Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir mi?


52
504 Paylaşım, 52 points

Memurlar, devlet kadrosuna sahip olmaları nedeniyle çok daha rahat kredi çekebilmektedir. Bunun nedeni garantili bir işe sahip olmalarıdır. Ancak yeni memur olanlar için durum aynı olmayabilir. Bu yazımızda yeni atanan memurların kredi çekip çekemeyeceği hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir mi?

Bir kişinin memur olarak atanmasıyla birlikte bankalar hemen harekete geçerler. Düzenli ve güvenilir bir gelire sahip olan memurlar, bankalar için bulunmaz nimettir. Bu nedenle memurlara kredi ya da kredi kartı verebilmek için birbirleri ile adeta yarışacaklardır.Yeni atanan memurlar da oldukça kolay kredi çekebilir. Bunun için memurun öncelikle maaşını alacağı bankaya başvuruda bulunması gerekmektedir. Maaşın alındığı banka, belirli limitler doğrultusunda hızlı bir şekilde kredi çıkmasını sağlayacaktır. Hatta maaş alınan banka, kredi için kendisi adım atacaktır.

Memurum Ama Kredi Çekemiyorum

Memur olmak bankalar konusunda birçok avantaj sağlamasının yanı sıra her bankadan kredi alabileceği anlamına da gelmeyecektir. Memurların gelirlerinin güvenilir ve sabit olmasına karşılık geçmiş bankacılık işlemleri çok da iyi değilse bu durum sıkıntı yaratabilir. Memur olmadan önce icralık olmak, yasal takibe takılmış olmak ve düzensiz ödemeler memur da olsa kişinin yakasına yapışacaktır. Maaş alınan banka bu konuları çok önemsemeyebilir ancak bankaların geneline bakıldığı zaman sorun oluşabileceği söylenebilir.

Memur Nasıl Kredi Çeker?

Memur olarak atanan bir kişi, istediği bankadan kredi başvurusunda bulunabilir. Ancak memur da olunsa tecrübeli olmakla yeni atanmak arasında farklılıklar oluşacaktır. Tecrübeli bir memurun yararlanacağı bankacılık işlemleri ile yeni atana bir memurun yararlanacağı imkânlar eşit olmayacaktır.

Memurlar Kredi Çekerken Avantajlı Olur mu?

Memur olarak atanan birisi elbette kredi çekerken daha avantajlı olacaktır. Memurlara her türlü bankada daha düşük faiz oranı ile kredi fırsatı sunulacaktır. Memur olarak çalışan kişilere internet bankacılığı üzerinden de kısa sürede kredi verilecektir.

Memura Hangi Bankalar Daha Kolay Kredi Verir?

Memurların kredi başvuruları genel olarak devlet bankaları üzerinden verilmektedir. Bunun temel nedeni, devlet bankalarının çok daha düşük faiz oranları sunmasıdır. Özellikle memurların maaşlarını alacakları bankalardan kredi çekmeleri halinde çok daha avantajlı kredi alımı gerçekleştirilecektir. Özel bankalar ise belirli aralıklarla uygun faiz oranlı kredi fırsatı sunmaktadır.

Devlet bankaları, özellikle kredi sicili sıkıntılı olan memurlara kredi verirken sorun çıkartabilmektedir. Ancak özel bankalar, kredi siciline bakmadan devlet memurlarına sorunsuz şekilde kredi sunacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
504 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
49
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir