WordPress İçin Olmazsa Olmaz Eklentiler Hangileridir?


69
674 Paylaşım, 69 points

Günümüzde bir web sitesi kurmanın en kolay ve doğru yolu WordPress tabanını kullanmaktır. WordPress, büyük avantajlar sağlamasının yanı sıra kolay kurulumu sayesinde de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. WordPress kullanırken mutlaka olması gereken bazı eklentiler bulunmaktadır. Bu yazımızda WordPress İçin Olmazsa Olmaz Eklentiler Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

WordPress kullanarak web sitesi kurmak hem kolay hem de kısa süreli bir işlemdir. Birçok farklı temayı içeren bu site tabanı, tasarımcı tarafından site sahibinin talebi doğrultusunda kodlanarak giydirilmektedir. WordPress tabanlı bir site oluştururken mutlaka belirli eklentileri kullanmak gerekir.WORDPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ EKLENTİLER HANGİLERİDİR?

WordPress tabanlı sitelerde site kurucunun isteğine bağlı olan eklentilerin yanı sıra olmazsa olmaz denebilecek bazı eklentiler de bulunmaktadır. Bu eklentiler site kurulumu sırasında mutlaka kullanılmalıdır.

WordPress İçin Olmazsa Olmaz Eklentiler Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap verilir;

  • All İn One Seo Pack
  • Disqus
  • Seo Friendly Images
  • Social Login
  • W3 Total Cache
  • Contact Form 7
  • Google Analytics For WordPress
  • Style Extender

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ ALL İN ONE SEO PACK EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz All İn One Seo Pack eklentisi, Google arama motorunda yukarılara çıkmak isteyenlerin mutlaka kullanması gereken eklentidir. Google motorunda yukarıya çıkabilmek için sunulan iki seçenek bulunur. Bu seçeneklerden birisi Yoast SEO Pack, diğeri ise All İn SEO Pack olarak gösterilebilir. Ancak en fazla tercih edilen All İn One Seo Pack eklentisi olarak gösterilecektir.

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ DİSQUS EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz Disqus eklentisi, yorum sistemi eklentisi olarak kullanılmaktadır. Site kullanıcısının çok fazla spam mesajdan rahatsızlık duyması durumunda kullanılan bu eklenti, farklı bir yorum sistemi sunarak gereksiz mesajlardan kolaylıkla kurtulmayı sağlamaktadır. WordPress kullanıcılarının %70’ lik bölümü bu eklentiyi mutlaka kullanmaktadır.

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ SEO FRENDLY IMAGES EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz Seo Frendly Images eklentisi, siteye yüklenen görsellere alt etiket ekleyen otomatik bir eklenti türüdür. Google sonuçları için kullanılan bu eklenti sayesinde görsellere kullanıcının bir işlemi olmadan alt etiket eklenmektedir. Bu eklenti sayesinde de Google arama motorunda yukarılara çıkmak mümkündür.

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ SOCİAL LOGİN EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz Social Login eklentisi, kullanıcıların yorum yapması ya da siteye giriş yapması için kullanılan bir eklentidir. Özellikle Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarından yorum gelmesini sağlamaktadır.

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ W3 TOTAL CACHE EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz W3 Total Cache eklentisi, sayfanın daha hızlı açılmasını sağlayan eklentidir. Bu eklenti sayesinde javascriptler minimize edilmektedir. Bu eklentinin tek kötü yanı bazı WordPress temaları ile çalışmamasıdır.

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ CONTACT FORM 7 EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz Contact Form 7 eklentisi, okuyucuların siteye kolayca ulaşmasını sağlayan eklentidir. WordPress kurulumu sırasında temayla birlikte gelen bir iletişim formu ya da eklenti olmaması durumunda bu eklenti sayesinde okuyucuların daha kolay ulaşım sağlaması mümkün olacaktır.

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ GOOGLE ANALYTİCS FOR WORDPRESS EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz Google Analytics for WordPress eklentisi, kullanıcı profilinin nereye eklenmesi gerektiğini gösteren yardımcı bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde WordPress kullanımı konusunda acemi olan kullanıcılara profil kodunun Header ya da Footer’ e yüklenmesi otomatik olarak gerçekleştirilir.

WODRPRESS İÇİN OLMAZSA OLMAZ STYLE EXTENDER EKLENTİSİ NEDİR?

Wodrpress için olmazsa olmaz Style Extender eklentisi, kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ve siteyi daha da renklendirmeye yardımcı olan bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde temanın fontları ve renkleri çok daha canlı olarak kullanılabilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
674 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir