Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş Nasıl Yapılır?


78
764 Paylaşım, 78 points

Yasaklı sitelere girmek isteyenler birçok farklı yöntem denemektedir. Bu yöntemlerden birisi de Google Translate olarak gösterilebilir. Birçok kullanıcı yasaklı sitelere Google Translate üzerinden giriş yapmaktadır. Bu yazımızda Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Birçok ülkede bazı uygun olmayan içeriklere sahip sitlere giriş yasaklanmıştır. Yasaklı siteler olarak adlandırılan bu sitelere erişim engeli konmaktadır. Erişim engelinden kurtulmak için kullanıcılar birçok farklı yöntem denemektedir.YASAKLI SİTELERE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Yasaklı siteler, içerdiği paylaşımla ile siteye giriş yapacak kişilere zarar verebilecek düzeyde olan sitelerdir. İçeriğinde aşırı şiddet ya da pornografik görüntü barındıran siteler birçok ülkede yasaklanmıştır. Ülkemizde de bu tür içeriğe sahip olan siteler yasaklı site grubuna dahil olmaktadır.

Yasaklı sitelere giriş yapmak için DNS üzerinden giriş yöntemlerini kullanmak gerekir. Ancak DNS üzerinden girişler bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. Yasaklı sitelere güvenle girmenin yollarından birisi de çok fazla bilinmemekle birlikte Google Translate üzerinden giriş sağlamaktır.

YASAKLI SİTELERE GOOGLE TRANSLATE İLE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Yasaklı sitelere girmenin bir yöntemi de Google Translate üzerinden giriş yapmaktır. Google Translate kullanarak yasaklı olan sitelere kolayca giriş yapılabilir. Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Google Translate web sitesine giriş yapılır. Google Translate giriş yapmak için TIKLAYIN 

  • İkinci Adım

Siteye giriş yaptıktan sonra çeviri bölümüne girilmek istenen yasaklı sitenin http ya da https://ile başlayan adresi yapıştırılır.

  • Üçüncü Adım

Sitenin adı yazıldıktan sonra “Tercüme Et” yazan butona tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Çeviri işleminin ardından sayfada yazılmış yasaklı sitenin Türkçe’ ye çevrilmiş hali görüntülenir.

  • Beşinci Adım

Yasaklı sitenin Türkçe diline çevrilmiş adresi ile arama motoru üzerinden siteye kolaylıkla giriş yapılabilecektir.

Google Translate üzerinden yasaklı sitelere girmek, kullanıcıların diğer yöntemler ile zarar görme riskini de ortadan kaldıracaktır. Google Translate çok bilinmemekle birlikte, yasaklı sitelere giriş için de kullanılma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde kullanıcıların verilerinin çalınması ya da cihazına virüs bulaşması gibi korkuları da ortadan kalmış olacaktır.

GOOGLE TRANSLATE NEDİR?

Google Translate, internet üzerinden 57 farklı dil arasında çeviri yapılmasını sağlayan bir çeviri sitesidir. Kullanıcılar bu site üzerinden istedikleri bir kelime ya da cümleyi istedikleri farklı bir dile çevirme şansına sahip olurlar.

Google Translate, kullanıcıların çevirisini yaparken milyonlarca doküman arasından kalıpları tarayarak en doğru çeviriyi sunma özelliğine sahiptir.

GOOGLE TRANSLATE ÇEVİRİSİ NASIL YAPILIR?

Google Translate üzerinden çeviri yapmak isteyenler, bazı adımları takip ederek kısa sürede istedikleri kelime ya da cümlenin çevirisini yapabilirler. Google Translate üzerinden çeviri yapmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Kaynak olarak hangi dilde yazıyorsanız o cümle ya da kelimeyi yazınız.

  • İkinci Adım

Hedef olarak da hangi dile çevirmek istiyorsanız o ülkenin dilini işaretleyiniz.

  • Üçüncü Adım

Son olarak da tercüme et dedikten sonra size istediğiniz cümle ya da kelimeyi verecektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
764 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir