Windows 8 Resmi Desteği Ne Zaman Çekilecek?


59
574 Paylaşım, 59 points

Microsoft, işletim sistemlerine verdiği destekleri her yeni sistemle birlikte çekmeye devam ediyor. Windows 8 işletim sisteminin kullanıma başlamasıyla birlikte Windows 7’ den desteğini çeken Microsoft, 24 ay sonra Windows 8 işletim sisteminden de desteğini çekeceğini açıkladı. Bu yazımızda Windows 8 Resmi Desteği Ne Zaman Çekilecek sorusuna cevap vereceğiz.

Microsoft, destek çekme işlemlerine devam ediyor. Son olarak Windows 8 kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Microsoft, son hazırladığı işletme sistemlerinden birisi olan Windows 8’den desteğini çekeceğini açıkladı.MİCROSOFT WİNDOWS 8 RESMİ DESTEĞİNİ ÇEKECEK

Microsoft, kullanıcılarına sunduğu işletme sistemlerinde genel olarak 10 yıl süre ile destek veriyor. Bu süre içerisinde yaşanan sıkıntılar ya da beklentiler küçük yamalar ile daha kullanılabilir hale getiriyor. Microsoft tarafından verilen bu destek sayesinde kullanıcılar 10 yıl süre ile işletim sistemini kullanma şansına sahip oluyor.

Buna karşılık 2 yıl kadar önce kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan Windows 8 işletim sistemi için durum bu şekilde olmadı. Microsoft, 24 ay önce kullanıma sunduğu Windows 8 işletim sistemine verdiği desteği kısa bir süre sonra çekeceğini açıkladı.

WİNDOWS 8 RESMİ DESTEĞİ NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Microsoft tarafından yapılan açıklama kapsamında Windows 8 işletim sistemine verilmekte olan desteğin kesilmesi ile ilgili bir zaman belirtildi. Windows 8 Resmi Desteği Ne Zaman Çekilecek sorusuna cevap olarak kısa bir süre önce kesildiğini söylemek mümkün.

Microsoft, Windows 8 işletim sisteminden desteğini çekerek en düşük Windows 8.1’e 10 yıl boyunca destek vereceğini açıklamıştı. Kullanıcılara Windows 8 kullanımından vazgeçmeleri ve işletim sistemi olarak en düşük Windows 8.1’e geçiş yapmaları yönünde tavsiyelerde bulunuldu.

WİNDOWS 8.1 DESTEĞİ NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Microsoft, Windows 8 desteğini çekip Windows 8.1’e destek sağlayacağını açıklamasının ardından sistemi kullananlar, bu işletim sistemine olan desteğin ne zaman kesileceğini sormaya başladı. Windows 8.1 işletim sistemini kullanan kişiler, temel destekten 9 Ocak 2018 yılına kadar yararlanabildi. Buna karşılık genişletilmiş olan destekten 10 Ocak 2023 yılına kadar yararlanmak mümkün olacak.

Windows 8.1 işletim sistemini kullanan kişiler, 2023 yılına kadar bu sistemi kullanmaya devam edebilecekler. Microsoft’un 2023 tarihi itibari ile Windows 8.1 sistemine verdiği desteği de çekmesiyle birlikte kullanılabilecek en düşük işletim sistemi Windows 10 olacak.

WİNDOWS 10 DESTEĞİ NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Şu anda Microsoft kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Windows 10 işletim sistemini kullanmayı tercih ediyor. 2023 yılına kadar Windows 8.1 sisteminin kullanımına izin veren Microsoft, bu tarihten sonra en düşük Windows 10 işletim sistemine destek vermeye başlayacak.Windows 10 işletim sistemine verilen desteğin ise 2025 yılına kadar devam etmesi bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir