Youtube ‘da Videolarımı Nasıl Ön Plana Çıkarabilirim?


73
714 Paylaşım, 73 points

Youtube kullanıcıları için en önemli konulardan birisi kuşkusuz videolarını ön plana çıkarmaktır. Youtube videolarını ön plana çıkarmak için bazı noktalarda dikkatli olmak yeterli olacaktır. Bu yazımızda Youtube ‘da Videolarımı Nasıl Ön Plana Çıkarabilirim? Sorusuna cevap vereceğiz.

Youtube kullanıcıları, çektikleri videoların daha çok kişi tarafından izlenmesi ve bu platform üzerinde popüler bir hale gelebilmek için videolarını ön plana çıkarmanın yollarını ararlar. Youtube videolarını ön plana çıkarmak için bazı noktalara özen göstermek gerekir.YOUTUBE ‘DA VİDEOLARIMI NASIL ÖN PLANA ÇIKARABİLİRİM?

Youtube ‘da Videolarımı Nasıl Ön Plana Çıkarabilirim? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için kaliteli videolar çekmek
  • Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için doğru başlık seçmek
  • Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için dikkat çekici açıklama yazmak
  • Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için ilgi çekici etiketler kullanmak
  • Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için kanalın yeterince iyi olması

YOUTUBE VİDEOLARI ÖN PLANA ÇIKARTABİLMEK İÇİN KALİTELİ VİDEOLAR ÇEKMEK

Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için kaliteli videolar çekmek gerekir. Youtube platformu genel olarak kaliteli videoları daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Güçlü bir yazılıma sahip ola site, bir videonun ne kadarının ve hangi saniyelerinin daha fazla izlendiğini diğer videolarla karşılaştırarak en popüler olanları belirler ve otomatik olarak öne çıkartır. Bu nedenle kaliteli videolar hazırlamak öne çıkma işini kolaylaştıracaktır.

YOUTUBE VİDEOLARI ÖN PLANA ÇIKARTABİLMEK İÇİN DOĞRU BAŞLIK SEÇMEK

Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için doğru başlık seçmek gerekir. Youtube videoları genellikle kullanıcılar tarafından belirli kelimeler kullanılarak aratılır. Bu nedenle hazırlanan videoya başlık bulurken aramada kolaylıkla çıkacak başlıklar bulmak gerekir. Doğru başlık seçimi, Youtube videosunun daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

YOUTUBE VİDEOLARI ÖN PLANA ÇIKARTABİLMEK İÇİN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA YAZMAK

Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için dikkat çekici açıklama yazmak gerekir. Youtube üzerinden video çeken kanal sahiplerinin açıklama bölümünü mutlaka doldurması gerekir. Açıklama bölümüne videoyu anlatan kısa bir paragraf yazılmalıdır. Açıklama bölümünün doldurulması, video için artı puan anlamına gelmektedir. Açıklama yazılırken mümkün olduğu kadar video içeriği ile ilgili kelimelerin kullanılması, videonun çok daha kolay ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

YOUTUBE VİDEOLARI ÖN PLANA ÇIKARTABİLMEK İÇİN İLGİ ÇEKİCİ ETİKETLER KULLANMAK

Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için ilgi çekici etiketler kullanmak gerekir. Videonun dikkat çekmesi için mümkün olduğu kadar ilgili ve fazla etiket kullanmak gerekir. Video için kullanılan etiket ne kadar çok olursa videonun fazla kişiye ulaşması da o kadar kolay olacaktır. Youtube videosunu ön plana çıkarmak isteyenlerin videoları için mutlaka fazla etiket kullanması doğru olacaktır.

YOUTUBE VİDEOLARI ÖN PLANA ÇIKARTABİLMEK İÇİN KANALIN YETERİNCE İYİ OLMASI

Youtube videoları ön plana çıkartabilmek için kanalın yeterince iyi olması gerekir. Bir Youtube kanalı görsel ve yapısal olarak ne kadar kaliteli ise öne çıkma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır. Youtube kanalının kaliteli olması, profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı ve ana sayfadaki oynatma listesi gibi bölümlerin kalitesi, yayınlanan videoların çok daha dikkat çekmesini sağlayacaktır. Youtube kanallarının istatistikleri de videoların ön plana çıkması için oldukça önemlidir. Youtube kanalının çok kişi tarafından takip ediliyor olması da videoların ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Youtube kanal sahipleri, videolarının daha fazla ön plana çıkması için düzenli paylaşım yapmaları da gerekli detaylardan birisidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir