Whatsapp Grup Kavgalarını Engelleyecek Yeni Özelliğini Duyurdu!


83
795 Paylaşım, 83 points

Whatsapp son yılların en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olma özelliğini koruyor. Milyarlarca insanın kullandığı bu platform üzerinden grup konuşmaları da yapmak mümkün. Ancak bazı gruplarda yaşanan kavgalar can sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda Whatsapp Grup Kavgalarını Engelleyecek Yeni Özelliğini Duyurdu! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Whatsapp kullanıcıların anlık olarak birbirleri ile paylaşımda bulundukları en popüler uygulama. Bu uygulama üzerinden birebir görüşmenin yanı sıra oluşturulan gruplar üzerinden de toplu şekilde mesajlaşmak mümkün.WHATSAPP GRUP KAVGALARINI ENGELLEYECEK YENİ ÖZELLİĞİNİ DUYURDU!

Whatsapp grupları farklı amaçlar için kurulabiliyor. Bu gruplarda sohbet etmenin yanı sıra resmi gruplar üzerinden iş ile ilgili paylaşımlar da gerçekleştirilebiliyor. Ancak bu gruplarda farklı kişiler bir arada olduğu için kişisel fikir ayrılıkları sıklıkla oluyor. Bu fikir ayrılıkları nedeni ile Whatsapp grupları üzerinden sık sık tartışmalar ve kavgalar yaşanabiliyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, gruplar üzerinden yaşanan bu fikir ayrılıklarına dayalı kavgaların önüne geçmek için yepyeni bir özellik hazırladı. Yeni özelliğini kısa süre önce sunan Whatsapp, bu özellik üzerinden kullanıcılarının grup kavgalarının engelleneceğini açıkladı.

Whatsapp Grup Kavgalarını Engelleyecek Yeni Özelliği kapsamında artık gruplarda herkesin fikrini özgürce söylemesi adına anket özelliğini kullandıracak. Whatsapp anket özelliği sayesinde grup içerisinde yer alan üyeler kendilerine sunulan anket seçeneklerinden istediklerini seçerek özgürce düşüncelerini ifade edebilecekler.

WHATSAPP GRUPLARINA ÖZEL ANKET ÖZELLİĞİ NEDİR?

Whatsapp gruplarına özel anket özelliği, tüm Whatsapp grupları için hazırlanmış bir özelliktir. Whatsapp anket özelliği, uygulamanın Meta çatısına geçtiği günden beri kullanılmaktadır. Bu özellik sayesinde gruplarda yaşanan fikir ayrılıklarından kaynaklı kavgaların önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Whatsapp gruplarına özel anket özelliği kapsamında grup yöneticileri, bir durum ile ilgili fikir almak için 12 seçeneğe kadar artırılabilen anket seçenekleri üzerinden tüm grup üyelerinin fikirlerini alabilmektedir. Belirlenen konu üzerinden bir anket başlatan grup yöneticisi, belirlediği anket seçenekleri üzerinden oylama yaparak herkesin istediği düşünceyi ifade etmesini sağlamaktadır.

Whatsapp grup anket özelliği sayesinde artık gruplarda sıklıkla rastlanılan kavgaların engellenmesi amaçlanmaktadır. Anket şıkları arasından kendi düşüncesine en uygun olan seçeneği belirleyen grup üyeleri, böylece hem kavga etmeden düşüncelerini belirtme şansına sahip olmakta hem de grupta en fazla görüş bildirilen seçenek hayata kolayca geçirilmektedir.

WHATSAPP ANKET ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Whatsapp anket özelliği nasıl kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Whatsapp uygulaması üzerinden anket oluşturmak için öncelikle yardımcı uygulamalardan faydalanmak gerekmektedir. Bunun için uygulama mağazaları üzerinden üçüncü taraf anket uygulamalarından indirmek gerekmektedir.

Söz konusu uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Bu uygulamalar indirildikten sonra Whatsapp uygulaması ile entegre edilerek kullanılabilmektedir. Whatsapp ile entegre edilen anket uygulamasına anket hazırlanacak konu ve anket seçenekleri girilerek Whatsapp üzerinden yayınlanması mümkün olacaktır.

Hazırlanan Whatsapp anketleri gruplar üzerinden paylaşılarak grup üyelerinin o konu hakkındaki düşünceleri kolay bir şekilde alınabilmektedir. Ankete katılan grup üyeleri söz konusu seçeneklerden kendi düşüncelerine en yakın olan seçeneği belirleyerek fikrini herhangi bir tartışmaya girmeden kolay bir şekilde dile getirme şansına sahip olmaktadır.

Whatsapp grup anket özelliği şu anda Android işletim sistemli cihazlarda kullanılmaktadır. İOS işletim sistemli telefonlarda kullanımına ise henüz başlamamıştır. Bu konuda çalışmalar devam etmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
795 Paylaşım, 83 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
85
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir