Youtube İle İnternetten Para Kazanma Yolları


60
594 Paylaşım, 60 points

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube, aynı zamanda kullanıcılarına çeşitli şekillerde para kazandıran bir sosyal video ağıdır. Bu yazımızda sizlere Youtube ile para kazanma yolları hakkında, detaylı bilgiler vereceğiz.

Nasıl Para Kazanabilirim?

Youtube ile internetten para kazanmak için uygulayabileceğiniz, birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ve detayları aşağıda sizlere sunulmuştur.Video Çekerek Para Kazanma

İnsanların ilgi duyabileceği ve sizin de zevk alabileceğiniz farklı videolar çekerek, internetten para kazanmanız mümkündür. Çektiğiniz videoların özgün yani size özel olması ve insanların bunları severek izlemesi, video çekerek Youtube ile para kazanma yolları arasında en kilit kuraldır. Youtube videolarınız üzerinden Google Adsense reklam yayınlama seçeneği sunarak, çektiğiniz videolardan para kazanmanıza imkan tanımaktadır. Çektiğiniz videoların izlenilmesi esnasında videolar içerisinde çıkacak Google reklamlarının görüntülenmesi ve özellikle tıklanması halinde, videolarınızdan para kazanmanız mümkündür. Özellikle takipçi sayısı çok olan ve yayınladığı videolar yüz binlerce kez izlenen kişiler için bu yöntem, iyi bir kazanç kapısıdır.

Reklam Videosu Çekerek Youtube İle Para Kazanma Yolları

Burada yapmanız gereken şey, yine büyük bir Youtube kanalı sahip olmaktır. Şayet büyük bir Youtube kanalına sahipseniz ve insanların videolarınızı ilgiyle izleyip takip ettiğini izlediğini söylüyorsanız, Youtube’dan bu para kazanma metodu da, size yüklü miktarlarda para kazandırabilir. Takipçisi yüksek Youtuberların kullanmış olduğu bu yöntem, müşterinizin reklamlarını normal bir video gibi yayınlamanın üzerine kurgulanmış olmalıdır. Örneğin bir restoran sahibinin size sunduğu reklam teklifini, restorana gidip yemek yerken bu işi eğlenceli bir hale dönüştürerek video çekmek ve yayınlamak, videonuzun yani reklamın sonuna kadar izlenmesine imkan tanıyacaktır. Bu tarz reklamların diğer reklam türlerine göre, oldukça iyi bir getirisi olduğunu söylemek mümkündür.

Videolarda Backlink Satarak Youtube Para Kazanmak

Daha önceki yazılarımızda kullanmış olduğumuz backlink terimini kısaca açacak olursak; web sitelerini güçlendirmek için insanların linklerini farklı yerlerde yayınlamasıdır şeklinde, herkesin anlayabileceği bir şekilde yorumlayabiliriz.

Burada yüz binlerce kez izlenen videoların altına 300 400 kelime aralığında yazılacak özgün bir yazının içerisinde ilgili siteye link vermek, link verilen sitenin popülerliğini artıracaktır. Aynı zamanda konunun içeriğine göre link verilen web sitesine Youtube üzerinden, az da olsa bir ziyaretçi akışı da bu şekilde sağlanacaktır. Hem yüzbinlerce izlenen bir sayfadan, hem de özgün yazı içerisinden çıkılacak backlinkin link verilen siteye getirisi tatmin edici düzeyde olacaktır.

Ürün Satışı Yaparak Youtube’dan Para Kazanmak

Yine yukarıda belirttiğimiz gibi Youtube üzerinden para kazanmanın en kilit noktası, iyi bir takipçi sayısına sahip olmak ve videoların on binlerce hatta yüz binlerce kez izleniyor olmasıdır. Böyle bir kanala sahip olduğunuzu varsayarak verdiğimiz Youtube ile para kazanma yolları hakkında ki tavsiyelerimizden birisi de, çektiğiniz videolarla ürün satışı yaparak para kazanmaktır. Burada yine ürün satış yapmaya çalıştığınız videonun da, ilgi çekici ve eğlenceli bir şekilde hazırlanması gerekir. Çünkü direk olarak satışa odaklanmış videolar takipçileriniz tarafından fazla izlenmeyeceği gibi, ürünlerinizin satışı da fazla olmayacaktır. Bu nedenle çektiğiniz videonun içerisinde ürün satışına yönelik mesajlar vererek, insanları ikna edici bir video hazırlamanız gerekir.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Youtube ile para yolları için yapmanız gereken ilk şey, videolarınızı kaliteli bir şekilde çekebilmek için gerekli donanıma sahip olmanızdır. Örneğin kaliteli bir mikrofon ve kamera, bu noktada en önemli donanımlar arasındadır. Çektiğiniz videoların yüksek kalite ses ve görüntüye sahip olması, oldukça önemlidir. Bu donanımlara sahipseniz ve kendi yeteneklerinize güvenip çektiğiniz videoların yüzbinler hatta milyonlarca kez izleneceğini düşünüyorsanız, Youtube ile para kazanma işi tam da size göre bir iştir. Farklı kullanıcı kitlelerine hitap edebilecek videolar çekebileceğiniz gibi, sadece tek bir alana yönelerek çekeceğiniz videolar üzerinden de para kazanabilirsiniz.

Kendinize güveniyor ve gerekli donanıma sahipseniz ihtiyacınız olan bir diğer şey ise, iyi bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Orta düzeyde bir bilgisayar ile de bu işleri yapabilecekken, video düzenlemeleri gibi şeyleri yapacağınız bilgisayarın biraz daha kaliteli olması işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bunların dışında videolarınızı düzenlemek için kullanacağınız, ücretli ya da ücretsiz video düzenleme programlarının olması da, çektiğiniz videoları düzenlenmesi esnasında daha kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Çektiğiniz videoların üzerinde yayınlamak için, size özgü bir logo bulunmasına da dikkat etmenizi öneririz. Kaliteli bir logo insanları videolarınızı izleme konusunda daha ikna edici olacak ve aynı zamanda, profesyonel bir profil çizmenizi sağlayacaktır.

Youtube Videoları İle Aylık Ne Kadar Kazanırım?

Youtube ile para kazanma yolları hakkında araştırma yapan insanların en fazla sorduğu sorulardan birisi de, Youtube’dan aylık ne kadar para kazanırım? Sorusu olmaktadır. Bu sorunun cevabı yukarıda vermiş olduğumuz detaylara bağlı olarak önemli ölçüde değişmektedir. Çekilen videoların içeriği, takipçi sayısı ve bu takipçilerin videolara göstermiş olduğu ilgi, yani izlenme sayısı ve videolarda çıkacak reklamlarla birlikte sizin alacağınız reklamların sektörü ve içeriği, Youtube ile para kazanmak için belirleyici faktörlerin başında gelmektedir.

Önemli Uyarı

Youtube kanalınızdan telif hakkına sahip olan videolardan, para kazanmanız mümkün değildir. Bu kuralı uzun süre ihmal etmeniz durumunda Youtube, kanalınızı kapatabilir. Yukarıda verdiğimiz detaylar, Youtube kanalınızdan yayınladığınız videoları tamamen size özgün olması halinde geçerli yöntemlerdir. Ki zaten Youtuber olup para kazanmak için esas olan şey, gerçek anlamda özgün ve ilgi çekici olmaktır.

Ayrıca farklı videolar bularak telif haklarına sahip olmaması durumunda bu videoları yayınlamakta, size Youtube ile para kazandırabilir. Özellikle yeni çıkmış ancak hiçbir telif hakkına sahip olmayan videoları, küçük düzenlemeler yaparak Youtube üzerinde yayınlayıp para kazanabilirsiniz. Burada önemli olan videoların telif hakkına sahip olmaması ve insanların ilgisini çekebilecek videolar olmasıdır.

Youtube ile para kazanma yolları hakkında, detaylara değindik. İnternetten para kazanma yolları arasında en fazla tercih edilenler arasında yer alan Youtube ile internetten para kazanma yolları hakkında aklınıza takılanları yorum bölümünden bize sorarak, sorularınızın cevaplanmasını sağlayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
594 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
85
Başarısız
Komik Komik
74
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
128
Helal Olsun!
lol lol
38
lol
Aşk Aşk
27
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
123
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
86
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir