Whatsapp Messenger Rooms Özelliğine Kavuşuyor


63
605 Paylaşım, 63 points

Corona virüsün etkili olmasının ardından insanlar birbiri ile daha az görüşmeye başladı. Okulların da tatil olmasının ardından uzaktan eğitim sistemine geçildi. Bu kapsamında insanların en çok ihtiyaç duyduğu uygulamalardan birisi de görüntülü görüşme uygulamaları oldu. İnsanların bu ihtiyaçlarını gidermek amacıyla harekete geçen Faceboook, Whatsapp uygulaması üzerinden yeni bir özellik hazırladı. Bu yazımızda Whatsapp Messenger Rooms Özelliğine Kavuşuyor başlığının detaylarını paylaşacağız.

Corona virüs sonrasında ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisi de toplu görüşmeye izin veren uygulamalar oldu. Evden çalışma kararı alan şirketler ve okullar, en doğru görüntülü görüşme uygulamalarını incelemeye aldı.ZOOM UYGULAMASINA RAKİP GELİYOR

Bu konuda en çok tercih edilen uygulama olan Zoom, hem okullarda uzaktan eğitim için hem de şirketlerin iş görüşmeleri için kullanılmaya başladı. Ancak kısa bir süre sonra Zoom uygulamasının ücretsiz kullanımı ile ilgili güvenlik açığı iddiaları ortaya atılınca birçok kişi tedirginlik yaşayarak bu uygulamayı kullanmaktan vazgeçti.

Görüntülü görüşme uygulamalarının çok ihtiyaç duyulur uygulamalar arasına girmesi, Facebook’ u da harekete geçirdi. Facebook, Whatsapp üzerinden sunduğu ve kişi sayısı sınırlaması bulunan görüntülü görüşme özelliği üzerinde yeni çalışmalar yapmaya karar verdi.

WHATSAPP MESSENGER ROOMS ÖZELLİĞİNE KAVUŞUYOR

Geliştiricilerin yaptıkları çalışmalar kapsamında Whatsapp Messenger Rooms özelliği hazırlandı. Facebook tarafından hazırlanan bu yeni özellik sayesinde Whatsapp kullanıcıları artık uygulama üzerinden 50 kişiye kadar görüntülü görüşme yapabilecek.

Facebook’ un Zoom uygulamasına rakip olmak adına attığı bu adım, özellikle son dönemde Zoom uygulamasıyla ilgili endişe duyan kişiler için oldukça sevindirici bir haber oldu. Whatsapp kullanıcıları artık uygulama üzerinden 50 kişiye kadar görüntülü olarak güvenli şekilde görüşme yapabilecek.

WHATSAPP MESSENGER ROOMS ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Whatsapp Messenger Rooms Özelliği nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Facebook tarafından hazırlanan Whatsapp Messenger Rooms özelliği oldukça kolay bir kullanıma sahip. 50 kişiye kadar aynı odada görüntülü görüşme yapılabilen bu özellik üzerinden kolayca ders işlenebilecek ya da iş görüşmeleri gerçekleştirilebilecek.

Whatsapp Messenger Rooms kullanımı için bir kişi oda oluşturduktan sonra bu odaya katılmasını istediği kişilere bağlantı linki gönderecek. Bağlantı linkine tıklayan herkes otomatik olarak görüntülü görüşme yapılacak odaya girebilecek. Whatsapp Messenger Rooms üzerinden görüntülü görüşme yapabilmek için Whatsapp ya da Messenger kullanmak da zorunlu olmayacak.

WHATSAPP MESSENGER ROOMS ÖZELLİĞİ SAYESİNDE 50 KİŞİ GÖRÜŞMEK MÜMKÜN

Whatsapp Messenger Rooms Özelliğini kullanan kişiler aynı anda 50 kişi ile görüntülü görüşme yapabilecek. Whatsapp’ın bu yeni özelliği sayesinde öğretmenler Whatsapp Rooms özelliğini kullanarak bir sınıf açabilecek ve güvenle öğrencileri ile ders yapabilecek.

Evden çalışmak zorunda olan kişiler de iş görüşmelerini toplu şekilde bu özelliği kullanarak kısa sürede gerçekleştirebilecek.

WHATSAPP MESSENGER ROOMS ÖZELLİĞİ NE ZAMAN KULLANILMAYA BAŞLAYACAK?

Whatsapp Messenger Rooms Özelliğini duyurduğu günden beri kullanıcılar büyük bir merak ve heves ile bu yeni özelliğin kullanım zamanını beklemeye başladı. Beta sürümü hazırlanan Whatsapp Messenger Rooms Özelliğinin ne zaman tüm Whatsapp kullanıcılarına sunulacağı henüz belli değil.

Beta sürümünden alınan tepkilerin ardından bu yeni özelliğin geliştiriciler tarafından yeni bir güncelleme ile birlikte tüm Whatsapp kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Whatsapp Messenger Rooms Özelliğini Whatsapp kullanıcısı olsun ya da olmasın herkesin kullanma hakkı bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
605 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
116
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
111
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
73
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir