WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği Geliyor


58
575 Paylaşım, 58 points

WhatsApp kullanıcıları için yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Geliştiricilerin yeni hazırladıkları özellikler kapsamında WhatsApp aboneleri artık güvenliklerini sağlamak adına şikayet etme özelliğini kullanabilecekler. Bu yazımızda WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği Geliyor başlığının detaylarını anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sürekli olarak kendisini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılardan gelen istek üzerine yeni bir özelliği de uygulamaya sokan anlık mesajlaşma uygulaması, şikayet etme özelliğini kullanıma sundu.WHATSAPP’A ŞİKAYET ETME ÖZELLİĞİ GELİYOR

Geliştiriciler tarafından verilen haber kapsamında WhatsApp kullanıcıları artık şikayet etme özelliğini kullanabilecekler. Bu özellik sayesinde WhatsApp üzerinden kendilerini rahatsız eden içerikleri şikayet etme hakkına sahip olacaklar.

Durum güncellemesi ile birlikte gelecek olan şikayet etme özelliği sayesinde WhatsApp artık çok daha güvenle kullanılacak bir platform haline gelecek. WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği sayesinde kullanıcılar kendilerini rahatsız edecek olan tüm mesajlardan kurtulabilecekler.

WHATSAPP’A ŞİKAYET ETME ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp, kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini koruma amacıyla birçok özelliğe sahiptir. Bu özellikler arasında, kullanıcıların spam, rahatsız edici veya yasa dışı içeriklerle ilgili şikayetlerini iletmelerine olanak sağlayan bir şikayet etme özelliği de bulunmaktadır.

WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği, uygulama tarafından geliştirilen yeni özelliklerden birisidir. Hazırlanan yeni özellik üzerinden artık WhatsApp kullanıcıları kendilerini rahatsız eden mesajları WhatsApp moderasyon ekibine bildirerek şikayette bulunabilecekler.

WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği üzerinden yapılan şikayetin ardından moderasyon ekibi şikayet edilen görüşmeye ait son 5 mesaja bakarak incelemelerde bulunacak. İnceleme sonucunda şikayet edilen durum güncellemesi ile ilgili gerekli işlemler başlatılacak.

WHATSAPP’A ŞİKAYET ETME ÖZELLİĞİ NE ZAMAN KULLANIMA GİRECEK?

WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği ne zaman kullanıma girecek? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği şu anda geliştiriciler tarafından hazırlık aşamasında bulunuyor. Öncelikli olarak beta kullanıcılarının beğenisine sunulan bu yeni özellik ile ilgili alınacak geri dönüşlere bakılacak.

WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliğini test eden beta kullanıcılarının olumlu dönüş yapması durumunda tüm WhatsApp kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan bu yeni özellik, artık tüm rahatsızlık duyan kişilerin daha rahat kullanımına zemin hazırlayacak. WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı ise henüz netlik kazanmadı.

WHATSAPP’A ŞİKAYET ETME ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği nasıl kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

WhatsApp kullanıcısı rahatsız olduğu mesajın üzerine basılı tutarak mesajı seçecek.

  • İkinci Adım

Mesajın seçilmesi sonrasında sağ üst köşede bulunan üç noktalı bölüme basmak gerekecek.

  • Üçüncü Adım

Üç noktalı bölüme basıldıktan sonra açılan menüde yer alan “Bildir” butonuna basılacak.

  • Beşinci Adım

Bildir butonuna basıldıktan sonra mesaj yetkili moderatörlere gönderilerek incelenme süreci başlatılacak.

WHATSAPP’A ŞİKAYET ETME ÖZELLİĞİ HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği belirli durumlarda kullanılabilmektedir. WhatsApp’a Şikayet Etme Özelliği hangi durumlarda kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Spam mesajlar alıyorsanız: WhatsApp’a şikayet etme özelliğini, spam mesajlar alıyorsanız kullanabilirsiniz. Bu mesajlar, genellikle ürünleri satmak, reklam yapmak veya sahte hesapları takip etmenizi istemek gibi amaçlarla gönderilir.
  • Rahatsız edici içerikler alıyorsanız: WhatsApp’a şikayet etme özelliğini, rahatsız edici içerikler alıyorsanız kullanabilirsiniz. Bu içerikler, genellikle hakaret, saldırgan dil, tehdit veya cinsel içerik gibi içerikler olabilir.
  • Yasa dışı içerikler alıyorsanız: WhatsApp’a şikayet etme özelliğini, yasa dışı içerikler alıyorsanız kullanabilirsiniz.

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
575 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
123
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir