Yabancı Dilinizi Kullanarak Yapabileceğiniz Meslekler Nelerdir?


79
774 Paylaşım, 79 points

Günümüzde yabancı dil bir meslek sahibi olmak için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. İyi bir mesleğe sahip olmak ve kariyer yapabilmek için her bireyin bir yabancı dile hakim olması gerekir. Bunun yanı sıra yabancı dil bilgisini kullanarak da meslek sahibi olmak mümkündür. Bu yazımızda Yabancı Dilinizi Kullanarak Yapabileceğiniz Meslekler Nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Yabancı dil bilgisi birçok iş kapısının da açılmasını sağlar. Herhangi bir ülkenin yabancı diline hakim olan bir kişi, bu becerisini kullanarak birçok mesleğin sahibi de olabilir. yabancı dil kullanılarak yapılabilecek çok sayıda meslek bulunmaktadır.YABANCI DİLİNİZİ KULLANARAK YAPABİLECEĞİNİZ MESLEKLER NELERDİR?

Yabancı Dilinizi Kullanarak Yapabileceğiniz Meslekler Nelerdir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Oyun çeviricisi
 • Marka uzmanı
 • Şirket temsilcisi
 • Uçuş görevlisi
 • Analist
 • Moda alıcısı
 • Personel alma memuru
 • Filolog
 • Dil bilimci
 • Turist rehberi
 • Yabancı dil öğretmenliği

YABANCI DİLİ KULLANARAK OYUN ÇEVİRİCİSİ NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak oyun çeviricisi olunabilir. Küçüklüğünden beri oyunlara meraklı olanlar için bulunmaz nimet olan bu meslek sayesinde yabancı oyunların Türkçe ye çevrilmesi mümkündür. Piyasadaki birçok oyun İngilizce, Japonca ve Almanca dillerinde hazırlanmaktadır. Bu oyunları Türkçeye ya da diğer dillere çevirerek daha anlaşılır hale getirip para kazanmak mümkündür.

YABANCI DİLİ KULLANARAK MARKA UZMANI NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak marka uzmanı olunabilir. Marka uzmanları Google gibi dev teknoloji şirketlerinde kolaylıkla iş bulabilmektedir. Marka uzmanı olan bir kişi, çalıştığı şirketin hazırlayacağı yeni projeler ile ilgili olarak insanların fikirlerini alır, bu projenin ne şekilde ve hangi isimle satılabileceği üzerine çalışmalar yapar.

YABANCI DİLİ KULLANARAK ŞİRKET TEMSİLCİSİ NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak şirket temsilcisi olunabilir. Özellikle oyun sektöründe faaliyet gösteren şirketler, bu alanda temsilcilere sıklıkla ihtiyaç duymaktadır. İsmini duyurmuş bir şirkette şirket temsilcisi olan bir kişi, ana dili dışında iki farklı dil bilmek zorundadır. Şirket temsilcilerinin başlıca görevi oyunlar hakkında fikir almak ve oyunların nasıl geliştirileceği üzerinde çalışmalar yapmaktır.

YABANCI DİLİ KULLANARAK UÇUŞ GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak uçuş görevlisi olunabilir. Seyahat ederek para kazanmak isteyenleri için en doğru tercihlerden birisi uçuş görevlisi olmaktır. Uçuş görevlilerinin ana dilleri dışında bir yabancı dil bilmesi yeterlidir. Uçuşun yerine göre yabancı dil bilen çalışanlar görevlendirilmektedir.

YABANCI DİLİ KULLANARAK ANALİST NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak analist olunabilir. Bankacılık sektörünün vazgeçilmez mesleklerinden birisi olan analist, farklı ülkeler ve kültürler ile iş yapılması için oldukça önemlidir. Analist olmak için mutlaka ana dil dışında bir yabancı dil bilmek gerekir.

YABANCI DİLİ KULLANARAK MODA ALICISI NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak moda alıcısı olunabilir. Modanın kalbinin yurt dışında olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle İtalya ve İspanya gibi ülkelerde faaliyet gösterecek olan moda alıcıları, bu ülkelerde gerçekleştirilen defileleri gezer, tasarımcıları araştırır, çalıştığı şirketin müşteri portföyüne göre ürünleri belirler.

YABANCI DİLİ KULLANARAK PERSONEL ALMA MEMURU NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak personel alma memuru olunabilir. Personel alma memurları şirketin hemen her alanında ve her şubesinde görevlendirilecek personeli seçmek zorundadır. Bu nedenle farklı dillere de hakim olunması önemlidir. Özellikle yurt dışı şubelerde çalışacak personelin belirlenmesi aşamasında o ülkenin diline hakim olmak gerekir.

YABANCI DİLİ KULLANARAK FİLOLOG NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak filolog olunabilir. Filologlar bir ülkenin edebiyat tarihini, kültürünü, siyasi yaşamını ve eserlerini inceleme görevini üstlenir. Farklı ülkelerin kültürlerini araştıran filolog, bu nedenle araştırma yaptığı ülkenin diline hakim olmak zorundadır.

YABANCI DİLİ KULLANARAK DİL BİLİMCİ NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak dil bilimci olunabilir. Dil bilimci ana dili başta olmak üzere birçok ülkenin dilini ve tarihini incelemek, bu konuda araştırma yapmak zorundadır. Dilleri araştırma görevi sırasında bu ülkenin dilini iyi bilmek de gerekmektedir. Dil bilimci mesleği, özellikle araştırma yapmayı seven kişilere tavsiye edilebilir.

YABANCI DİLİ KULLANARAK TURİST REHBERİ NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak turist rehberi olunabilir. Turist rehberi, belirli turizm bölgelerini turistlere gezdirmek ve tanıtmakla görevli kişilerdir. Yabancı turistlerle iletişime geçebilmek adına o ülkenin dilini iyi bilmek gerekir. Turist rehberliği hem tarihi yerleri görmek, hem yeni ülkelerden arkadaş edinmek hem de eğlenmek isteyenler için doğru mesleklerden birisidir.

YABANCI DİLİ KULLANARAK YABANCI DİL ÖĞRETMENİ NASIL OLUNUR?

Yabancı dili kullanarak yabancı dil öğretmeni olunabilir. Yabancı dil öğretmenleri eğitimini aldıkları dil ile ilgili olarak farklı yaş gruplarına dili öğretme görevini üstlenirler. Yabancı dil öğretmenlerinin seçtikleri dil ile ilgili tüm detayları ayrıntılı şekilde öğrenmeleri gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
774 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir