Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir, Nasıl Kırılır?


65
644 Paylaşım, 65 points

İnternet hemen herkesin mutlaka olması gereken ihtiyaçlarından birisi haline geldi. İnternetsiz bir hayat düşünemeyen birçok kişi, internetin olmadığı durumlarda işini görebilmek için çevredeki wifi şifrelerini kırmaya çalışırlar. Bu yazımızda Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir, Nasıl Kırılır? Sorularına cevap vereceğiz.

İnterneti olmayan ve bedavaya internet kullanmak isteyen birçok kişi, wifi şifresinin nasıl kırılacağını araştırmaya başlar. Wifi şifresi kırılan bir internet hattı, kolaylıkla kullanılabilir. Wifi şifresi kırmak sanıldığından çok daha kolay bir işlemdir.WİFİ ŞİFRESİ NASIL ÖĞRENİLİR, NASIL KIRILIR?

Birçok kullanıcı wifi şifrelerini kolay hatırlamak ve kullanmak amacı ile basit şifrelerle kullanmaktadır. Bu nedenle birçok wifi şifresini kırmak sanıldığından daha kolay bir hale gelmektedir. Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir, Nasıl Kırılır? Sorusuna en kolay şekilde verilebilecek cevap, şifre kırıcıları kullanmaktır.

Şifre kırıcıları kullanarak wifi şifresi kırma işlemi kullanılan şifrenin zorluğuna göre farklı zamanlarda gerçekleştirilebilir. Çok kolay kırılan şifrelerin yanı sıra zorlu şifrelerin kırılması 1 saate kadar uzayabilmektedir.

WİFİ ŞİFRESİ KIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Wifi şifresi kırmak için bazı yöntemleri kullanmak mümkündür. Wifi şifresi kırmak isteyen bir kişi özellikle bu iş için hazırlamış olan uygulamalardan yararlanabilirler. Bilgisayara indirilerek kullanılabilen bu programlar sayesinde 5 dakika içerisinde istenilen wifinin şifresi kolaylıkla kırılabilir.

Wifi şifresi kırabilmek için wifi şifreli internete yakın bir bölgede olmak gerekir. Şifresi kırılacak olan wifi ne kadar yakında olursa şifreyi kırmak o kadar kolay olacaktır. Wifi nin uzaklığı arttıkça uygulamanın şifreyi bulma ihtimali azalacaktır.

WİFİ ŞİFRESİNİN KIRILMA AŞAMALARI NELERDİR?

Bir wifi şifresini kırabilmek için belirli aşamalardan geçmek gerekmektedir. Wifi şifresinin kırılma aşamaları şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Wifi şifresi kırmak için uygun bir program bilgisayara indirilir.

  • İkinci Adım

İndirilen program çalıştırılır ve çevrede olan tüm wifi ağlarını bulması beklenir.

  • Üçüncü Adım

Program wifi ağlarını listeleme işleminin ardından listeden çekim gücü en yüksek olan wifi ağı belirlenir.

  • Dördüncü Adım

Ağın seçim işlemi sonrasında şifresi program tarafından kısa sürede kırılacaktır.

Eğer belirlenen wifi ağışın şifre kırma işlemi istenenden daha uzun sürüyor ise işlem istenildiği zaman iptal edilerek yeni bir wifi ağının şifresinin kırılması denenebilir.

WİFİ ŞİFRESİ KIRMAK İÇİN KULLANILAN PROGRAMLAR NELERDİR?

Wifi şifresi kırmak için kullanılan birçok program olmasına karşılık en güvenilir ve tercih edilen program Dumpper olarak gösterilebilir. İnanılmaz derecede basit bir kullanıma sahip olan bu program, çocukların bile kolaylıkla wifi şifresi kırmasını sağlamaktadır.

Dumpper wifi şifresi kırma programı Linux tabanlı çalışan bir wifi kırıcıdır. Kullanımı tüm programlardan daha kolay olduğu için daha çok tercih edilmektedir. etkili bir şekilde tüm modemlerin şifresini kırma özelliği ile de kendisini ön plana çıkarmaktadır.

ANDROİD TELEFONLARDA WİFİ ŞİFRESİ NASIL KIRILIR?

Bilgisayar dışında telefon üzerinden internet kullanmak isteyen kullanıcılar da kolay bir şekilde wifi şifresini kırabilirler. Bunun için Android işletim sistemli cep telefonuna uygulama mağazası üzerinden bir wifi şifre kırıcı program indirmek gerekir. İndirilen program sayesinde kişinin o anda çevresinde bulunan tüm wifi ağlarının şifreleri kolaylıkla kırılabilir ve bedava internet kullanılabilir.

Android telefon kullanıcılarının wifi şifresi kırmak için kullanabilecekleri en güvenilir programlardan birisi Bruce Force olarak gösterilebilir. Bruce Force isimi wifi şifre kırıcı program, bugüne kadar en iyi geri bildirimleri almış olması nedeniyle güvenle kullanılmaktadır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
644 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
63
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir