Whatsapp’ta Fotoğraflar Yüklenmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?


80
784 Paylaşım, 80 points

Whatsapp kullanıcıları genel olarak fotoğraf yükleme konusunda sorunla karşılaşmaktadır. Uygulama üzerinden fotoğraf, video ve sesli mesaj gönderimlerinde yaşanan bu sorunlar, kullanıcıları rahatsız etmektedir. Bu yazımızda Whatsapp’ ta Fotoğraflar Yüklenmiyor Sorunu Nasıl Çözülür sorusuna cevap vereceğiz.

Whatsapp uygulamasını kullananların en fazla şikayet ettiği konulardan birisi, fotoğraf ve video gönderimlerinde yaşanan sıkıntılardır. Whatsapp üzerinden gönderilen fotoğrafların yüklenememesi sorununun temelde bazı nedenleri bulunmaktadır.WHATSAPP FOTOĞRAFLAR NEDEN YÜKLENMİYOR?

Whatsapp fotoğraflar neden yüklenmiyor sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

  • Telefonun internet bağlantısında sorun yaşanması
  • Telefonun saat ve tarih ayarlarının doğru olmaması
  • SD kartta yeterince boş alan bulunmaması
  • SD kartın salt – okunur moduna ayarlanmış olması
  • SD kartın bozulmuş olması

WHATSAPP’ TA FOTOĞRAFLAR YÜKLENMİYOR SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Whatsapp fotoğrafların yüklenememesi sorununda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Whatsapp’ ta Fotoğraflar Yüklenmiyor Sorunu Nasıl Çözülür sorusunun cevabı şu şekilde ele alınabilir;

TELEFONUN İNTERNET BAĞLANTISINDA SORUN YAŞANMASINDAN KAYNAKLI FOTOĞRAF YÜKLEYEMEME

Telefonun internet bağlantısında sorun yaşanması nedeniyle fotoğraf yüklenememesi durumunda ilk yapılması gereken elbette internet bağlantısını kontrol etmektir. Telefonda internet bağlantısı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Bunun için bir web sayfası açılarak internet bağlantısı denenebilir. Telefon internete bağlı ise sorun bundan kaynaklı değildir.

TELEFONUN SAAT VE TARİH AYARLARININ DOĞRU OLMAMASINDAN KAYNAKLI FOTOĞRAF YÜKLEYEMEME

Telefonun saat ve tarih ayarlarının doğru olmaması nedeniyle fotoğraf yüklenememesi durumunda öncelikle telefonun saat ve tarih ayarlarını kontrol etmek gerekir. Tarih ya da saat yanlış ise Whatsapp üzerinden fotoğraf indirmek mümkün olmayacaktır. Böyle bir durumda öncelikle ayarların yapılması gerekir. Ardından fotoğraf indirme işlemi gerçekleşecektir.

SD KARTTA YETERİNCE BOŞ ALAN BULUNMAMASINDAN KAYNAKLO FOTOĞRAF YÜKLEYEMEME

SD kartta yeterince boş alan bulunmaması nedeniyle fotoğraf yüklenememesi durumunda Whatsapp üzerinden gönderi alınabilmesi için telefon hafızasının temizlenmesi gerekir. Telefonun hafızasının temizlenmesiyle birlikte Whatsapp üzerinden fotoğraf yükleme işlemi sorunsuz şekilde gerçekleştirilir.

SD KARTIN SALT – OKUNUR MODA AYARLANMIŞ OLMASINDAN KAYNAKLI FOTOĞRAF YÜKLEYEMEME

SD kartın salt – okunur moda ayarlanmış olması nedeniyle fotoğraf yüklenememesi durumunda SD karta Whatsapp’a ait olmayan bir dosyanın kaydedilmesi denenmelidir. Dosya kaydediliyorsa kart salt okunur değildir. Whatsapp üzerinden indirilen fotoğraflar kaydedilmelidir. Ancak hiçbir şekilde kaydedilemiyor ise kartın salt – okunur olarak kaydedildiği belirlenecektir. Bu özellik değiştirilmeden Whatsapp üzerinden fotoğraf, video ve ses kaydı almak mümkün olmayacaktır. Telefonu salt – okunur moddan çıkarmak için telefonun kullanma kılavuzundan yararlanmak gerekecektir.

SD KARTIN BOZULMASINDAN KAYNAKLI FOTOĞRAF YÜKLEYEMEME

SD karın bozulması nedeniyle fotoğraf yüklenememesi durumunda Whatsapp verilerinin silinmesi gerekir. Bu işlem için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • Whatsapp verileri yedeklenmelidir. Bunun için SD karttaki Whatsapp dosyası olduğu gibi bilgisayara yüklenmelidir.
  • Bilgisayara dosya yüklemesinin tamamlanmasının ardından SD kartta bulunan Whatsapp dosyası silinir.
  • Dosyaların silinmesine karşılık Whatsapp uygulaması kullanıma devam edecektir.
  • İşlemin ardından telefon yeniden başlatılır.
  • Telefon açıldıktan sonra Whatsapp fotoğraflar yüklenmeye başlayacaktır.

Whatsapp fotoğraf yüklenememesi sorunu bu adımlardan uygun olanı ile kolaylıkla çözümlenebilir. Whatsapp kullanıcıları, sorunun neden kaynaklandığını anlamak için tüm seçenekleri tek tek kontrol etmelidir. Kontrolün ardından nedenin belirlenmesiyle birlikte çözüm yoluna başlanabilir.

Whatsapp fotoğraf yüklenememesi sorununun çözümü yukarıda anlattığımız şekildedir. Sorun hangisi ise problemi çözmek için gerekli adımların takip edilmesi yeterli olacaktır. SD kart ile ilgili sorun çözümleri denendiği halde bir sonuç elde edilemezse SD kartın değiştirilmesi en doğrusu olacaktır.  Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından Whatsapp üzerinden sorunsuz şekilde fotoğraf yükleme işlemi gerçekleştirilebilecektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
784 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir