Yeni Sezon Gelinlik Modelleri, Sıfır ve 2. El Gelinlik Fiyatları


81
794 Paylaşım, 81 points

Gelinlik, her genç kızın hayallerini süsleyen giysilerin başında gelir. Bir çiftin hayatlarını birleştirecekleri o özel günde gelinin mutlaka gelinlik giymesi gerekir. Gelinlik, özellikle kadınlar için çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle tercihinin iyi yapılması gerekir. Bu yazımızda evlilik hazırlığı yapan çiftler için yeni sezon gelinlik modelleri, sıfır ve ikinci el gelinlik fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Evlilik, birbirini seveni bir çiftin ömür boyu bir arada yaşamak için hayatlarını birleştirmeleridir. Bu gün çift başta olmak üzere tüm akrabaları için çok özel bir gün olur. Bu özel günde gelin ve damadın da özenle giyinmesi gerekir. Gelinler, düğün günlerinde hayallerini süsleyen en güzel gelinliği giyerek sevdikleri kişiye evet derler.GELİNLİK SEÇERKEN NEYE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İlkbahar ve yaz ayları başta olmak üzere hemen her mevsim düğün yapılabilir. Mevsimine göre gelinlik seçimi yapmak ise oldukça önemlidir. Gelinliğin seçimi için dikkat edilmesi gereken çok fazla detay bulunur. Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

ARAŞTIRMA YAPIN

Gelinlik seçmeye karar verildiğinde öncelikle iyi bir araştırma yapmak gerekir. Gelinlik modellerinin çok fazla olması, kafa karışıklığına neden olacaktır. Kişi, nasıl bir gelinlik hayal ettiğine karar verdikten sonra bu konuda araştırma yapmalıdır.

AÇIK FİKİRLİ OLUN

Gelinlik seçimi oldukça detaylı ve geniş bir iştir. Gelinlik modeli seçecek olan kişilerin açık fikirli olması, çok daha güzel bir gelinlik bulmasını sağlayacaktır. Bazen insanların kafasındaki düşünce ile kabul etmeyecekleri düşünce çok zıt olabilir. Bir kişi asla giymeyeceğini söylediği gelinlikle çok şık durabilir. Bu nedenle açık fikirli olmak faydalı olacaktır.

ALIŞVERİŞE GEÇ KALMAYIN

Gelinlik seçimi oldukça detaylı bir iştir. Bu nedenle asla son zamana bırakılmamalıdır. Gelinlik seçimi düğünden aylar önce başlanması gereken bir konudur. Böylece yaşanacak aksiliklere karşı zaman sahibi olunabilir.

UCUZ MODELLERDEN BAŞLAYIN

Gelinlik alırken öncelikle ucuz modellerden bakmaya başlanmalıdır. Uygun fiyatlı gelinlik bulamayanların yavaş yavaş fiyatı yükseltmesi daha akıllıca olacaktır. Bu sayede çok pahalıya bir gelinlik aldıktan sonra daha uygun fiyata daha güzel bir gelinlik bulup pişmanlık yaşanmaz.

ALIŞVERİŞİ HAFTA İÇİ YAPIN

Hafta sonu mağazalar çok kalabalık olur. Kalabalık arasında gelinlik seçimi oldukça sıkıntılı olacaktır. Gelinlik bakmak için hafta içi tenha saatler tercih edilmelidir. Böylece hem daha rahat seçim yapılır hem de gelin ile daha fazla ilgilenilir.

GELİNLİK ALIMINA DOĞRU KİŞİLERLE GİDİN

Gelinlik bakmaya çıkılan kişilerin zevkli ve gelinin beğenilerini bilmesi önemlidir. Geline doğru tercihler yaptıracak olan bu kişiler, mantıklı davranarak en kusursuz gelinlik için fikir vermek zorundadır.

VÜCUT STİLİNİZE UYGUN GELİNLİK SEÇİN

Her insanın vücut yapısı birbirinden farklıdır. Gelinlik, genel olarak kadınların en güzel fiziksel özelliklerini ortaya çıkaracak şekilde seçilmelidir. Bu nedenle gelinlik alacak kişinin önce ideal gelinlik siluetini belirlemesi, ardından gelinlik alması doğru olacaktır.

RAHAT GELİNLİK SEÇİN

Gelinlik saatler boyu kişinin üzerinde kalacaktır. Bu gelinlik ile yeri gelir oynanır, yeri gelir misafirler gezilir. Tüm gün taşınacak olan gelinliğin gösterişinin yanında rahat da olması çok önemlidir.

YENİ SEZON GELİNLİK MODELLERİ NASIL?

Gelinlik modelleri hemen her sene değişiklik gösterir. Her sezonun moda bir gelinlik modeli mutlaka olur. Kimi sene ağ gelinlikler moda olurken, kimi sene alabildiğine kabarık gelinlikler moda olur. Dikkat çekici bir gelin olabilmek için yeni sezon gelinlik modelleri yakından takip edilmelidir.

Yeni sezon gelinlik modelleri şu şekilde sıralanabilir;

CESUR GELİNLER İÇİN RENKLİ GELİNLİK TASARIMLARI

Bu sene cesur gelinler için birbirinden renkli gelinlik modelleri oldukça dikkat çekiyor. Buz mavisinden sarı ve mor tonlarına kadar birçok rengin kullanıldığı bu gelinlikler, farklı tarzda gelin olmak isteyenler için ideal

GEOMETRİK DESENLİ GELİNLİKLER

Dantel gelinlikler ve geometrik desenlerin bir araya geldiği modeller, zarif gelinlik arayanlar için en doğru seçenek olacaktır. Sade ama şık bir gelin olmak isteyenlerin geometrik desenli dantelli gelinlik modellerine bakması akıllıca olur.

KAYIK YAKA A KESİM GELİNLİKLER

Kayık yaka gelinlikler modasını hiç kaybetmez. Özellikle Meghan Markle’nin gelinliğinde bu modeli tercih etmesinin ardından bir kez daha kayık yaka A kesim gelinlikler moda haline geldi.

DERİN V YAKA GELİNLİKLER

Cesur gelinlerin tercihi olan V yaka gelinlikler derin dekolteleri ile kendisini göstermek isteyen gelinler için doğru seçenek olacaktır. Derin V yakalı gelinlikler, daha feminen ve havalı bir görüntü sağlayacaktır.

KABARIK KOLLU GELİNLİKLER

80’li yılların moda kolları olarak bilinen kabarık kollar, geçmişi seven ve Victoria dönemine ilgi duyan gelinler için doğru seçenek olacaktır. Kabarık kollu gelinlikler, çok daha gösterişli gelinliklerden hoşlanan gelinler tarafından tercih edilebilir.

METALİK IŞILTILI GELİNLİKLER

Daha modern tarzda görünmek isteyen ve etrafa ışık saçmayı amaçlayan gelinler için metalik ışıltılı gelinlikler tercih edilebilir. Oldukça dikkat çekici olan bu gelinlik modelleri, alışılmışın dışında gelinler görmemizi sağlayacak.

ÇİÇEKLİ GELİNLİKLER

Sadeliği ve doğayı sevenlere yönelik olarak hazırlanmış olan çiçekli gelinlikler, özellikle bahar gelinleri tarafından çok fazla tercih ediliyor. Gelinliğinin üzerinde rengarenk çiçekler olmasını tercih eden gelinler, özellikle kır düğünlerinde muhteşem bir görüntü sergileyecektir.

İNCE ASKILI BALIK GELİNLİKLER

Son yıllarda straplez gelinliklere meydan okuyan ince askılı balık gelinlikler oldukça zarif görüntü isteyen gelinler için doğru seçenek olacaktır. İnce askılı balık gelinlikler, özellikle bu sene en fazla tercih edilen modellerden birisi oldu.

DEV FİYONKLU SADE GELİNLİKLER

Gelinlikten çok aksesuarlarını ön plana çıkarmayı seven gelinlere göre hazırlanmış olan dev fiyonklu sade gelinlikler, sade ancak şık bir görüntüyü abartıyla harmanlayarak kullanmayı seven gelinler için ideal olacaktır.

KATMANLI KABARIK GELİNLİKLER

Katmanlı kabarık gelinlikler, bu sene oldukça talep görüyor. Tarz sahibi gelinlere yönelik olan bu modelde birbiri üzerine kabararak gelen çok sayıda kat ve dekolte bir arada sunuluyor.

DÖVME ETKİLİ GELİNLİKLER

Gelinin vücudunda dantelden bir dövme varmış hissi uyandıran transparan gelinlikler, özellikle zarif ve farklı görünmek isteyen gelinler için muhteşem görüntü sağlıyor. Yeni gelinlik modelleri arasında yer alan dövme etkili gelinlikler, büyük markaların da koleksiyonlarında yer alıyor.

SIFIR VE İKİNCİ EL GELİNLİK FİYATLARI NEDİR?

Gelinlik fiyatları, kullanılan malzemeye, el işçiliğine ve markaya göre değişiklik gösterir. İkinci el gelinlikler her zaman sıfır gelinlikten çok daha uygun fiyata alıcı bulacaktır. Sıfır gelinlik almak isteyen gelinlerin seçtikleri modele göre 1,500 – 15 bin TL’ye kadar gelinlik alması mümkün. Kullanılan malzeme göz önünde bulundurulduğu zaman bu fiyatın daha da yükselmesi de söz konusu olacaktır.

İkinci el gelinlik almak isteyenler ise 500 – 4000 TL arası bir rakama istedikleri tarzda bir gelinlik bulma şansına sahip olacaklardır. Gelinlik fiyatları için kesin bir rakam vermek mümkün değildir. ortalama verilebilecek fiyatlar ise bu şekilde olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
794 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir