Yasaklı Sitelere Giriş Yapabileceğimiz 10 Kaliteli Site


64
755 Paylaşım, 64 points

Ülkemizde bazı zamanlarda farklı nedenlerden dolayı siteler kullanıma kapatılabilmektedir. Bu yasaklar bazen çok kullanılan sitelere de gelebilmektedir. Bu durumda kullanıcılar söz konusu yasaklı sitelere girmenin yollarını aramaya başlarlar. Bu yazımızda program olmadan yasaklı sitelere giriş için kullanılabilecek siteler hakkında bilgi vereceğiz.

İnternet siteleri, çok sayıda farklı alanda hizmet vermektedir. Ancak sitelerin içerikleri ya da yayınladıkları bazı şeyler başta olmak üzere birçok nedenden dolayı bazen Türkiye erişimi kapatılmaktadır. Bu durumda siteyi sürekli kullanan kişiler mağdur duruma düşmektedir. Bu durumu önlemenin el kolay yolu, yasaklanmış sitelere farklı yollardan giriş yapmaktır.

Yasaklı Sitelere Nasıl Giriş Yapılır?

Yasaklanmış olan bir siteye giriş yapmanın en kolay yolu, Proxy sitelerini ya da tarayıcı eklentilerini kullanmaktır. Bu siteler üzerinden VPN ve DNS yasaklı sitelere kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Günümüzde zaman zaman Twitter, Facebook ve Instagram gibi milyonlarca kullanıcısı bulunan sitelere bile yasak gelebilmektedir. Bu durumlarda Proxy siteleri ve tarayıcı eklentileri kurtarıcı görevini üstlenmektedir.Yasaklı Sitelere Giriş Yapılabilen Siteler Hangileridir?

Yasaklı olan sitelere giriş yapma fırsatı sunan siteler şu şekilde sıralanabilir;

 • Croxy Proxy
 • Whoer Web Proxy
 • Hide Me
 • Gir İm
 • Dot VPN
 • Hotspot Shield VPN
 • Zenmate
 • Hide My IP
 • Tor Browser
 • Hideman VPN
Programsız yasaklı sitelere giriş yapmak için Resimlerin Üstüne Tıklayabilirsiniz.

Croxy Proxy


En gelişmiş Proxy servisi olarak bilinmektedir. Her türlü siteyi desteklemektedir. Video barındırma özelliği olan bu servis, arama motorlarına, sosyal ağlara, e – posta hizmetlerine ulaşım fırsatı sunmaktadır.

Whoer Web Proxy


Bu adres, IP adresi değiştirmek, site engellerini kaldırmak için kullanılan en hızlı ve ücretsiz servis olarak bilinmektedir. Servis üzerinden bağlantı gizlenerek birden fazla ülke üzerinden erişim sağlamak mümkündür.

Hide Me


En popüler Proxy servislerinden birisidir. Servisin en büyük özelliği kayıt tutmamasıdır. Gizliliği de son derece yüksek olan bu servis sayesinde yasaklı sitelere girilebilmektedir.

Gir İm


Tamamen yerli bir servistir. Bu servis sayesinde ülkemizdeki yasaklı sitelere kolaylıkla girilebilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey, yasaklı sitenin web adresinin başına gir.im yazmaktır. Chrome eklentisi olan bu servis, Google Play üzerinden de uygulama sunmaktadır.

Dot VPN


Chrome ve Mozilla üzerinden kullanılabilen en etkili VPN eklentisi olarak bilinmektedir. Her iki arama motorundan da yasaklı sitelere kolaylıkla giriş fırsatı sunmaktadır.

Hotspot Shield VPN


Yasaklı sitelere erişim sağlayan VPN eklentilerinden birisidir. Web sitesi üzerinden tarayıcı eklentisi görülebilmekte ve indirilebilmektedir.

ZenMate


Ülkemizde en fazla tercih edilen VPN servislerinden birisidir. Tarayıcı eklentileri oldukça kullanışlı olarak hazırlanmıştır. Belirli zamanlarda ülkemizden bu servisin de engellenmesi gerçekleşmektedir. Buna rağmen popülerliğini korumayı başarmaktadır. Zenmate masaüstü programı da bulunmaktadır.

Hide My IP


Engellenmiş sitelere giriş için en fazla kullanılan servislerden birisidir. Bilgisayara indirilerek kullanılabilmektedir. Bu servis üzerinden engelli tüm sitelere giriş yapılabilmektedir.

Tor Project


Birçok kişinin yakından bildiği bir servistir. Deep Web’ e ulaşım için de kullanılmaktadır. Bu servis sayesinde kullanıcılar konumlarını gizleyerek internete bağlanmaktadır. Bu sayede engelli sitelere de giriş yapma hakkına sahip olurlar.

Hideman VPN


Android ve İOS cihazlar üzerinden yasaklı sitelere giriş fırsatı sunan bir servistir. En yararlı ve kullanışlı servis olarak bilinmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
755 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
50
Şaşkın
Başarısız Başarısız
31
Başarısız
Komik Komik
126
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
50
Helal Olsun!
lol lol
87
lol
Aşk Aşk
86
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
52
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
16
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. bunlar yabancı proxy siteleri yerli siteler var ve bunlar kadar başarılı dtunnel.net türkiyenin en büyük proxy sitesidir, neden bu tür siteleri tanıtmıyorsunuz, onlara şans vermiyorsunuz anlamıyorum sizi, yerli ürünlerede şans veriniz lütfen.