayı başarmıştır. Bu yazımızda Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Teknolojinin evlerimize girmesiyle birlikte en fazla ilgi çeken sitelerden birisi elbette Youtube oldu. Hemen her konuda binlerce videonun yer aldığı bu site, ünlü olmak isteyenlerin de ilk adreslerinden birisi haline geldi. Özellikle Youtuber olmanın hayalini kuranlar, Youtube kanalı açmanın hayalini kurmaya başladı.YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Sorusuna cevap vermeden önce kanalın ne amaçla açılmak istendiğini belirlemek gerekir. Youtube üzerinden bilinen bir kişi olmak ve çekilen videolar üzerinden para kazanmak isteyen milyonlarca kişi, Youtube kanalı açmanın yöntemlerini araştırmaktadır.

Bir Youtube kanalı açmadan önce kullanım amacını belirlemek gerekir. Kişisel bir Youtube kanalı mı yoksa şirket için açılmış bir Youtube kanalı mı olacağı belirlenmelidir. Karar verildikten sonra Youtube kanalının nasıl açılabileceği belirlenebilir.

KİŞİSEL YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

Kişisel Youtube kanalı nasıl açılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Bir bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden Youtube sitesine giriş yapılır. Site açıldıktan sonra bilgiler ile oturum açmak gerekir.

 • İkinci Adım

Yükleme, yorum gönderme ya da oynatma listesi oluşturmak gibi işlemleri yapmak gerekir. Böylece bir kanal oluşturmanın ilk adımı atılabilir.

 • Üçüncü Adım

Bir Youtube kanalı olmayan bir kişinin bu işlemler sonrasında kanal oluşturmak isteyip istemediğini soran bir ileti ekrana gelecektir.

 • Dördüncü Adım

İletinin ardından gerekli bilgilerin girişini sağladıktan sonra yeni Youtube kanalını kullanmaya başlamak mümkün olacaktır.

İŞLETME ADINA YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

İşletme adına Youtube kanalı nasıl açılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Bir bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden Youtube sitesine giriş yapılır. Site açıldıktan sonra bilgiler ile oturum açmak gerekir.

 • İkinci Adım

Oturum açılmasının ardından kanal listesi yazan kısma tıklanır. Bu alandan yeni kanal oluşturma ya da mevcut marka hesabını kullanmak gerekir.

 • Üçüncü Adım

Kanalı olmayan bir işletme, Youtube kanalı aşmak için ekranda yer alan “Yeni Kanal Oluştur” butonuna basmalıdır.

 • Dördüncü Adım

Kanal açmak için listeden Marka Hesabını seçmek gerekir. Kullanıcının bir işletme Youtube hesabı var ise yeni bir hesap açılmasına izin verilmeyecektir. Bir hesap bulunmuyorsa yeni bir hesap açılması söz konusu olacaktır.

 • Beşinci Adım

Youtube kanalı açmaya öncelikle yeni kanalın adını belirlemek ile başlamak gerekir. Kullanıcı, açacağı kanal için istenilen tüm bilgileri girmelidir.

 • Altıncı Adım

Bilgilerin tamamının doldurulmasının ardından yeni kanal oluşturma işlemi tamamlanacaktır. Oluşturulan işletme kanalı için bir kanal yöneticisi belirlenmesi gerekir. Youtube işletme kanalı açan kullanıcılar, istedikleri zaman kanalın sahibini ve yöneticilerini değiştirme hakkına sahiptir.

Açılan Youtube kanalı ile ilgili her türlü işlemler kontrol paneli üzerinden yapılabilir. Kontrol panelinden yapılabilecek işlemler şu şekildedir;

 • Videoları ayarlamak
 • İpuçları
 • Videoların izlenme süresi ve görüntülenme sayısını görüntüleme
 • Yorumları kontrol etme
 • Yenilikleri görme

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

47
454 Paylaşım, 47 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir