Yıpranmış Ve Cansız Saçlar İçin Ne Yapmalıyız?


69
676 Paylaşım, 69 points

Saçlar hem kadınlar hem erkekler için en önemli bölgelerden birisidir. Güzel ve bakımlı saçlar, insanları çok daha alımlı ve dikkat çekici gösterecektir. Bu nedenle saç bakımı büyük önem taşımaktadır. Bu yazımızda Yıpranmış Ve Cansız Saçlar İçin Ne Yapmalıyız? Sorusuna cevap vereceğiz.

Saçlar, güzel bir görüntü elde etmek adına birçok zararlı işleme maruz kalırlar. Sık saç boyama, düzleştirici ve fön kullanma gibi işlemler, zamanla saçların yıpranmasına ve cansızlaşmasına neden olur. Böyle durumlarda saçları eski haline getirmek için bazı işlemlerin uygulanması gerekir.YIPRANMIŞ VE CANSIZ SAÇLAR İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Yıpranmış Ve Cansız Saçlar İçin Ne Yapmalıyız sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Zeytinyağı ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak
  • Muz ve bal ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak
  • Hindistan cevizi ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak
  • Aloevera ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak
  • Jojoba yağı ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak
  • Keratin ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak

ZEYTİNYAĞI İLE YIPRANMIŞ VE CANSIZ SAÇLARA BAKIM NASIL YAPILIR?

Zeytinyağı ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak, kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir.  Yıpranmış saçlara uygulanabilecek en basit yöntem olan zeytinyağı, kısa sürede bakım yapmak için ideal yöntemdir. Zeytinyağı ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak için yarım su bardağı zeytinyağı cezvede ısıtıldıktan sonra saçlara masaj yaparak yedirilmelidir. Masajla saça uygulamanın ardından bone takılarak 30 – 45 dakika kadar beklenir. Ardından saçlar bol su ile yıkanarak bakım tamamlanmış olacaktır. Bu işlem ayda 1 – 3 defa uygulanabilir.

MUZ VE BAL İLE YIPRANMIŞ VE CANSIZ SAÇLARA BAKIM NASIL YAPILIR?

Muz ve bal ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak, kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir. Muz ve bal kürü sayesinde yıpranmış saçlar kısa sürede eski haline getirilebilir. Muz ve bal ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak için 1 adet çiğ yumurta, 3 kaşık süt, 3 kaşık bal ve 5 kaşık zeytinyağı karıştırılarak merhem kıvamında bir karışım elde edilir. Bu karışım saçlara uygulandıktan sonra 15 – 30 dakika bekledikten sonra saçlar bol su ile yıkanır. Bu yöntem haftada 2 defa uygulanabilir.

HİNDİSTAN CEVİZİ İLE YIPRANMIŞ VE CANSIZ SAÇLARA BAKIM NASIL YAPILIR?

Hindistan cevizi ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak, kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir. Yıpranmış saçları kısa sürede toparlayan bu yöntemde yumurta ve Hindistan cevizi karıştırılarak kullanılır. Hindistan cevizi ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak için katı haldeki Hindistan cevizi ve 1 adet çiğ yumurta karıştırılarak merhem kıvamına getirilir ve saçlara kökten uca masaj yapılarak yedirilir. 15 – 30 dakika bekledikten sonra saçlar iyice durulanmalıdır.

ALOEVERA İLE YIPRANMIŞ VE CANSIZ SAÇLARA BAKIM NASIL YAPILIR?

Aloevera ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak, kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir. Aloevera saç bakımı için kullanılabilecek en doğal kürlerden birisidir. Bunun için aloeverayı diğer doğal yağlar ile karıştırmak gerekir. Aloevera ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak için 2 çay kaşığı gliserin, 4 yemek kaşığı avokado yağı ve 2 çay kaşığı aloevera jeli karıştırılarak merhem haline getirildikten sonra saç diplerine masaj yaparak yedirilir. 20 dakika bekledikten sonra saçlar şampuan ile yıkanarak iyice durulanmalıdır.

JOJOBA YAĞI İLE YIPRANMIŞ VE CANSIZ SAÇLARA BAKIM NASIL YAPILIR?

Jojoba yağı ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak, kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir. Jojoba yağı, özellikle ince telli ve kuru saçlar üzerinde oldukça etkilidir. Jojoba yağı ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak için 1 çay kaşığı biberiye ve 4 yemek kaşığı jojoba yağı karıştırılmalıdır. Saçlara uygulanan bu karışım 25 dakika bekletildikten sonra saçlar bol su ile durulanmalıdır.

KERATİN İLE YIPRANMIŞ VE CANSIZ SAÇLARA BAKIM NASIL YAPILIR?

Keratin ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak, kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir. Keratin saç bakımında en çok kullanılan yağlardan birisidir. Birçok saç bakım ürününün temel maddesi olarak görülebilir. Keratin ile yıpranmış ve cansız saçlara bakım yapmak için içeriğinde keratin bulunan tüm saç bakım ürünleri kullanılabilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
676 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir