Whatsapp’ın Alternatifi Olan En İyi Uygulamalar Hangileridir?


77
754 Paylaşım, 77 points

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, son günlerde tüm dünyanın gündeminde yer alıyor. Yeni güncelleme ile birlikte değiştirilen gizlilik politikası nedeniyle birçok Whatsapp kullanıcısı artık farklı uygulamalara yönelmeye başladı. Bu yazımızda Whatsapp’ın Alternatifi Olan En İyi Uygulamalar Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Whatsapp, yıllardır milyarlarca kullanıcının tercih ettiği en zirvedeki anlık mesajlaşma uygulaması olmayı başardı. Ancak kısa bir süre önce gizlilik politikalarını güncellemeleri sonrasında kullanıcılarından verilerini kullanma izni talep etmesi ve bu talebi kabul etmeyen kullanıcıların artık uygulamayı kullanamayacağını söylemesi sonrası milyonlarca kullanıcı alternatif uygulamaları araştırmaya başladı.WHATSAPP’IN ALTERNATİFİ OLAN EN İYİ UYGULAMALAR HANGİLERİDİR?

Whatsapp’ın Alternatifi Olan En İyi Uygulamalar şu şekilde sıralanır;

 • Viber
 • BİP
 • WeChat
 • Wire
 • Signal
 • Skype
 • Telegram
 • Threema
 • Lıne
 • Google Hangouts
 • Kakao talk
 • Kik
 • ICQ
 • Microsoft Teams

VİBER ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Viber anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Uzun süredir kullanımla bulunan Viber, whatsapp’ ın en büyük rakiplerinden birisi olarak gösterilmektedir. Hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Viber uygulamasında gizli sohbet özelliğinin yanı sıra birbirinden ilgi çekici ve eğlenceli emojiler de bulunmaktadır.

BİP ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

BİP anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Turkcell tarafından hazırlanmış olan anlık mesajlaşma uygulaması, son yaşanan güncelleme sonrası tüm operatörlere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Uygulama mağazasından kolayca indirilen BİP üzerinden tüm kullanıcılar ile iletişime geçmek mümkündür.

WECHAT ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Wechat anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Çin’in kendi özel mesajlaşma uygulaması olan weChat, Whatsapp benzeri bir uygulama olarak dünya genelinde de kullanıcılara sunulmaktadır.

WİRE ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Wire anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Wire uygulamasının en büyük artısı, mesajlaşma sırasında numara vermeye gerek olmamasıdır. Bu uygulamaya tamamen e – posta üzerinden başvuruda bulunulmaktadır. Böylece kullanıcılar mesajlaşacakları herkese numaralarını vermek zorunda da kalmazlar.

SİGNAL ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Signal anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Son dönemde kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalardan birisi olan Signal, Alon Musk tarafından da tercih edilen uygulamalar arasındadır. Oldukça güvenilir olduğu için birçok kullanıcı bu uygulamayı tercih etmektedir. Signal üzerinden görüntülü ve sesli konuşma da yapılabilmektedir.

SKYPE ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Skype anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Özellikle pandemi sürecinde birçok toplu görüşme için tercih edilen ilk uygulamalardan birisi olan Skype, çoklu sohbetin yanı sıra birebir görüşmeler için de kullanılmaktadır. Skype uygulaması hem mobil hem bilgisayar üzerinden kullanılabilir.

TELEGRAM ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Telegram anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Son yıllarda adından fazlasıyla söz ettiren Telegram, Whatsapp uygulamasının en yakın rakiplerinden birisidir. Ücretsiz olarak kullanılabilen Telegram, telefon ve tabletlere indirilerek kolaylıkla kullanılmaktadır.

THREEMA ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Threema anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Ücretli bir uygulama olarak sunulan Threema, hem telefon üzerinden hem de bilgisayardan mesajlaşma şansı sunmaktadır. Bu uygulamada mesajlaşma bittiği anda tüm konuşma otomatik olarak silinmektedir. Bu da çok güvenli bir uygulama olduğunun göstergesidir.

LINE ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Lıne anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Whatsapp’ a alternatif olarak gösterilen bu uygulama, kullanım olarak hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Özellikle sıkça farklı sticker kullanan kişiler için doğru tercihlerden birisi olacaktır.

GOOGLE HANGOUTS ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Google Hangouts anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Birçok telefonda otomatik yüklü olmasına karşılık çok az kişi tarafından bilinen bu uygulama Google tarafından sunulan güvenilir bir mesajlaşma uygulamasıdır. Hangouts üzerinden 10 kişiye kadar görüntülü görüşme gerçekleştirilebilir.

KAKAO TALK ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Kakao Talk anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Anlık mesajlaşmanın yanı sıra kullanıcılarına canlı yayın açma özelliğini de sunan bu uygulama, kullanıma sunduğu filtreler ile de dikkat çekmeye devam etmektedir.

KİK ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Kik anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Bu uygulamanın da en büyük özelliklerinden birisi, telefon numarası olmadan mesajlaşma şansı sunmaktadır.

ICQ ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

ICQ anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Çok eski uygulamalardan birisi olan ICQ, bir döneme damga vurmayı başarmıştır. Telefonlara kolaylıkla indirilebilen bu uygulama üzerinden mesajlaşmak mümkündür.

MİCROSOFT TEAM ANLIK MESAJLAŞMA UYGULAMASI NEDİR?

Microsoft Team anlık mesajlaşma uygulaması, Whatsapp yerine tercih edilebilecek uygulamalardan birisidir. Microsoft tarafından kullanıcılarına sunulan bu uygulama, bire bir görüşmenin yanında çoklu görüntülü görüşme ve mesajlaşma özelliğini de sunmaktadır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
754 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir