WhatsApp Güncelleme Nasıl Yapılır?


33
510 Paylaşım, 33 points

Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sürekli olarak yeni güncellemeleri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu uygulama, sürekli olarak içerisinde bulunan hataları düzeltmek ve kullanıcılarına yeni özellikler sunmak adına düzenli olarak güncelleniyor. Güncelleme yapmayan kullanıcılar ise birçok özellikten mahrum kalıyor. Bu yazımızda WhatsApp kullanıcılarının güncellemeleri nasıl yapacağını ayrıntılı şekilde anlatacağız.

WhatsApp Güncellemesi Nedir?

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her ay düzenli olarak güncelleme yayınlıyor. Güncellemeler sayesinde uygulamada tespit edilmiş olan tüm sorunların giderilmesinin yanı sıra birçok dikkat çekici özellik de ekleniyor. WhatsApp uygulamasının daha iyi verim sağlaması için güncellemelere ihtiyaç duyuluyor.

WhatsApp Güncellemeleri Ücretli midir?

WhatsApp uygulamasını güncellemek için herhangi bir ücret ödemeye gerek yok. Uygulama zaten ücretsiz olarak sunuluyorken güncellemeler için ücret ödemek pek de akıllıca olmayacaktır. WhatsApp güncellemesi yapabilmek için tek gerekli şey, telefonda yeteri kadar boş alan olması. Yeterli alan olması durumunda uygulama kendisini otomatik olarak ya da el ile güncelleme yapabiliyor. Ancak yeterli alan bulunmazsa güncelleme gerçekleştirilemiyor.WhatsApp Güncellemesi Yapılmazsa Ne Olur?

WhatsApp kullanıcıları güncelleme yapmak zorundadır. Güncelleme yapılmaması durumunda sistemde var olan arızaların giderilmesi imkânsız hale gelir. Bununla birlikte yeni gelen tüm özelliklerden de mahrum kalınacaktır.

WhatsApp güncellemesi yapmak için telefonda yeterli alan olmayan kişiler, güncelleme sırasında ‘yeterli depolama alanı yok’ şeklinde bir uyarı ile karşılaşırlar. Bu uyarıyı gören kişinin telefonunda bulunan gereksiz uygulamaları kaldırması gerekmektedir. Hafıza kartı kullanımında bazı dosyaların telefon hafızasından hafıza kartına gönderilmesi akıllıca olacaktır. Böylece telefonda yeteri kadar alan açılır ve güncelleme yapılabilir.

WhatsApp Güncellemesi Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulaması Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir. Bu iki işletim sisteminde de farklı şekillerde güncelleme yapılır.

Android İşletim Sisteminde WhatsApp Güncelleme

  • Android işletim sistemli cep telefonlarında Google Play üzerinden uygulama açılır.
  • Sayfada üst kısma WhatsApp yazarak uygulama bulunur.
  • WhatsApp bulunduktan sonra ‘Güncelle’ yazan butona basmak, işlemin tamamlanması için yeterli olacaktır.
  • Güncelleme işlemi birkaç saniye içerisinde gerçekleştirilir.

iOS İşletim Sisteminde WhatsApp Güncelleme

  • iOS işletim sistemine sahip bir cepp telefonu kullananlar öncelikle Ayarlardan iTunes ve App Store’u açmalıdır.
  • App Store üzerinden otomatik güncelleme aktif hale getirilir.
  • Sistemin aktifleştirilmesi sonucunda WhatsApp dâhil tüm uygulamalar güncellenecektir.

WhatsApp Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

WhatsApp güncellemeleri her zaman kullanıcıların taleplerini karşılamayabilir. Bazı güncellemeler memnuniyetsizliğe neden olmaktadır. Böyle durumlarda uygulamayı kullananlar güncellemeyi geri almak isterler. WhatsApp güncellemesini geri almak için Whatsapp.com/Android adresi üzerinden eski APK sürümlerini indirmek gereklidir. Böylelikle eski sürümü tekrar yükleme ve daha keyifli bir kullanım sağlanabilecektir. WhatsApp resmi internet sitesi üzerinden indirilen APK sürümleri, hemen açılarak eski güncellemenin kullanılmasını sağlar. Böylece kullanıcının istediği özellikler yeniden yüklenmiş olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

33
510 Paylaşım, 33 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
29
Başarısız
Komik Komik
16
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
65
Helal Olsun!
lol lol
107
lol
Aşk Aşk
91
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
63
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
30
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir