Whatsapp Hesap Değiştirme Ve Hesap Ekleme İşlemleri Nasıl Yapılır?


87
854 Paylaşım, 87 points

Whatsapp üzerinden hesap işlemlerini yapmak için izlenmesi gereken adımların çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Yapılması gerekenler bilinmezse, istenilen işlem gerçekleştirilmeyecektir. Bu işlemlerden ikisi hesap değiştirme ve hesap ekleme işlemleridir. Bu yazımızda Whatsapp hesap ekleme ve hesap değiştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Whatsapp Hesap Değiştirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp hesap değiştirme işlemi, kişinin numarasını değiştirmesi sonucunda gerçekleştirilen bir işlemdir. Her numara üzerinden tek bir Whatsapp hesabı kullanılmaktadır. Bu nedenle numara değişikliği durumunda hesabın da değiştirilmesi gerekecektir.Whatsapp hesap değiştirme işlemi sırasında tüm Whatsapp bilgilerinin ve kayıtların silinmeden taşınması gerekmektedir. Doğru bir hesap değiştirme işlemi sonucunda Whatsapp aynı şekliyle kullanılmaya devam edecektir. Burada önemli olan nokta, Whatsapp numaralarının sim kartta mı yoksa telefonda mı kayıtlı olduğu konusudur. Sim kartta kayıtlı olan numaralar mutlaka telefona aktarılmalı ya da yedeklenmelidir. Aksi durumda bu numaralar hesap değişikliği sırasında silinecektir.

Whatsapp Hesap Değişikliği için İzlenmesi Gereken Yol Nedir?

Whatsapp hesap değişikliği şu sıralama ile yapılmalıdır;

 • Yeni sim kartı telefona yerleştirilir
 • Whatsapp uygulamasına giriş yapılır
 • Telefondan doğrulanmış numara teyit edilir
 • Ayarlara gidilir
 • Hesap bölümüne girilir
 • Numarayı değiştir sekmesine tıklanır
 • Burada eski ve yeni numaralar girilir
 • ‘Bitti’ yazan kısma basılarak işlem tamamlanır
 • Bu işlemin ardından Whatsapp numarayı doğrulama isteyecektir.

Whatsapp Hesap Değiştirince Eski Hesap Ne Olur?

Whatsapp üzerinde hesap silme işleminin ardından eski telefon numarası tamamen silinir ve yeni numara kullanılmaya başlar. Whatsapp üzerinde bulunan tüm kişiler ve mesajlar da bu yeni hat üzerine taşınır.

Hesap Değişikliği Kişilerime Bilgi Olarak Gider mi?

Hesap değişikliği yapan bir kişinin bu işlemi, kişilerine bildirim olarak gitmez. Karşı taraftaki kişiler ancak özel sohbet açtıkları zaman numaranın değiştiğini göreceklerdir. Hesap değiştirme işlemi sonucunda eski mesajlar da aynı şekilde yeni hesaba geçirilmektedir. Kişi kendi isteği ile silmediği sürece eski mesajları görebilecektir.

Whatsapp Hesap Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp üzerinden hesap değişikliği yapılabildiği gibi yeni bir hesap ekleme işlemi de uygulanabilmektedir. Bu işlem daha çok birden fazla hat üzerinden Whatsapp kullananlar için gereklidir. Whatsapp üzerine hesap eklemenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bunlar şu şekil sıralanabilir;

 • Çift hesap desteği veren telefon kullanma
 • Misafir modunu kullanma
 • Parallel Space uygulamasını kullanma
 • GB whatsapp uygulamasını kullanma
 • Disa uygulamasını kullanma

1-) Çift hesap Desteği Sunan Telefon Kullanma

Piyasada bazı markalara ait çift sim kartlı telefonlar bulunmaktadır. Bu telefonlar üzerinden iki hat kullanılabilmektedir. Böylece tek Whatsapp üzerinden iki hesap kullanmak mümkün olacaktır. Ülkemizde çift sim hatlı en çok tercih edilen telefonlar Huawei ve Samsung modelleridir.

2-) Misafir Modunu Kullanma

Android telefonlarda kullanılan bu yöntem ile farklı bir e – posta ile misafir hesabı açılabilmektedir. Bu yeni hesap ile Google Play Store üzerinden tekrar Whatsapp uygulamasını indirmek ve yeni kimlik oluşturmak gerekir.

3-) Parallel Space Uygulamasını Kullanma

Parallel Space, üçüncü parti bir yazılım olarak bilinmektedir. Bu yazılımın yüklü olduğu telefonlardan aynı anda iki hesapla Whatsapp kullanmak mümkün olacaktır.

4-) GB Whatsapp Uygulamasını Kullanma

Whatsapp uygulamasının hayalet sürümü olan bu uygulama tamamen ücretsiz olarak indirilebilmektedir. İkinci hesap için kullanılabilen bu uygulama Whatsapp tarafından fark edilmesi durumunda hemen kilitlenir.

5-) Disa Uygulamasını Kullanma

Whatsapp için eklenti indirilerek hesap ekleme işlemini gerçekleştirilmektedir. Bunun için telefonu root etmeye gerek yoktur. Uygulama içerisinden Add Device seçeneği ile eklenti indirilebilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
854 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
42
Şaşkın
Başarısız Başarısız
125
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir