Yosun Yağı Nedir? Yosun Yağının İnsan Sağlığına ve Cilde 9 Faydası


91
894 Paylaşım, 91 points

Yosun yağı son dönemde sağlık ve güzellik konularında sıklıkla kullanılan yağlardan birisi haline geldi. Birçok farklı alanda kullanılan yosun yağı, insan sağlığına olduğu kadar güzel bir cilde sahip olmak için de oldukça fayda sağlıyor. Bu yazımızda Yosun Yağı Nedir? Yosun Yağının İnsan Sağlığına ve Cilde 9 Faydası hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde güzel bir cilde sahip olmak ve sağlıklı yaşamak için yağlardan fazlasıyla faydalanmak mümkün. Son dönemde özellikle faydaları ile dikkat çeken yosun yağı hem cilt güzelliği hem de sağlık için sıklıkla kullanılmaya başladı.YOSUN YAĞI NEDİR?

Yosun yağı, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir yağ türüdür. Suyun altındaki ve üzerindeki yosunlardan elde edilmektedir. Özellikle cilt bakımı konusunda sıklıkla kullanılan yosun yağı aynı zamanda lekelere ve sarkmalara karşı da oldukça etkilidir.

İçeriği bakımından oldukça zengin olan yosun yağı, bol miktarda B ve E vitamini içermektedir. Adeta bir güzellik iksiri olarak nitelendirilen bu yağ, magnezyum ve çinko yönünden de oldukça zengindir. Cilt için olduğu kadar saç ve tırnak sağlığı için de sıklıkla kullanılmaktadır.

YOSUN YAĞI NE İŞE YARAR?

Yosun yağı ne işe yarar? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Cildi yeniler
 • Cildi gençleştirir
 • Cildi sıkılaştırır
 • Kilo vermeye yardımcı olur
 • Ciltte oluşan sarkma problemlerini geçirir
 • Göz altı morluklarına iyi gelir
 • Selüliti engeller

YOSUN YAĞI NASIL KULLANILIR?

Yosun yağı nasıl kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; yosun yağının gün içerisinde kullanımına dair bir kısıtlama yoktur. Harici kullanılabildiği gibi dahili de kullanılabilir. Bununla birlikte yosun yağını diğer bitkisel yağlar ile karıştırarak kullanmak da mümkündür.

Yosun yağı istenilen bölgeye sürüldükten sonra streç film ile sarılarak beklendiğinde daha etkili sonuçlar elde edilmektedir. Göz altı gibi bölgelerde ise bir pamuğa 2 – 3 damla damlatılarak uygulanabilmektedir.

YOSUN YAĞININ İNSAN SAĞLIĞINA VE CİLDE 9 FAYDASI NELERDİR?

Yosun Yağının İnsan Sağlığına ve Cilde 9 Faydası şu şekilde sıralanır;

 • Cilde iyi gelir
 • Cilt çatlaklarına iyi gelir
 • Kan dolaşımını artırır
 • Toksinlerin atılmasını sağlar
 • Selülitleri yok eder
 • Zayıflamaya yardımcı olur
 • Göz altı kırışıklıklarına iyi gelir
 • Saçlara iyi gelir
 • Cilt lekelerini giderir

YOSUN YAĞI CİLDE NASIL İYİ GELİR?

Yosun yağı cilde iyi gelir. Yosun yağı ile yapılan besleyici bir bakım sonrasında ciltte meydana gelmiş olan sorunlardan kurtulmak mümkündür. Cildi yumuşatan yosun yağı aynı zamanda parlak görünmesini de sağlamaktadır. Cildin nem dengesini koruyan yosun yağı, kozmetik ürünlerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

YOSUN YAĞI CİLT ÇATLAKLARINA NASIL İYİ GELİR?

Yosun yağı cilt çatlaklarına iyi gelir. Özellikle doğum sonrası ve hızlı kilo alıp verme sonucunda ortaya çıkan cilt çatlaklarının tedavisinde oldukça etkilidir. Cildin kolayca sıkılaşmasını sağlayan yosun yağı, aynı zamanda cildi dış etkenlere karşı da korumaktadır.

YOSUN YAĞI KAN DOLAŞIMINI NASIL ARTIRIR?

Yosun yağı kan dolaşımını artırır. Yosun yağı haricen kullanıldığı zaman kan dolaşımını artırma etkisine sahiptir. Böylece kolay yağ yakımı ve vücudun fazla enerji üretmesine yardımcı olmaktadır. Yosun yağının metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir.

YOSUN YAĞI TONSİNLERİN ATILMASINI NASIL SAĞLAR?

Yosun yağı toksinlerin atılmasını sağlar. Vücutta biriken toksinin ve ödemin atılması için kullanılan Yosun yağı sayesinde kolay bir şekilde kilo da verilmektedir. Vücuttaki toksinlerden arınmak için mutlaka Yosun yağı kullanılması önerilmektedir.

YOSUN YAĞI SELÜLİTLERİ NASIL YOK EDER?

Yosun yağı selülitleri yok eder. Yaz aylarında çok can sıkıcı olan selülitler, Yosun yağı sayesinde ortadan kalkmaktadır. Özellikle basen ve bel bölgesinde oluşan selülitlerden kurtulmak için yosun yağı kullanmak oldukça akıllıca olacaktır.

YOSUN YAĞI ZAYIFLAMAYA NASIL YARDIM EDER?

Yosun yağı zayıflamaya yardımcı olur. Vücuda haricen uygulanan Yosun yağı sayesinde bölgesel olarak zayıflamak mümkün olmaktadır. Yosun yağı içerisinde bulunan bazı enzimler kan dolaşımını artırarak yağ yakımını hızlandırmaktadır. Böylece kısa sürede zayıflamaya başlamak mümkün olacaktır.

YOSUN YAĞI GÖZ ALTI KIRIŞIKLIKLARINI NASIL GEÇİRİR?

Yosun yağı göz altı kırışıklıklarına iyi gelir. Özellikle göz altlarında meydana gelen morlukların giderilmesi ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan Yosun yağı göz çevresine sürerek kolay bir şekilde uygulanabilmektedir.

YOSUN YAĞI SAÇLARA NASIL İYİ GELİR?

Yosun yağı saçlara iyi gelir. Saç bakımı konusunda sıklıkla kullanılan Yosun yağı, saç köklerine oldukça fayda sağlamaktadır. Özellikle kırılgan yapıdaki saçların yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan Yosun yağı, saç dökülmesine de engel olmaktadır. Yosun yağının bir özelliği de saçlara parlaklık vermesidir.

YOSUN YAĞI CİLT LEKELERİNİ NASIL GİDERİR?

Yosun yağı cilt lekelerini giderir. Güneş ışınlarına ve diğer dış etkilere bağlı olarak cilt üzerinden lekelenme meydana gelebilmektedir. Bu cilt lekelerinden kurtulmak için Yosun yağı kullanılabilir. Hücreleri yenileme özelliğine sahip olan Yosun yağı, cildi onararak cilt üzerinde oluşan lekelerin yok olmasını sağlamaktadır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

91
894 Paylaşım, 91 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir