Whatsapp Konum Nedir, WhatsApp Konum Nasıl Atılır


65
644 Paylaşım, 65 points

Whatsapp üzerinden sohbet etmenin yanı sıra bazı farklı işlemler de yapılabilir. Whatsapp kullanıcıları birbirlerinin nerede olduğunu görebilmek için konum atma özelliğini kullanabilir. Bu yazımızda Whatsapp konum nedir, Whatsapp konum nasıl atılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

WHATSAPP KONUM ÖZELLİĞİ NEDİR?

Whatsapp konum özelliği, uygulamayı kullanan kişilerin o anda bulundukları yerin harita şeklinde gönderimini yapmalarıdır. Whatsapp üzerinden istenilen kişiye konum bilgileri anında gönderilebilir. Bu bilgiyi alan kişi, gönderen kişinin o anda nerede olduğunu harita üzerinden kolaylıkla görecektir.Whatsapp konum özelliği, bir kişinin başka bir yere kolayca gitmesi için kullanılabilir. Mesela, arkadaşı ile buluşacak ancak gideceği yeri tam olarak bilmeyen bir kişi, Whatsapp üzerinden arkadaşının göndereceği konum bilgisi ile kolaylıkla yolunu bulabilir. Bunun yanı sıra eşinin, çocuğunun ya da bir arkadaşının nerede olduğunu öğrenmek isteyen kişi, anında Whatsapp konum atmasını isteyerek bu bilgiye ulaşabilir.

WHATSAPP KONUM NASIL ATILIR?

Whatsapp konum atma işlemi için bazı adımları takip etmek gerekir. Whatsapp konum nasıl atılır sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

  • Birinci Adım

Whatsapp anlık mesajlaşma uygulaması açılır.

  • İkinci Adım

Uygulama içerisinden konum gönderilecek kişi ya da grup seçilir.

  • Üçüncü Adım

Mesaj yazılacak bölümün sağ tarafında yer alan ataş şeklindeki simgeye basılır.

  • Dördüncü Adım

Açılan panelden konum yazan şık seçilir.

  • Beşinci Adım

Burada iki farklı seçenek sunulur. Bunlar “Mevcut Konum” ve “Şu Anki Konum” bilgisidir. Şu anki konum bilgisine dokunulduğu zaman bulunulan yer ile ilgili konum gönderilir. Mevcut konum bilgisi ise biraz daha farklıdır.

  • Altıncı Adım

Mevcut konum seçeneği belirlendiği zaman gönderilmiş konumdaki harita sürekli kendisini yeniler. Konum atan kişi yer değiştirdikçe harita bilgisi de yer değiştirecektir. Mevcut konum bilgisi güncel olarak takip sağlar.

  • Yedinci Adım

Mevcut konum paylaşımı için bir süre belirlemek gerekir. Mevcut konum seçeneğinde kullanıcıya üç farklı zaman dilimi sunulur. Bunlar 15 dakika, 1 saat ve 8 saattir. Kullanıcı hangi zamanı seçerse güncel konum o süre boyunca paylaşılacaktır.

 

Whatsapp konum atma işlemi için öncelikle telefon kullanıcısının konum ayarını açması gerekir. Konum kapalı olduğu sürece haritanın kullanılması mümkün değildir. Konum atma işleminden vazgeçen bir kişi, konum bilgisi karşı tarafa ulaşmadan hemen bu bilgiyi kaldırmalıdır. Böylece karşı tarafa asla bildirim gitmez.

KONUM ATMA ÖZELLİĞİ NASIL KAPATILIR?

Konum atma özelliğini durdurmak için gönderilmekte olan konum bilgisinin üzerinde yazan “Durdur” butonuna basılması gerekir. Whatsapp konum özelliği istenildiği zaman kapatılabilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar Uygulamalar ve Bildirimler – Uygulama İzinleri – konum olarak söylenebilir. Buradan konum ayarı kapatılarak kullanımı kesilebilir.

Konum atma özelliği kapalı olduğu sürece Whatsapp üzerinden konum bilgisi göndermek mümkün olmayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
644 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir