Yeni Sezon Nişan Elbisesi Modelleri, En Şık Nişan Elbiseleri


78
764 Paylaşım, 78 points

Nişan, evliliğe atılan ilk adımlardan birisidir. Nişanlanacak çift, evlilik öncesi yapılan bu önemli törende her şeyin kusursuz olmasını ister. Nişan gününün en önemli ayrıntılarından birisi de nişan elbisesidir. Bu yazımızda Yeni Sezon Nişan Elbisesi Modelleri, En Şık Nişan Elbiseleri hakkında bilgi vereceğiz.

Nişanlık seçimi, evlenecek genç kız için çok önemlidir. Özel bir gün olması nedeniyle kusursuz ve muhteşem bir nişanlık giymeyi herkes ister. Nişanlık seçimi, en az organizasyon kadar önemlidir. Nişan elbisesi seçerken bazı detaylara dikkat etmek gerekir.YENİ SEZON NİŞAN ELBİSESİ MODELLERİ NASIL SEÇİLİR?

Yeni Sezon Nişan Elbisesi Modelleri, En Şık Nişan Elbiseleri nasıl seçilir sorusunun cevabı şu şekildedir;

MEKANA GÖRE NİŞANLIK SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Mekana göre nişanlık seçiminde öncelikle mekana karar vermek gerekir. mekanın belirlenmesinden sonra uygun nişan elbisesi seçilebilir. Çiftler nişan için bazen evi tercih ederken bazen mekan tutmayı da seçebilir. Evde yapılan nişanlarda daha sade nişan elbiseleri tercih edilirken dış mekanlar için daha gösterişli nişan elbiseleri giyilir.

Evde nişan yapıldığında çok daha sade, kabarık olmayan dantelli nişan elbiseleri tercih edilir. Alanın dar olması nedeniyle hareket kısıtlamasına neden olmayacak diz üstü nişan elbiseleri çok daha doğru olacaktır. Gündüz açık havada yapılan nişanlar için düz kesim şifon nişan elbiseleri giyilebilir. Gece kapalı bir mekanda yapılacak nişanlar için ise kabarık modelleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

MEVSİME GÖRE NİŞAN ELBİSESİ NASIL OLMALIDIR?

Nişan elbisesi seçiminde mevsimler de önemlidir. Kış aylarında yapılacak nişan törenlerinde uzun kollu, pelerinli ya da kadife modellerde nişan elbisesi doğru seçim olacaktır. İlkbahar ve yaz aylarında ise şifon ve tüllü modelleri çok daha güzel olacaktır.

Elbisenin rengi de mevsimine uygun olmalıdır. Sonbahar ve kış mevsimlerinde mor, mürdüm ve bordo tonlarında nişan elbiseleri çok daha doğru olacaktır. ilkbahar ve yaz mevsimlerinde ise sarı, pembe gibi açık ve canlı renkler daha çok tercih edilmelidir.

NİŞAN KONSEPTİNE UYGUN NİŞAN ELBİSESİ NASIL OLMALIDIR?

Nişan elbisesi belirlenmiş nişan konseptine uygun olarak da seçilebilir. Günümüzde düğünlerde olduğu gibi nişanlarda da konsept uygulanmaktadır. Nişan için belirlenmiş konseptin tarzına göre nişan elbisesi de belirlenebilir. Örneğin; mor menekşe teması seçilmiş olan bir nişan töreninde mor renkte nişan elbisesi tercih edilebilir.

VÜCUT TİPİNE GÖRE NİŞAN ELBİSESİ NASIL OLMALIDIR?

Nişan elbisesi seçiminde dikkat edilecek en önemli detay, kişinin vücut tipine göre nişan elbisesi seçmesidir. Kadınlarda 4 temel vücut tipi vardır. Kadın vücut tipleri şu şekildedir;

  • Armut tipi vücut
  • Elma tipi vücut
  • Dikdörtgen tipi vücut
  • Kum saati tipi vücut

Bu vücut tiplerine uygun nişan elbisesi seçmek, verilecek en doğru karardır. Günlük elbise seçiminde dahi bu ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Küçük göğüslü geniş basenli kadınların balık model nişan elbisesi yerine A kesim nişan elbisesi giymesi gerekir. Böylece basenler daha kolay örtülecektir. Balık model nişan elbiseleri, kum saati tipi vücutlarda çok daha güzel durmaktadır.

Elma tipi vücuda sahip olan kadınlarda göğüslerin daha küçük gösterilebilmesi için üst kısmı sade modeller seçilmelidir. Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlarda ise düz kesim nişan elbiseleri çok daha güzel duracaktır.

DAMADA UYGUN NİŞAN ELBİSESİ NASIL OLMALIDIR?

Bazı gelin adayları damatlarla uygun giyinmeyi tercih ederler. Nişan elbisesinde belirleyici detay damada uygun olmaktır. Erkekler için nişan kıyafetleri sınırlı renklerde kullanılır. Bu göz önünde bulundurulduğu zaman damada uygun nişan elbisesi seçecek olan gelinler de belirli renklerin dışına çıkmamalıdır.

Bunun yanı sıra damatlıkla aynı renk olmak yerine damadın kullandığı aksesuarlara uygun renkte nişan elbisesi seçmek de mümkündür. Damadın yaka çiçeği, kravatı ya da papyonu, nişan elbisesi renk seçiminde belirleyici olabilir.

TESETTÜR NİŞAN ELBİSESİ NASIL OLMALIDIR?

Nişan elbisesi, kişinin giyim tarzına göre belirlenir. Tesettürlü gelin adayları için nişan elbisesi de tesettürlü seçilmelidir. Tesettür nişan elbiselerinde saten, tafta ya da ipek kumaşlar daha sıklıkla kullanılır. Tesettür nişan elbiselerinde, nişan elbisesi süslü ve gösterişli ise daha sade ve renk uyumu olan bir türban kullanılması gerekir. Nişan elbisesinin sade tutulması durumunda türban daha gösterişli modellerden seçilebilir, taşlı süslemeler rahatlıkla kullanılabilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
764 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir