Whatsapp İşletme Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?


64
634 Paylaşım, 64 points

İşletmeler günümüzde müşterilerine daha kolay hizmet verebilmek için teknolojiden de yararlanmaktadır. Teknolojinin sunduğu imkânlar arasında ön plana çıkan Whatsapp, işletmelerin de sıkça yararlandığı uygulamalardan birisidir. Bu yazımızda Whatsapp işletme hesabı hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir?

Whatsapp işletme hesabı, işletmelerin müşterilerine daha kolay ulaşmasını ve destek vermesini sağlayan bir hesap olarak bilinmektedir. Bu hesap üzerinden onay bekleyen ödemeler, yeni müşteri işlemleri ve daha birçok işlem gerçekleştirilmektedir. Whatsapp işletme hesabından yararlanmak için kişi Whatsapp Business ekibi tarafından bir süre izlemeye alınacaktır.Whatsapp İşletme Hesabı Ne İşe Yarar?

Kısa bir süre önce aktif edilen Whatsapp işletme hesabı, müşterilere özel olarak hizmet verilen bir sistemdir. Ancak kullanımı sırasında Spam yememeye çok dikkat etmek gerekmektedir. Spam yiyen bir işletme, Whatsapp işletme hesabına tekrar giriş şansı vermeyecektir.

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Onaylanır?

Whatsapp üzerinden işletme hesabı doğrulamak ya da onaylamak için herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Bu işlem bir süreç olarak bilinmektedir. Hesap açtıran kişinin yapması gereken bir şey yoktur. İşletme bilgileri sürekli olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Uygun görülen hesaplar, Whatsapp tarafından otomatik olarak onaylanacaktır.

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Anlaşılır?

Bir kişinin kullandığı hesabın Whatsapp işletme hesabı mı yoksa bireysel bir hesap mı olduğunu anlamanın yolları vardır. Bu yollardan ilki profil görüntülenmesi ile ortaya çıkacaktır. İşletme hesaplarının profil kısmında yeşil renkli bir onay rozeti bulunmaktadır. Bununla birlikte işletmeye ait isim de görüntülenecektir.

Whatsapp İşletme Rozetleri Ne Anlama Gelmektedir?

Whatsapp işletme hesapları üzerinde bazı farklı rozetler yer almaktadır. Bu rozetlerin farklı anlamları olacaktır.

Yeşil Renkli Rozet Ne Anlama Gelir?

Yeşil renkli bir rozete sahip olan işletmeler, Whatsapp tarafından onaylanmış hesaplar olarak bilinmektedir. Bu hesaplar otantik bir markanın sahip olduğu hesap anlamına gelmektedir. Bu tür işletme hesaplarının profil bölümünde yeşil renkte bir rozet bulunacaktır.

Gri Renkli Rozet Ne Anlama Gelir?

Bir işletmenin kullandığı hesap telefon numarası ile işletmenin telefon numarası eşleşirse, Whatsapp bu işletme hesabına doğrulanmış hesap ismini vermektedir. Bu tür işletme hesaplarının profilinde gri renkte bir onay işaret rozeti yer almaktadır.

Gri Renkli Soru İşareti Ne Anlama Gelir?

Whatsapp işletme hesabı üzerinde Whatsapp tarafından onaylanmamış olan hesaplar da bulunmaktadır. Bu tür işletme hesaplarının profil bilgilerinde gri soru işareti yer alacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
634 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
124
Şaşkın
Başarısız Başarısız
85
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir