Whatsapp’ın Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?


52
587 Paylaşım, 52 points

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, son yılların en popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Milyarlarca kişi tarafından kullanılan bu uygulama çok iyi biliniyor olsa da birçok kişinin bilmediği gizli özelliklere de sahiptir. Bu yazımızda Whatsapp’ ın bilinmeyen özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp, sürekli olarak yeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Ne kadar fazla özelliğe sahip olursa olsun bu uygulamanın da bilinmeyen bazı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri biraz daha yakından inceleyelim…

 • Whatsapp Emoji Taraması

Whatsapp kullanıcılarının en beğendiği özelliklerden birisi uygulama içerisindeki emojilerdir. Duyguları anlatmak için kullanılan bu emojiler birçok kişi tarafından doğru şekilde kullanılmamaktadır. Bunun başlıca nedeni, kullanıcıların emojilerin anlamını tam olarak bilmemeleridir. Whatsapp üzerinden kelime kullanarak doğru emojileri bulmak mümkündür. Bunun için kullanıcının kelime düzeltme özelliğini açması yeterlidir. Bu özelliğin açılması sayesinde yazılan kelimelere uygun olarak emojiler gösterilecektir. • Dakik Hesaplama Özelliği

Whatsapp konuşmalarını düzenli olarak takip edemeyen kullanıcılar için çok kullanışlı olan bu özellik sayesinde konuşmanın hangi saatte okunduğu kolaylıkla görülecektir. Bunun için konuşmanın üzerine basılı tutarak bilgi kısmından mesajın okunma saatini görmek mümkündür.

 • Grup Sohbetlerini Sessize Almak

Çok fazla grup kullananlara özel olarak hazırlanmış olan bu uygulamada gruplardan sürekli ileti sesi gelmesini önlemek için sohbetler sessize alınabilmektedir. Bu grup sohbetlerinden ileti geldiğinde bildirim sesi duyulmaz ancak Whatsapp açıldığı zaman bu sohbetler okunabilmektedir.

 • Toplu Mesaj Gönderimi

Whatsapp üzerinden aynı anda birden fazla kişiye mesaj göndermek mümkündür. Tek yapılması gereken sohbet ekranına gelerek toplu bir mesaj listesi oluşturmaktır. Seçilen alıcıların hepsine aynı mesaj toplu şekilde gönderilir.

 • Meydanın Otomatik İndirilmesini Durdurma

Whatsapp üzerinden gönderilen medya otomatik olarak indirilmektedir. Medyanın otomatik olarak indirilmesi, özellikle mobil veri kullanımlarında sıkıntı yaratabilir. Whatsapp ayarlardan ‘Veri kullanımı’ bölümünün değiştirilerek medyanın sadece Wi Fi olan ortamlarda indirilmesi şeklinde ayarlamak, gereksiz veri harcamalarını engelleyecektir.

 • Otomatik Yüklemeleri Durdurma

Whatsapp üzerinden yollanan ve herkesin görmesinin istenmeyeceği fotoğrafların galeriye otomatik olarak kaydedilmemesi için Whatsapp ayarlar üzerinden ‘gelen medyayı kaydet’ özelliğinin kapatılması gerekmektedir.

 • Önemli Mesajları İşaretleme

Whatsapp üzerinden yapılan önemli konuşmaların kolaylıkla bulunması için hazırlanmış olan bu özellik sayesinde önemli mesajlar işaretlenebilmektedir. İşaretlenmiş olan mesajlar özel olarak saklanır. Bu mesajları Whatsapp üzerinden hemen bulmak mümkündür.

 • Whatsapp Web

Telefona her an bakılamayacak durumlarda Whatsapp’ ı takip etmenin en kolay yolu Whatsapp Web uygulamasıdır. Whatsapp Web, uygulamanın bilgisayar üzerinden açılmasını sağlamaktadır. Bunun için bilgisayardan Whatsapp Web adresine girmek gerekmektedir.  Adres üzerinden verilen kare kodu cep telefonundan Whatsapp içinden taratmak sayesinde uygulama bilgisayar üzerinden kullanılabilecektir.

 • Grup Konuşması Taraması

Eskiden içinde bulunulmuş olan Whatsapp grup konuşmalarının yeniden bulunmasını sağlayan bu özelliği kullanmak için aynı grupta olunmuş kişilerden birisi seçilmelidir. Seçilen kişinin isminin üzerine tıklayarak eskiden birlikte olunan tüm gruplar görülmektedir.

 • Yanıtlamayı Hatırlatma

Whatsapp üzerinden bazen çok ilgi çekici konuşmalar yapılmaz. Bu konuşmalara cevap vermeyi unutmamak için yanıtlama hatırlatma özelliği kullanılmaktadır. Whatsapp yanıtlamayı hatırlatma uygulamasını kullanmak için sohbetin ‘Okunmamış’ olarak işaretlenmiş olması yeterlidir.

 • Favori Sohbet Oluşturma

Whatsapp’ ın yeni özelliklerinden birisi olan favori sohbet oluşturma özelliği sayesinde kişi en sevdiği sohbetleri en üste taşıyabilecektir. Bu özelliğin kullanılabilmesi için tek yapılması gereken sohbetin üzerine basılı tutularak iğneleme özelliğinin seçilmesidir.

Tüm bu özellikler, Whatsapp’ ın çok bilinmeyen özellikleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte en fazla kullanılan özellikler arasında kısa sürede yer alacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
587 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
106
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
53
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
118
Helal Olsun!
lol lol
18
lol
Aşk Aşk
136
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
100
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir