Yazılımcı Nasıl Olunur, Yazılımcılar Ne Kadar Kazanır?


76
744 Paylaşım, 76 points

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte en popüler mesleklerden birisi de yazılımcılık olmaya başladı. Özellikle bilgisayar ile uğraşmaktan zevk alan kişiler, çoğunlukla bu mesleği tercih eder hale geldi. Bu yazımızda Yazılımcı Nasıl Olunur, Yazılımcılar Ne Kadar Kazanır sorularına cevap vereceğiz.

YAZILIMCI NASIL OLUNUR?

Yazılımcı nasıl olunur sorusu, son yıllarda sıklıkla duyulan sorulardan birisidir. Özellikle teknolojinin gelişimi ile bilgisayarlara olan ilginin artmaya başlaması, bu mesleğe ilginin de artmasına neden olmaktadır. Yazılımcı olmak için kişilerin bir yerden işe başlaması ve kendini sürekli olarak geliştirmesi gerekir.Ufak tüyolar ve birazda bilgi ile birlikte kısa sürede yazılımcı olmaya ilk adımı atmak mümkündür. Kişinin fırsatı olması durumunda bu alanda eğitim alması da meslek için oldukça önemli bir adım olacaktır. Ülkemizde özellikle bilgisayar mühendisliği okuyan kişiler yazılımcı olmayı tercih etmektedir.

YAZILIMCI MESLEĞİ HAKKINDA BİLGİ

Bilgisayar mühendisliği okuyan kişiler, bu alanda kendilerini daha da geliştirerek kolaylıkla yazılımcı olabilirler. Yazılımcı olmak sadece bilgisayar mühendislerine özel bir meslek değildir. Hemen her mesleğe sahip olan kişiler gerekli bilgiye sahip olduktan sonra yazılımcı olarak çalışabilir. Yazılımcı olmak tamamen kişinin kendisine özel bir durumdur. Bir kişi yazılımcı olmak isterse ne yapar eder olur.

Yazılımcı olan kişiler, genel olarak kod yazma işi ile ilgilenirler. Kod yazarak bir şeyler üretmek, insanlar için oldukça eğlenceli ve heves uyandıran bir durumdur. Kodlama yöntemi ile sürekli bir şeyler üreten kişiler, bu alanda eğitim de alarak oldukça başarılı bir yazılımcı olabilir.

YAZILIMCI OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Yazılımcı olmak için öncelikle herhangi bir projede yer almak gerekir. Projelerde daha rahat deneyim kazanacak olan kişiler, yazılımcı olarak çalışarak oldukça iyi gelir elde etme şansına sahip olurlar. Yazılımcı olarak çalışan bir kişi, tecrübesi ve edindiği bilgiler sayesinde kısa sürede daha büyük projelerde yer almayı başaracaktır.

Yazılımcı olmadan önce kişilerin bu mesleğin iyi ve kötü yönlerini detaylı şekilde düşünmesi gerekir. Yazılımcı olmak, uzun saatler bilgisayar başında olmak ve buna bağlı bazı sağlık sorunları yaşamak anlamına gelir. Bu yönlerini de göz önünde bulundurarak mesleğe adım atmak akıllıca olacaktır.

YAZILIMCILAR NE KADAR KAZANIR?

Yazılımcılar ne kadar kazanır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür. Üniversiteden yeni mezun olmuş ve henüz stajyer olarak çalışan bir yazılımcı ortalama 2500 – 3000 TL maaş alacaktır. Başlangıç aşamasında oldukça iyi kazanç olarak görülebilecek bu ücret, ilerleyen zamanlarda sektörde tecrübe kazandıkça ve uzun seneler çalıştıkça daha da artacaktır.

Mesleğinde başarılı olan ve kendisini geliştirmiş bir yazılımcının aylık ortalama kazancı 10 bin TL olarak gösterilebilir. Yazılımcıların çalıştıkları projenin büyüklüğüne göre elde edecekleri kazanç artış gösterecektir. Çalışılan projelerde ve ekstra durumlarda bu maaşın kat kat artması da mümkündür.

Yazılımcıların alacakları maaş üzerinde dil kodlamaları da önemlidir. Kodlamanın birçok dilini bilen bir yazılımcı çok daha fazla iş alma ve kazanç elde etme şansına sahip olacaktır. Yazılımcı olmak, tamamen kişinin kendisini geliştirmesi ile ilerleyen bir meslektir.  Bu meslekte çok bilgi sahibi olan kişilerin kazancı da doğru orantılı olarak yüksek olacaktır. Yazılımcı olmak isteyen kişiler, tamamen hayallerinin peşinden giderek ve çok gayret göstererek bu meslekten oldukça iyi kazanç elde edebilir. Bu meslekte ne kadar tecrübe sahibi olunursa, elde edilen maaş o kadar yüksek olacaktır. önemli olan bu mesleği severek yerine getirmektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
744 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir