Yasal Yollardan Acil Para Nasıl Bulabilirim?


57
574 Paylaşım, 57 points

Para ihtiyacı hayatın her döneminde var olacaktır. Ancak bazı zamanlar acil olarak para ihtiyacı doğabilmektedir. Böyle durumlarda kişiler acil para ihtiyacını karşılamak için bankalardan medet umarlar. Bankalar ile çalışamayacak durumda olanlar ise yasal olmak şartı ile farklı yollara başvurabilirler. Bu yazımızda yasal yollardan acil para bulmak yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanlar ömürleri boyunca her daim paraya ihtiyaç duyacaktır. Para olmadan yaşamı idame ettirmek oldukça zordur. Ancak bazen kişilerin acil ihtiyaçlar için toplu paraya ihtiyaçları olabilmektedir. Bu tür ihtiyaçlar için bankalar tercih edilse de bu konuda herkes şanslı olmayacaktır. Özellikle banka sicili kötü kişiler ya da kredi notu düşük olanların acil ihtiyaç durumunda bankadan para alması mümkün olmayacaktır.

Acil Para İhtiyacımı Nasıl Karşılayabilirim?

Acil para ihtiyacını karşılamak için birçok farklı yol denenebilmektedir. Acil para bulma yöntemleri sadece bankalar ile sınırlı değildir elbette. Günümüzde birçok farklı yöntemle acil para ihtiyacı karşılanabilmektedir. Önemli olan yasal yollardan acil para bulmaktır.Yasal Yollardan Acil Para Bulma Yöntemleri Nedir?

Yasal yollardan acil para bulmak için kullanılabilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Acil kredilere başvurmak
  • Kredi kartından nakit avans çekmek
  • Taksitle eşya alıp peşin satmak
  • Operatörlerden telefon alıp satmak
  • İkinci el eşya satmak

Yasal yollardan nasıl para bulabilirim sorununun yanıtlarını biraz daha detaylı inceleyelim…

Acil Kredilere Nasıl Başvurabilirim?

Acil para ihtiyaçlarında ilk akla gelen banka kredileridir. Banka ile sorunu bulunmayan, sicili temiz ve kredi notu yüksek olan kişiler, öncelikle banka kredilerini deneyebilir. Bankalardan talep edilecek olan kredinin onaylanması durumunda acil para ihtiyacı kolaylıkla karşılanabilecektir.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekebilir miyim?

Acil para ihtiyacı durumunda kullanılacak yasal yollardan birisi de kredi kartı üzerinden nakit para çekmek olarak söylenebilir. Kredi kartı kullanıcıları, sahip oldukları kartın limiti üzerinden nakit para çekebilmektedir. Bu para üzerine belirli bir oranda faiz konularak taksitli olarak geri ödenebilir. Bu sayede kişilerin acil nakit ihtiyacı karşılanmış olacaktır.

Taksitle Eşya Alıp Peşin Satabilir miyim?

Yasal yollardan acil para bulmanın en kolay yolu, eşya alıp satmaktır. Acil para ihtiyacı olan bir kişi, senetle beyaz eşya satan yerlerden ihtiyacı oranında beyaz eşyayı taksitle satın alıp ardından peşin olarak satarak nakit ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu yöntemle, kişinin nakit ihtiyacı karşılanmış olurken, geri ödemesi uygun taksitlerle gerçekleştirilecektir.

Operatörlerden Telefon Alabilir miyim?

Günümüzde birçok telefon operatörü, özellikle faturalı hat kullanıcılarına faturaya ek ödeme şeklinde telefon satışı yapmaktadır. Acil para ihtiyacı olan bir kişi, bağlı olduğu operatör üzerinden cep telefonu alarak peşin satma hakkına sahiptir. Taksitle alınan telefonu peşin satma yöntemi ile acil nakit ihtiyacı kolaylıkla karşılanacaktır.

Bunun yanı sıra senetle telefon satan çok sayıda mağaza da bulunmaktadır. Bu mağazalardan senetle alınacak cep telefonları peşin olarak satılarak nakit ihtiyacı karşılanabilmektedir. Kişi peşin sattığı telefonun parasını kullanırken, senet karşılığında taksitle geri ödeme yaparak maddi sıkıntıya da girmemiş olacaktır.

İkinci El Eşya Satarak Acil Para Bulmak

Acil nakit ihtiyacı, ikinci el eşya satarak karşılanabilmektedir. Bir kişi, yasal yollarla nakit ihtiyacını karşılamak için sahip olduğu ancak kullanmadığı eşyaları elden çıkartabilir. Bu işlem için internet üzerinden çok iyi ve güvenilir ikinci eşya satış siteleri bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden fotoğrafı paylaşılan eşyalar kısa sürede satılacaktır. Böylece kişi hem kullanmadığı eşyaları değerlendirmiş olacak hem de nakit ihtiyacını karşılamış olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
574 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
23
Başarısız
Komik Komik
125
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
50
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir