Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artırılır?


67
655 Paylaşım, 67 points

Youtube kullanıcıları için en önemli konulardan birisi elbette yayınladıkları videoların görüntüleme sayısıdır. Tüm youtube kullanıcıları görüntüleme sayılarının yüksek olmasını isterler. Görüntüleme sayısı ne kadar yüksek olursa hesabın popülerliği o kadar fazla olacaktır. Bu yazımızda Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artırılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Youtube dünyanın en büyük video paylaşım platformu olmaya devam ediyor. Platform üzerinden video paylaşarak şöhreti ve yüksek kazancı yakalayan birçok Youtuber olması, birçok kullanıcının bu platformda popüler olmak istemesine neden olmaktadır.YOUTUBE GÖRÜNTÜLENME SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Youtube görüntüleme sayısının yüksek olması, o hesabın popüler hesaplar arasında yer alması ve video paylaşarak kazanç elde etmeyi sağlamaktadır. Bu nedenle youtube hesabı olanlar için görüntüleme sayısı oldukça önemlidir.

Youtube görüntüleme sayısını artırmak için bazı detaylara dikkat etmek yeterli olacaktır. Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artırılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Özgün içerik paylaşmak
  • Doğru video kapat fotoğrafı seçmek
  • Doğru video başlığı seçmek
  • Doğru video açıklaması seçmek
  • Takipçilerle etkileşim sağlamak
  • Sosyal medya hesaplarını kullanmak

YOUTUBE GÖRÜNTÜLENME SAYISINI ARTIRMAK İÇİN ÖZGÜN İÇERİK PAYLAŞMAK

Youtube görüntülenme sayısını artırmak için özgün içerik paylaşmak gerekir. Özgün video içerikleri her zaman daha fazla ilgi görecektir. Youtube kullanıcıları benzer içeriklere sahip videolar izlemek yerine farklı ve ilgi çekici videoları izlemeyi daha çok tercih edecektir. Bu nedenle görüntüleme sayısını artırmak isteyen youtube kanal sahiplerinin farklı ve ilgi çekici içerikler üretmesi çok önemlidir.

YOUTUBE GÖRÜNTÜLENME SAYISINI ARTIRMAK İÇİN DOĞRU VİDEO KAPAK FOTOĞRAFI SEÇMEK

Youtube görüntülenme sayısını artırmak için doğru video kapak fotoğrafı seçmek gerekir. Youtube sitesine giren kişiler, izleyecekleri videoları belirlerken öncelikle videonun kapak fotoğrafına bakarlar. Çok önemsizmiş gibi görünmekle birlikte bir videonun izlenebilirliğini en çok kapak fotoğrafı etkilemektedir. Hazırlanan videonun kapat fotoğrafını doğru ve dikkat çekici şekilde hazırlamak, siteye giren kullanıcıların dikkatini çok daha kolay çekmeyi sağlayacaktır. Kapak fotoğrafına video ile ilgili doğru başlık eklenmesi, görüntüleme sayısının kısa sürede artmasını sağlayacaktır.

YOUTUBE GÖRÜNTÜLENME SAYISINI ARTIRMAK İÇİN DOĞRU VİDEO BAŞLIĞI SEÇMEK

Youtube görüntülenme sayısını artırmak için doğru video balığı seçmek gerekir. Videonun kapak fotoğrafı sonrasında en önemli detaylardan birisi de videoya konulan başlıktır. Youtube kullanıcıları videoları izlemeden önce başlıklarına bakarlar. Bu nedenle hazırlanan bir youtube videosuna ilgi çekici ve doğru bir başlık kullanarak insanların kısa sürede ilgisini çekmek ve videonun görüntüleme sayısını artırmak mümkün olacaktır.

YOUTUBE GÖRÜNTÜLENME SAYISINI ARTIRMAK İÇİN DOĞRU VİDEO AÇIKLAMASI SEÇMEK

Youtube görüntülenme sayısını artırmak için doğru video açıklaması seçmek gerekir. Youtube üzerinden video izleyen kullanıcıların ilk dikkat ettikleri detaylardan birisi de video için hazırlanmış açıklamadır. Video açıklama kısmı video ile ilgili özet şeklinde bilgi verme amacı ile hazırlanmaktadır. Bu açıklamanın ilgi çekici ve özellikle anahtar kelimeler içerecek şekilde hazırlanması önemlidir. Açıklama sayesinde kullanıcılar video ile ilgili ön bilgiye sahip olurken aynı zamanda kullanılan anahtar kelimeler sayesinde video aramalarda da kolaylıkla bulunabilecektir. Böylece görüntüleme sayısı kısa sürede artırılabilir.

YOUTUBE GÖRÜNTÜLENME SAYISINI ARTIRMAK İÇİN TAKİPÇİLERLE ETKİLEŞİM SAĞLAMAK

Youtube görüntülenme sayısını artırmak için takipçilerle etkileşim sağlamak gerekir. Youtube videolarını izleyen kullanıcılar, videolar ile ilgili birçok yorum paylaşırlar. Bu yorumları dikkate alan ve yorumlara cevap veren kişiler, kısa sürede takipçi sayılarını artırabilirler. Youtube kullanıcıları kendilerini önemseyen ve iletişime geçen youtube hesaplarının paylaştıkları videoları çok daha fazla izlemektedir. Sorularının cevabını bulamayan kullanıcıların bir süre sonra bu hesabı takip etmeyi bıraktıkları bilinmektedir. Youtube hesap sahipleri videolarına gelen kullanıcı yorumlarına cevap vererek görüntüleme sayılarını kısa sürede artırabilirler.

YOUTUBE GÖRÜNTÜLENME SAYISINI ARTIRMAK İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARINI KULLANMAK

Youtube görüntülenme sayısını artırmak için sosyal medya hesaplarını kullanmak gerekir. Youtube üzerinden video yayınlayan kullanıcılar, bu videonun linkini sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak kısa sürede daha fazla görüntüleme sayısına ulaşabilirler. Özellikle sosyal medyada takipçi sayısı yüksek olan kişilerin bu paylaşımları, kısa sürede yüksek görüntüleme şansını sunacaktır. Kişi kendi hesaplarının yanı sıra yakınlarının sosyal medya hesapları üzerinden de video linkini paylaşmayı talep ederek çok daha fazla kişiye ulaşmayı garantileyebilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
655 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir