Yaşlılara 796 TL Yardım Yapılacak İşte Detaylar


67
654 Paylaşım, 67 points

Yaşlılara yapılan devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi. Devlet tarafından yapılan yeni düzenlemeler kapsamında yaşlılara 796 TL yardım ödemesi yapılacağı açıklandı. Bu yazımızda Yaşlılara 796 TL Yardım Yapılacak İşte Detaylar başlığının detaylarını paylaşacağız.

Devlet yaşlı vatandaşlara destek vermeye devam ediyor. Yardıma muhtaç olan yaşlılara yönelik sunulan yardım kapsamında üç ayda bir 796 TL devlet desteği sunulacak. Devlet tarafından planlanan bu ödeme, hasta ve yardıma muhtaç olan yaşlılara yönelik gerçekleştirilecek.YAŞLILARA 796 TL YARDIM YAPILACAK

Devletin yaşlılara yönelik sunduğu yardımlardan sonuncusu 796 TL tutarındaki ödeme oldu. Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan yaşlılara yönelik sunulacak olan bu yardım kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen tüm yaşlılara 796 TL yardım ödemesi gerçekleştirilecek.

Yaşlılara yönelik yapılacak olan bu yardım paketi kapsamında verilecek 796 TL ücret, üç ayda bir olacak şekilde ödenecek. Devlet yardımının özellikle maddi durumu olmayan yaşlılara yönelik olarak sunulması bekleniyor.

YAŞLILARA 796 TL DEVLET YARDIMINDAN KİMLER FAYDALANACAK?

Yaşlılara verilecek olan 796 TL devlet yardımından faydalanmak için başvuruda bulunacak olan kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Yaşlılara 796 TL devlet yardımından kimler faydalanacak sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Kişinin hasta ve yaşlı olduğuna dair rapora sahip olması
  • Kişinin muhtaç durumda olduğunu belgelemesi
  • Kişinin %50 engelli raporuna sahip olması
  • Kişinin yaşadığı evdeki kişi başı gelirin 484 TL altında olması

Söz konusu şartlara uygun olan tüm muhtaç yaşlılara 3 ayda bir olmak üzere 796 TL ödeme gerçekleştirilecek.

YAŞLILARA 796 TL DEVLET YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yaşlılara 796 TL devlet yardımı için öncelikle uygun olan adayların başvuruda bulunması gerekmektedir. Yaşlılara 796 TL devlet yardımı başvurusunda bulunmak isteyen muhtaç yaşlıların Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ya da bu müdürlüğe bağlı ilçe müdürlükleri ya da Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

Muhtaç olduğu belirlenen yaşlıların yaptıkları başvuru sonucunda il müdürlükleri tarafından ücretsiz bakım hizmetinin verilmesi de mümkün olacaktır. Devlet tarafından verilen ücretsiz bakım hizmetinden yararlanmak isteyen yaşlıların 444 3 833 numaralı telefon üzerinden başvuruda bulunması yeterli olacaktır.

YAŞLILARA 796 TL DEVLET YARDIMI ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

Yaşlılara yapılacak olan 796 TL tutarındaki devlet yardımından faydalanmak isteyen muhtaç yaşlılar, başvurularının ardından şartlara uygun olmaları durumunda yardımdan faydalanma hakkına sahip olacaktır.

Yaşlılara 796 TL devlet yardımı ödemesi kapsamında yardımdan faydalanma hakkı kazanan yaşlılara üç ayda bir olmak üzere 796 TL devlet yardımı ödemesi gerçekleştirilecek. Yardıma ihtiyacı olan yaşlıların ve engellilerin alabileceği bu devlet yarımının her üç ayda bir tekrarlaması şeklinde ödemeler devam edecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir