Yasal Takibi Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


67
655 Paylaşım, 67 points

Bankalardan kredi işlemi yapan müşterilerin geri ödemede yaratacakları sorunların sonucunda yasal takip süreci başlamaktadır. Yasal takip sürecinde olan müşteriler, bu süreçten çıkmak için yine kredi başvurusunda bulunmak isterler. Yasal takip sürecinde kredi çekebilmek için belirli şartlara uygun olmak gerekmektedir. Şartlara uyan kişilere bazı bankalardan kredi çıkması mümkündür. Bu yazımızda yasal takibi olana kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

YASAL TAKİP SÜRECİ NEDİR?

Yasal takip, bir banka müşterisinin bankadan çekmiş olduğu krediyi düzenli olarak geri ödememesi sonucunda başlayan süreçtir. Müşterinin borcunu uzun süre boyunca ödememesi, bankaların yasal takip başlatmasına neden olmaktadır. Yasal takibe düşmüş bir müşteriden borcun tamamı talep edilecektir. Bu nedenle kredi çeken kişilerin yasal takip sürecine düşmemeye özen göstermesi akıllıca olacaktır.YASAL TAKİBE DÜŞTÜM NE YAPMALIYIM?

Yasal takibe düşen bir kişinin en kısa zamanda bu durumdan kurtulması gerekmektedir. Bir kişinin yasal takipten çıkmasının tek yolu, borcun tamamını kapatmaktır. Ancak birçok kişi borcun tamamını ödeyemeyeceği için bu takip sürecinden kurtulmayı başaramazlar. Yasal takibe takılan kişilerin en büyük umudu, yeni bir kredi çekebilmektir. Çekilecek bu kredi sayesinde borcun tamamı kapatılarak yasal takipten kurulmak mümkündür.

YASAL TAKİBE DÜŞENE KREDİ VERİLİR Mİ?

Yasal takibe düşenlerin aklına ilk gelen şey, yeni bir kredi çekmektir. Bankalar, yasal takibe düşen kişilere şüphe ile yaklaşmaktadır. Bunun temel nedeni, kişinin zaten önceden bir kredi ödememe sorunu yaşaması ve bundan kaynaklı yasal takibe takılmasıdır. Ancak yine de bankaların yasal takibe düşene kredi vermeyeceği söylenemez.

YASAL TAKİBİ OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Yasal takibe düşen banka müşterileri belirli şartlar altında yeni bir kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Şartlara uyan kişilere banka kredi verecektir. Yasal takibi olanlara kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Denizbank
  • TEB
  • ICBC
  • Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Şekerbank
  • Burgan Bank
  • Aktif Bank

YASAL TAKİBİ OLANLARA KREDİ VEREN BANKALARIN ŞARTLARI NELERDİR?

Yasal takibi olanlara kredi veren bankalar, bazı şartlar dâhilinde krediyi onaylamaktadır. Yasal takibe düşen kişilerin öncelikle 5 yıl boyunca kredi çekemeyeceklerini söylemek gerekmektedir. Bu süre içerisinde kişinin borçlarını hafifletmesi, gerekmektedir.

Yasal takibi olan kişilere sunulan kredilerde belirli şartlar uygulanmaktadır. Yasal takibi olanlara verilen kredi faizi %1,55 – %2,90 arasında değişmektedir. Ancak şunu söylemekte fayda var; yasal takibi olanlara çıkacak krediler yüksek faiz oranları ile sunulacaktır. Bu durumun göz önünde bulundurulması önemlidir.

YASAL TAKİPTE KREDİ ÇEKEMEDİM NE YAPMALIYIM?

Yasal takibi olanların kredi çekememesi durumunda ne yazık ki yanlış yollara başvuran çok kişi olmaktadır. Yasal olmayan yollardan kredi sunan (tefeciler) yerler, zor durumda olan kişilerin aklını bulandırabilmektedir. Bu durumlara düşmemek akıllıca olacaktır. Bu tür kredilerde kişiler mevcut borçlarının kat kat fazlasını ödemek zorunda kalacaktır.

Yasal takibi olan ancak kredi çekemeyen kişiler, yakınlarına kredi çektirme yoluna gidebilir. Kişinin eşi, anne – babası ya da kardeşi de kredi çekerek yasal takip sürecini sonlandırmaya yardımcı olabilecektir. Böylelikle kişi yasal takipten kurtularak bankanın gözünde güvenilir bir duruma gelirken, bu borcu kapatma işini de taksitler halinde gerçekleştirecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
655 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
51
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
86
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
110
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
86
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir