WhatsApp Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği


58
606 Paylaşım, 58 points

Fotoğraf düzenlemeyi sevenler için Whatsapp’ tan sevindirici bir haber geldi. Whatsapp geliştiricileri tarafından yapılan yeni düzenleme kapsamında bundan sonra uygulama içerisinden hızlı şekilde fotoğraf düzenlemesi yapılabilecek. Bu yazımızda Whatsapp hızlı fotoğraf düzenleme özelliği hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp her güncellemesi ile yeni bir özellik sunmaya devam ediyor. Kullanıcılarının taleplerini ve gereksinimlerini çok iyi bilen geliştiriciler, son güncelleme ile hızlı fotoğraf düzenleme özelliğini etkin hale getirdi.

Whatsapp Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Nedir?

Akıllı telefon kullanıcılarının birçoğu, telefon ile çektikleri fotoğrafları özellikle sosyal medya üzerinden yayınlamadan ya da arkadaşlarına göndermeden önce düzenlemeyi tercih ediyor. Fotoğraf üzerinde yapılan küçük oynamalar sonucunda daha güzel bir görüntü elde eden kullanıcılar, bu fotoğrafları göndermeyi daha uygun buluyor.Bu durumun farkında olan Whatsapp geliştiricileri, kullanıcılarını yormadan ve başka program kullanmak zorunda bırakmadan fotoğraf düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir özellik geliştirdi. Whatsapp üzerinden kullanıcılara sunulan bu yeni özellik sayesinde uygulama içerisinden kısa sürede fotoğrafı düzenleyerek göndermek mümkün olacak.

Whatsapp Üzerinden Nasıl Fotoğraf Düzenlenir?

Whatsapp tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile gelen bu özellik sayesinde Whatsapp içinden fotoğraflar düzenlenebilecek. Özelliği kullanmak için öncelikle Whatsapp’ ı güncellemek gerekiyor. Güncellemenin ardından uygulama içerisinden bir kişi seçip gönderilecek olan fotoğraf belirlenmeli. Fotoğraf seçiminin ardından menüye eklenmiş olan ‘düzenle’ seçeneği içerisinden resim üzerinde hemen düzeltme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Whatsapp fotoğrafı düzenleme uygulamasını kullanmak için kişinin önce normal fotoğrafı göndermesi ardında gönderdiği fotoğrafı tekrar açarak düzenleme gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu düzenleme menüsü üzerinden fotoğraf üzerine yazı yazmak, Emoji eklemek ve renk ayarı yapmak mümkün hale geliyor.

Uygulama Hangi İşletim Sistemlerinde Kullanılıyor?

Whatsapp hızlı fotoğraf düzenleme özelliği, şu anda sadece İOS işletim sistemli telefonlar üzerinden kullanılabiliyor. Android işletim sistemi için ise çalışmaların hala devam ettiği biliniyor. Android işletim sistemine gelecek olan özelliğin ardından bu işletim sistemli telefonlardan da özellik rahatlıkla kullanılabilecek.

Android sistemli telefonlarda da aynı İOS sistemindeki gibi öncelikle fotoğrafın normal halini göndermek, ardından gönderilmiş fotoğraf üzerinde düzenleme yapmak gerekiyor. Fotoğraf üzerinde düzenleme yapabilmek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktalı bölüden ‘düzenle’ seçeneğine tıklamak yeterli oluyor. Böylelikle seçilmiş olan fotoğraf üzerinden her türlü düzenleme hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu özelliğin en önemli kısmı ise karşı tarafın fotoğrafın hem normal halini hem de düzenlenmiş halini görecek olması.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
606 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
79
Şaşkın
Başarısız Başarısız
52
Başarısız
Komik Komik
30
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
82
Helal Olsun!
lol lol
112
lol
Aşk Aşk
97
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
74
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir