Yaşlı Gözükmenize Neden Olan Makyaj Hataları


63
614 Paylaşım, 63 points

Makyaj, kadınların olduğundan çok daha güzel görünmesi için kullandıkları yöntemlerden birisidir. Makyaj ile dünyanın en güzel kadını gibi görüntüye sahip olmak ve tüm kusurları kapatmak mümkündür. Bunun için doğru makyaj tekniklerini bilmek gerekir. Hatalı yapılan bir makyaj, kişiyi güzel görünmek yerine olduğundan daha yaşlı bir hale getirecektir. Bu yazımızda Yaşlı Gözükmenize Neden Olan Makyaj Hataları hakkında bilgi vereceğiz.

Makyaj, birçok kadın için olmazsa olmazlar arasındadır. Bazı kadınlar doğal görüntüden hoşlandıkları için makyajdan uzak dururken, bazı kadınlar ise tüm kusurlarını kapatıp muhteşem bir görüntüye sahip olabilmek için makyaj yapmayı asla ihmal etmezler. Bu aşamada önemli olan uygulanan makyajın doğru şekilde uygulanmış olmasıdır.YAŞLI GÖZÜKMENİZE NEDEN OLAN MAKYAJ HATALARI NELERDİR?

Makyaj, harika bir görüntü sağlarken doğru şekilde uygulanmaması durumunda tam tersi bir görüntü oluşmasını da sağlayabilir. Makyaj uygulama tekniklerini tam olarak bilmeyen kadınlar, kendilerini olduğundan daha yaşlı göstermek gibi kötü bir duruma düşebilirler.

Yaşlı gözükmeyi engellemek için öncelikle doğru makyaj tekniklerini bilmek gerekir. Doğru şekilde yapılan makyaj kişiyi hem daha genç hem daha güzel gösterecektir. Yaşlı Gözükmenize Neden Olan Makyaj Hataları şu şekilde sıralanır;

  • Fondöteni kalın sürmek
  • Gözaltı morlukları için yanlış ürün kullanmak
  • Pudrayı yanlış uygulamak
  • Eyeliner ve far uygulamasını yanlış yapmak

FONDÖTENİ KALIN SÜREREK YAŞLI GÖZÜKMEK

Fondöteni kalın sürerek yaşlı gözükmek, yapılan ilk makyaj hatalarından birisidir. Kişinin kalın ve yoğun şekilde fondöten kullanması, yaşını olduğundan çok daha büyük gösterecektir. Fondöten mümkün olduğunca ince ve hafif şekilde uygulanmalıdır. Fondöten uygulanmasının ardından bir makyaj süngeri kullanılarak kırışık bölgelere dolan fondötenler mutlaka eşit şekilde dağıtılmalıdır.

GÖZALTI MORLUKLARI İÇİN YANLIŞ ÜRÜN KULLANARAK YAŞLI GÖZÜKMEK

Gözaltı morlukları için yanlış ürün kullanarak yaşlı gözükmek, yapılan ilk makyaj hatalarından birisidir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak kadınların göz altı derilerinde incelme meydana gelir. Bu incelmeye bağlı olarak göz altı morlukları daha belirgin hale gelir. Gözaltı morluklarını engellemek için piyasada çok sayıda kapatıcı ürün bulunmaktadır. Gözaltı morluklarını kapatırken yaşlı gözükmemek için ürünü açık ve hafif olanlardan seçmek gerekir. Kapatıcının el yerine fırça ile sürülmesi de önemli bir detay olarak gösterilebilir.

PUDRAYI YANLIŞ UYGULAYARAK YAŞLI GÖZÜKMEK

Pudrayı yanlış uygulayarak yaşlı gözükmek, yapılan ilk makyaj hatalarından birisidir. Pudranın yanlış şekilde uygulanması, cildin olduğundan yaşlı gözükmesine neden olur ve kırışıklıkları daha ön plana çıkartır. Pudra uygularken burun ve çene bölümlerine hafif uygulamak ve mümkün olduğunca göz altlarına uygulamamak gerekir. Gözaltına uygulanan pudra, bu bölgedeki kırışıklıkların ön plana çıkmasına neden olacaktır.

EYELİNER VE FAR UYGULAMASINI YANLIŞ YAPARAK YAŞLI GÖZÜKMEK

Eyeliner ve far uygulamasını yanlış yaparak yaşlı gözükmek, yapılan ilk makyaj hatalarından birisidir. Gözaltına sürülen eyeliner, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterecektir. Bununla birlikte gözaltına uygulanan koyu renkli eyeliner nedeniyle gözaltı morlukları daha fazla göz önüne çıkacaktır. Eyelinerin en doğru kullanımı göz kapağı üzerine olacaktır.

Far kullanımında ise özellikle renk seçimine dikkat etmek gerekir. Parlak göz farları çizgilerin çok daha fazla göz önüne çıkmasına neden olacaktır. Bu tür farlar daha çok göz kapağının orta bölümüne sürülmelidir. Böylece kırışıklıkların ortaya çıkması engellenebilecektir. Gözaltı morluğu bulunan kadınların özellikle canlı ve açık far tonlarını kullanması çok daha güzel bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir