Whatsapp Hileleri, Püf Noktaları, Bilinmeyen Özellikleri


71
714 Paylaşım, 71 points

Whatsapp son yılların en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmaya devam ediyor. Milyarlarca kullanıcısı bulunan bu uygulamanın birçok püf noktası ve her geçen gün artan özellikleri bulunuyor. Bu yazımızda Whatsapp Hileleri, Püf Noktaları, Bilinmeyen Özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

2009 yılından bu yana anlık mesajlaşma uygulaması dendiğinde akla ilk gelen Whatsapp, her sene kendisini biraz daha geliştirerek günümüze kadar kullanıcı sayısını arttırarak gelmeyi başardı. Kullanıcılarının taleplerini göz önünde bulundurarak birçok yeni özelliği sunan Whatsapp, birçok bilinmeyen özelliği ve püf noktası ile dikkat çekmeye devam ediyor.WHATSAPP HİLELERİ, PÜF NOKTALARI, BİLİNMEYEN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Whatsapp Hileleri, Püf Noktaları, Bilinmeyen Özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Whatsapp Karşıdaki kişinin telefonunda kayıtlı olup olmadığını öğrenme
 • Whatsapp mesajlarını okundu atmadan okuma
 • Whatsapp üzerinden kendi kendine mesaj gönderme
 • Whatsapp kısa yollarını öğrenme
 • Whatsapp kişiye özel durum hazırlama
 • Whatsapp üzerinden BCC gönderme
 • Whatsapp uygulamasını kilitleme
 • Whatsapp sohbetlerini sessize alma
 • Whatsapp arka plan hazırlama

WHATSAPP KARŞIDAKİ KİŞİNİN TELEFONUNDA KAYITLI OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

Whatsapp karşıdaki kişinin telefonunda kayıtlı olup olmadığını öğrenme oldukça kolaydır. Whatsapp listesinde kayıtlı olan kişilere gönderilen mesajlar, sadece karşı tarafın listesinde kayıtlı olunduğu zaman görüntülenmektedir. Whatsapp karşıdaki kişinin telefonunda kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için izlenecek yol şu şekildedir;

 • Birinci Adım

Whatsapp uygulamasına girilir.

 • İkinci Adım

Sohbetler açılır ve sağ üst kısımda yer alan üç nokta ikonuna tıklanır

 • Üçüncü Adım

Açılan menüde yer alan “Yeni toplu mesaj” bölümüne tıklanır ve açılan pencerede rehberde kayıtlı olan kişiler işaretlenir

 • Dördüncü Adım

Kişiler seçildikten sonra sağ alt köşede bulunan tik işareti onaylanır ve toplu mesaj listesinden açılan pencere üzerinden mesaj gönderilir.

 • Beşinci Adım

Gönderilen mesaj seçilerek sağ üst köşede bulunan üç nokta işeretine tıklanarak üç nokta menüsünde bulunan bilgi sekmesine tıklanır.

 • Altıncı Adım

Mesaj bilgisi ekranında “Okuyan” kısmında yazanların telefonunda kayıtlı, “Şuna teslim edildi” kısmında yazanların ise telefonunda kayıtlı olmadığı görülebilir

WHATSAPP MESAJLARINI OKUNDU ATMADAN OKUMA NASIL YAPILIR?

Whatsapp mesajlarını okundu atmadan okuma oldukça kolaydır. Bu özelliğin kullanılabilmesi için “Görüldü bilgisi” özelliğinin kapatılması gerekmektedir. Whatsapp üzerinden iletilen mesajlar okunduğu zaman yanında mavi renkte iki tik görülür. Bu tiklerin görülmesini istemeyen kişilerin telefonlarını mesaj geldiği anda uçak moduna alması gerekmektedir. Uçak moduna alınan telefon üzerinden okunan Whatsapp mesajları okunmadı gibi görünür ve yazılan cevap hemen gönderilmez. Ancak uçak modundan çıktıktan sonra online görülmeden mesaj karşı tarafa iletilebilecektir.

WHATSAPP ÜZERİNDEN KENDİ KENDİNE MESAJ GÖNDERME NASIL YAPILIR?

Whatsapp üzerinden kendi kendine mesaj gönderme oldukça kolaydır. Telefonundaki not defterini kullanmayan ve notlarını Whatsapp üzerinden saklamak isteyenler, istedikleri zaman Whatsapp üzerinden bir not defteri oluşturabilirler. Bunun için Whatsapp grup özelliğin kullanarak bir grup açmak ve bu gruba bir kişi eklemek gerekmektedir. Eklenen kişi gruptan çıkartıldıktan sonra bu sayfa üzerinden tüm notları tek başına almak mümkün olacaktır.

WHATSAPP KISA YOLLARINI ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

Whatsapp kısa yollarını öğrenme oldukça kolaydır. Whatsapp üzerinden kısa yolları kullanarak farklı ve vurgulu yazı stillerini görmek mümkündür. Whatsapp kısa yolları kullanarak farklı yazı stilleri oluşturmak için;

 • WhatsApp’ta kalın yazma: *yazı*
 • WhatsApp’ta italik yazma: _yazı_
 • WhatsApp’ta üstü çizili yazma: ~yazı~

WHATSAPP KİŞİYE ÖZEL DURUM MESAJI HAZIRLAMA NASIL YAPILIR?

Whatsapp kişiye özel durum mesajı hazırlama oldukça kolaydır. Whatsapp durum mesajları, mesaj yayınlandıktan itibaren 24 saat boyunca görüntülenmektedir. Whatsapp kullanan kişi durum mesajını tek bir kişinin görmesini istiyorsa o zaman “Whatsapp durum gizlilik ayarları” üzerinden durum mesajını görmesini istediği kişileri seçerek sadece onların görüntülemesini sağlayabilecektir.

WHATSAPP ÜZERİNDEN BCC GÖNDERME NASIL YAPILIR?

Whatsapp üzerinden BCC gönderme oldukça kolaydır. BCC, Kör Karbon Kopyası olarak bilinmektedir. Bu özellik sayesinde Whatsapp kullanıcısı birden fazla kişiye mesaj atar ancak mesaj alanların hiçbirisi birbirinden haberdar olmaz. Bu özelliğin kullanılabilmesi için Whatsapp uygulaması açıldıktan sonra “Diğer Seçenekler” üzerinden “Yeni Yayın” tıklayarak mesaj göndermek istenin kişilerin adlarını seçmek gerekir.

WHATSAPP UYGULAMASINI KİLİTLEME NASIL YAPILIR?

Whatsapp uygulamasını kilitleme oldukça kolaydır. Whatsapp kullanıcıları genel konuşmalarının yanı sıra başkalarının görmesini istemeyeceği özel konuşmalarını da Whatsapp üzerinden yapabilmektedir. Bu tür konuşmaların görülmemesi için Whatsapp kilitleme özelliği kullanılabilir. Whatsapp kilitleme özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, Android ve İOS işletim sistemli telefonlarda farklı yollar izlemek zorundadır.

Android işletim sistemi kullananlarda Diğer seçenekler > Ayarlar > hesap > gizlilik ayarları > parmak izi kilidi adımlarından sonra kilit özelliğinin açık konuma getirilmesi gerekmektedir.

İSO işletim sistemi kullananlarda Ayarlar > hesap > gizlilik > ekran kilidi > dokunmatik kimlik gerekişinim > yüz kimliği adımlarını izlemesi gerekmektedir.

WHATSAPP SOHBETLERİ SESSİZE ALMA NASIL YAPILIR?

Whatsapp sohbetleri sessize alma oldukça kolaydır. Özellikle grup sohbetlerinde sıklıkla ileti gelmesinden rahatsız olanlar için kullanılan bu özellik sayesinde Whatsapp mesajlarını sessize almak ve iletilerden kurtulmak mümkün olacaktır. Whatsapp sohbetlerini sessize almak isteyen kullanıcıların istedikleri gruba gittikten sonra ayarlar menüsünden Diğer seçenekler > Sessiz adımlarını izlemeleri gerekmektedir. Seçenek olarak sekiz saat, bir hafta ve bir yıl susturma seçeneklerinden istenilen tercih edilebilecektir.

WHATSAPP ARKA PLAN HAZIRLAMA NASIL YAPILIR?

Whatsapp arka plan hazırlama oldukça kolaydır. Whatsapp kullanırken arka planda farklı bir ekran resmi olmasını isteyen kullanıcılar, istedikleri zaman arka planlarını değiştirebilirler. Whatsapp arka plan resmini değiştirmek için Diğer seçenekler > ayarlar > sohbetler > ekran > duvar kağıdı adımlarını takip ettikten sonra telefondaki görsellerden istenilen seçilerek Whatsapp arka plan oluşturmak mümkündür.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
714 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
109
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir