Whatsapp Silinen Mesaj ve Fotoğrafı Nasıl Görebilirim?


8
831 Paylaşım, 8 points

Whatsapp üzerinden silinen mesajları ve fotoğrafları geri getirmek mümkündür. Bunun için telefon üzerinden bazı işlemleri yapmak gerekmektedir. Bu yazımızda silinen mesaj ve fotoğrafların nasıl geri getirilebileceğini anlatacağız.

Milyarlarca kişi tarafından kullanılan Whatsapp üzerinden yapılan konuşmalar ve fotoğraflar bazen bilerek bazen yanlışlıkla silinebilmektedir. Ancak bir süre sonra bu silinen verilere ihtiyaç olabilir. Böyle zamanlarda yaşanan pişmanlıkların önüne geçmek mümkündür.

Whatsapp Silinen Mesajlar Nasıl Görülebilir?

Whatsapp üzerinden silinmiş olan mesajların görülebilmesi için öncelikle silinen mesajların geri getirilmesi gerekmektedir. Mesajların geri getirilmesi Android ve iOS işletim sistemli telefonlarda farklı şekilde yapılmaktadır. Yöntemleri detaylı olarak inceleyelim…



Android Üzerinden Silinen Whatsapp Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

Android üzerinden silinen Whatsapp mesajlarını bulmak için uygulamayı silip yeniden yüklemek gerekmektedir. Uygulamanın tekrar yüklenmesi sırasında kullanıcıya silinen mesajları geri yüklemek isteyip istemediği sorulur. Burada mesajları geri yükleme seçeneği işaretlendiği zaman tüm silinmiş Whatsapp mesajları geri yüklenecektir.

iOS Üzerinden Silinen Whatsapp Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

iPhone telefonlarda Whatsapp mesajlarını geri getirebilmek için öncelikle sohbet yedeğini almak gerekmektedir. iCloud uygulamasının kullanılması gereken iPhone telefonlarda Whatsapp – ayarlar – sohbetler – sohbet yedeği adımları izlenerek ‘Şimdi Yedekle’ özelliğinin aktifleştirilmesi gerekmektedir. Mesajların yedeklenmesinin ardından uygulamanın kaldırılıp tekrar yüklenmesi yeterli olacaktır.

Her iki yol kullanılarak Whatsapp üzerinden silinmiş olan mesajların görülebilmesi için numaranın aynı olması gerekmektedir. Numara değişikliklerinde silinmiş olan Whatsapp mesajlarının geri yüklenmesi mümkün değildir.

Whatsapp Üzerinden Silinmiş Fotoğrafları Görmek mümkün müdür?

Whatsapp üzerinden silinmiş olan fotoğrafları da görmek mümkündür. Bu işlem için de öncelikle silinmiş olan fotoğrafların geri getirilmesi gerekmektedir. Whatsapp üzerinden silinmiş olan fotoğrafları bulmak sanıldığından daha kolaydır.

Whatsapp üzerinden gönderilmiş olan fotoğraflar ayrı bir yerde depolanmaktadır. Fotoğraflar Whatsapp’ tan silinse dahi bu klasörde kayıtlı kalacaktır. Bu sayede silinen fotoğraflar çok kolay bulunabilir. Bunun için dâhili hafıza – Whatsapp – media – Whatsapp Images klasörüne bakmak yeterli olacaktır.

Whatsapp Yedeklemeleri Nasıl Yapılır?

Whatsapp üzerinden mesajların ve fotoğrafların silinmemesi için öncelikle yedekleme işleminin yapılması gerekmektedir. Yedekleme işlemi sayesinde istenildiği zaman silinen bilgilere ulaşım sağlanabilecektir. Whatsapp üzerinden yedekleme yapmak için bu adımlar izlenmelidir;

 • Whatsapp hesabı açılır
 • Hesap içindeki ayarlar bölümüne gidilir
 • Ayarlardan sohbet seçeneği açılır
 • Sohbet kısmında sohbet yedeği bulunmaktadır
 • Sohbet yedeği içerisindeki ‘Şimdi Yedekle’ bölümüne tıklandığı zaman tüm bilgiler yedeklenecektir.

Whatsapp bilgilerini yedeklemenin iki yolu bulunmaktadır. Bunlar;

 • Android cihazlar için Google Drive
 • iOS cihazlar için iCloud

Android Cihazlar için Google Drive Nasıl Kullanılır?

Android cihazlar, Whatsapp üzerinden bilgilerini yedeklemek için Google Drive uygulamasını kullanmaktadır. Bu uygulamanın aktif hale getirilmesi için şu adımlar izlenmelidir;

 • Android telefon üzerinden Google Fotoğraflar açılır
 • Uygulama içinden Google hesabı ile oturum açılır
 • Üst tarafta yer alan menüden ayarlara girilir
 • Ayarlar içinde yer alan ‘Yedekle ve Senkronize Et’ seçilir.
 • Bu ayar açık konuma getirilir. Böylece Whatsapp mesaj ve fotoğrafları Google Drive üzerinden yedeklenecektir.

Androis cihazlarda Whatsapp fotoğraflarının yedeklenip yedeklenmediğini anlamak için Google Fotoğraflar üzerinden Google hesabı ile oturum açtıktan sonra fotoğraflara dokunulur ve yedekleme olup olmadığı kontrol edilebilir.

iOS Cihazlar için iCloud Nasıl Kullanılır?

iOS işletim sistemi kullananlar için yedekleme işlemi için iCloud uygulaması kullanılmaktadır. Bu uygulamanın aktif hale getirilmesi için şu adımlar izlenmelidir;

 • iPhone üzerinden ayarlara girilir
 • iCloud uygulaması üzerinden yedekleme bölümü açılır
 • Açılan sayfada yedekleme aktif hale getirilir
 • iCloud üzerinden birçok bilgiyi aktif hale getirmek mümkündür.
 • iCloud üzerinden yedekleme yapılabilmesi için telefonun şarja takılı ve Wi Fi açık olması gerekmektedir.
 • Yükleme sürecini elle de ayarlamak mümkündür. Bunun için Ayarlar – iCloud – Şimdi yedekle adımlarını takip etmek yeterli olacaktır.

Her iki yolla da yedekleme yapmak, Whatsapp üzerinden kaybedilmiş bilgilerin geri kazanılabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

8
831 Paylaşım, 8 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
135
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
70
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
162
Helal Olsun!
lol lol
38
lol
Aşk Aşk
42
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
149
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
87
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

8 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir