Whatsapp Video ve Fotoğrafların Galeride Kaydedilmesin! İşte Çözümü


89
874 Paylaşım, 89 points

Whatsapp kullanıcılarının şikayetçi oldukları konulardan birisi de uygulama üzerinden gönderilen video ve fotoğrafların galeriye kaydedilmesidir. Birçok kullanıcı, video ve görüntülerin galerisine kaydedilmesini istemez. Bu yazımızda Whatsapp Video ve Fotoğrafların Galeride Kaydedilmesin! İşte Çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp uygulaması, anlık mesajlaşma için olduğu kadar video ve fotoğraf paylaşımı konusunda da sıklıkla tercih edilir. Kolay ve kısa yoldan dosya gönderimi sağlayan Whatsapp, gönderilmiş olan bu video ve fotoğrafların otomatik olarak galeriye kaydedilmesini de sağlar. Ancak birçok kullanıcı, Whatsapp üzerinden gönderilen video ve fotoğrafların otomatik olarak galeriye kaydedilmesinden rahatsızlık duymaktadır.WHATSAPP VİDEO VE FOTOĞRAFLARIN GALERİDE KAYDEDİLMESİN! İŞTE ÇÖZÜMÜ

Whatsapp anlık mesajlaşma uygulaması, uygulama üzerinden gönderilen tüm video ve fotoğrafların otomatik olarak cep telefonu galerisine kaydedilmesi şeklinde ayarlanmıştır. Uygulama üzerinden gönderilmiş olan video ve fotoğraflar, kişilerin galerisinde görüntülenebilir.

Whatsapp üzerinden hemen her türlü video ve fotoğrafın gönderilebilir olması, galeride görüntülenme durumunu bazen sıkıntılı bir hale getirebilir. Whatsapp kullanıcıları, uygulama üzerinden gönderilmiş her fotoğraf ya da videonun galerisinde yer almasını istemeyecektir. Bu durum hem hafızanın dolmasına neden olur hem de istenmeyen görüntülerin silinmesinin unutulması gibi bir riske düşürmez.

WHATSAPP VİDEO VE FOTOĞRAFLARIN GALERİYE KAYDEDİLMEMESİ NASIL YAPILIR?

Whatsapp Video ve Fotoğrafların Galeriye kaydedilmemesi için belirli adımları takip etmek gerekir. Whatsapp Video ve Fotoğrafların Galeriye kaydedilmemesi için Android ve İOS işletim sistemli telefonlarda farklı işlemler gerçekleştirilir.

Android telefonlarda Whatsapp Video ve Fotoğrafların Galeriye kaydedilmemesi için izlenecek olan adımlar şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Whatsapp uygulaması açılır.

  • İkinci adım

Uygulamanın sağ üst kısmında bulunan üç noktalı menüye girilir.

  • Üçüncü Adım

Ayarlar menüsüne girilir. Menü içerisinden veri depolama seçeneğine tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Veri depolama bölümünden “Medya otomatik indirme” yazan seçeneğe gelinir.

  • Beşinci Adım

Medya otomatik indirme seçeneğinde kullanıcılara indirme işleminin ne zaman yapılması gerektiği ile ilgili seçenekler sunulur. Kullanıcı bu seçeneklerden istediğini belirleyebilir.

  • Altıncı Adım

Whatsapp medya otomatik indirme seçeneklerinden tüm seçeneklerde yer alan işaretlerin kaldırılmasıyla birlikte video ve fotoğrafların otomatik indirilmesi iptal edilmiş olacaktır. Bu işlemden sonra Whatsapp üzerinden gönderilen video ve fotoğrafların otomatik olarak telefon galerisine yüklenmesi mümkün olmayacaktır.

İOS telefonlarda Whatsapp Video ve Fotoğrafların Galeriye kaydedilmemesi için izlenecek yol şu şekildedir;

  • Birinci Adım

Whatsapp uygulamasına girilir.

  • İkinci Adım

Uygulamada yer alan ayarlar menüsüne girilir.

  • Üçüncü Adım

Ayarlar menüsünden “sohbetler” seçeneğine gelinir.

  • Dördüncü Adım

Sohbetler seçeneğinde yer alan “Film rulosuna kaydet” seçeneğinin yanında yer alan onay işareti kaldırılır. Bu işlemin ardından İOS işletim sistemli telefonlarda da Whatsapp üzerinden gönderilen video ve fotoğrafların film rulosuna otomatik kaydedilmesi özelliği kapatılmış olacaktır.

WHATSAPP’TAN GÖNDERİLEN VİDEO VE FOTOĞRAFLAR OTOMATİK KAYDEDİLMEZSE NE OLUR?

Whatsapp ’tan gönderilen video ve fotoğrafların otomatik kaydedilmemesi için yukarıda anlattığımız adımlar takip edilmelidir. İşlemlerden sonra galeriye fotoğraf ve video kaydı tamamen engellenir. Böyle bir durumda Whatsapp üzerinden gönderilen video ve fotoğraflar, uygulama içerisinde kalır. Ancak sürekli olarak uygulama içerisine depolanan video ve fotoğraflar, zamanla uygulamanın yavaşlamasına ve zor kullanılmasına neden olacaktır. WhatsApp uygulamasının rahat ve sorunsuz kullanılabilmesi için düzenli olarak ön belleğinin temizlenmesi gerekir. Aksi durumda uygulama içerisinde çok fazla depolama yapılmasına bağlı olarak bir süre sonra kullanılamaz ve indirme yapılamaz bir hale gelir. WhatsApp kullanıcıları video ve fotoğrafların galeriye kaydedilmesini istemiyor ise, düzenli olarak bellek temizlemesi yapmayı unutmamalıdır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

89
874 Paylaşım, 89 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir