Yapı Kredi Bankası İş Başvurusu, Personel Alımı Ve Çalışma Koşulları


91
927 Paylaşım, 91 points

1944 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin ilk özel bankası olma unvanına sahiptir. Yapı Kredi Bankası’nın personeli arasında yerinizi almak için nasıl başvuru yapacağınız, personel alım şartları ve çalışma koşulları gibi önemli bilgileri sizin için hazırladık.

Yapı Kredi Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası, personel alımı gerçekleştireceği zaman hazırladığı iş başvuru ilanını kendi resmi internet sitesi ve kariyer siteleri üzerinden yayınlamaktadır. İş başvurusu yapacak olan adaylar, söz konusu başvuru formunu doldurarak ilk adımı atabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası, alacağı personelin öncelikle özgeçmişini incelemek istemektedir. Adayların gönderdiği özgeçmişi inceleyen Yapı Kredi İnsan Kaynakları, uygun görülen adaylara sınav göndermektedir. Yapı Kredi Bankası İş Başvuru Sınavları bankanın ihtiyaç duyduğu personelin pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Sektörde 2 yıldan az tecrübeye sahip olan adaylar, birden fazla sınava tabii tutulabilmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın sınavları en fazla 3 kere yapılmaktadır.Yapı Kredi Bankası Sınavları Nasıl Olur?

Uygun görülen adaylara gönderilmiş olan Online sınavlarda genel yetenek, sayılar – algılama – hafıza, İngilizce gibi alanlarda sorular yer almaktadır. İngilizce sınavı, alınacak personelin pozisyonu doğrultusunda gerekli olabilmektedir. Her adaya bu sınav uygulanmaz. Çoktan seçmeli olarak uygulanan sınavdan başarılı olan adaylar, mülakat için çağırılacaktır.

Yapı Kredi Bankası, adayların çalışma ve performanslarına bakarak ilerisi için öngörüde bulunarak mülakat gerçekleştirmektedir. Mülakat için gelinen saatten başlanan inceleme süreci, adayın kıyafetinin, temizliğinin, akıcı konuşmasını, diksiyon düzgünlüğünün de göz önünde bulundurulması ile devam etmektedir. Mülakatın ardından adaylara olumlu ya da olumsuz mutlaka dönüş yapılmaktadır.

Yapı Kredi Çalışma Koşulları Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası, iş alımı öncesinde başvuracak adaylar için bazı ön şartlar hazırlamıştır. Bu şartlara uyan adayların başvurması, şanslarını daha da artıracaktır. İşte o şartlar;

  • İş pozisyonuna göre belirlenmiş yaşın altında olmak
  • Bilgisayar kullanma yeteneğinin üst düzeyde olması
  • İş pozisyonuna göre tecrübe aranmaktadır. Bazı görevler için tecrübeye gerek duyulmaz.
  • Erkek adaylar için askerli görevini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak.
  • Diksiyonu düzgün olmak
  • Takım çalışmasına uygun olmak
  • Yoğun tempolu çalışabilmek
  • Esnek çalışma saatlerine ayak uydurmak
  • İkna kabiliyeti yüksek olmak
  • Hedef odaklı çalışmak

Yapı Kredi Bankası Çalışanları 09:00 – 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Öğle tatilleri 12:30 – 13:30 saatleri arasındadır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olan banka, dini ve resmi bayramlarda de personeline izin vermektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

91
927 Paylaşım, 91 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir