Whatsapp’a Yeni Güncelleme! 16 MB’dan 100 MB’a Çıkıyor


76
766 Paylaşım, 76 points

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, her gün yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Kendisini sürekli yenileyen bu uygulama, özellikleri sayesinde kullanıcı sayısını sürekli artırmayı başarıyor. Whatsapp’ın son sürprizi, dosya gönderme ile ilgili oldu. Whatsapp kullanıcıları bundan sonra 100 MB’a kadar dosya gönderimi yapabilecek. Bu yazımızda Whatsapp yeni güncellemesi ile 100 MB’a dosya gönderme özelliği hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp, günümüzün en kullanışlı uygulaması olarak biliniyor. 1,5 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan bu anlık mesajlaşma uygulaması, başarısını sürekli olarak kendisini yenilemesine borçlu. Geliştirici ekibinin talep ve şikayetleri çok yakından incelediği ve tüm görüşleri dikkate aldığı biliniyor. Kullanıcılarına bu kadar fazla önem vermesi de uygulamanın popülerliğini kaybetmemesini sağlıyor.WHATSAPP’IN YENİ GÜNCELLEMESİ NE?

Sık aralıklarla güncelleme yayınlayan Whatsapp, kısa bir süre önce yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Güncellemeleri dört gözle beklenen ve her seferinde kullanıcılarına ayrı bir sürpriz sunan anlık mesajlaşma uygulaması, bu seferki güncelleme ile oldukça sevindiren yeni bir özellik daha getirdi.

Whatsapp kullanıcıları uygulama üzerinden istedikleri kişiye dosya gönderme şansına sahip oluyor. Whatsapp üzerinden dosya, video ya da fotoğraf gönderen kullanıcılar, bu işlemi 16 MB’lık izin dahilinde yapıyorlar. Ancak son zamanlarda kullanıcılardan bu kotanın yeterli gelmediği yönünde bazı talepler gelmeye başladı. Kullanıcılarının taleplerini dikkate alan Whatsapp, bu konuda bir süredir çalışma gerçekleştiriyordu.

WHATSAPP KULLANICILARI ARTIK 100 MB KOTALI DOSYA GÖNDEREBİLECEK

Whatsapp tarafından gelen taleplerin değerlendirilmesinin ardından alınan karar kısa süre önce duyuruldu. Whatsapp yetkilileri tarafından yapılan duyuruda, uygulamaya yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte 16 MB’lık dosya gönderim kotasının yükseltilerek 100 MB’a çıkartıldığı açıklandı.

Whatsapp kullanıcılarını oldukça heyecanlandıran bu açıklama kapsamında önümüzdeki günlerde gelecek olan yeni güncellemenin ardından kullanıcılar artık Whatsapp üzerinden gönderecekleri dosya, video ve fotoğraflar için 100 MB’lık bir kotaya sahip olacaklar.

Dosya gönderme kotasının artırılması, özellikle uzun video göndermek isteyen ancak kota yeterli olmadığı için bu videoyu kırparak küçültmek zorunda kalan kullanıcıların yüzünü güldürdü. Whatsapp dosya gönderim kotasının artırılmasıyla birlikte artık büyük fotoğraflar ve uzun videolar kırpmaya gerek olmadan gönül rahatlığı ile gönderilecekler.

WHATSAPP DOSYA KOTASI ÖZELLİĞİ YENİ GÜNCELLEME İLE GELECEK

Whatsapp yetkililerinden yapılan açıklamada, söz konusu dosya gönderim kotası artırma özelliğinin yakın bir zamanda gelecek olan güncelleme ile geçerli olacağı belirtildi. Güncellemenin gelmesiyle birlikte milyarlarca Whatsapp kullanıcısı, uygulama içi dosya gönderimlerinde 100 MB’a kadar kotaya sahip olan her türlü dosyayı rahatlıkla gönderebilecek.

Whatsapp’ın güncelleme duyurusunun ardından kullanıcıların gözü kulağı yeni gelecek olan güncellemeye çevrilmiş durumda. Güncellemenin gelmesiyle birlikte milyonlarca Whatsapp kullanıcısı tarafından hemen indirilmesi bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
766 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
109
Şaşkın
Başarısız Başarısız
75
Başarısız
Komik Komik
63
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
116
Helal Olsun!
lol lol
26
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
109
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
74
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir