Whatsapp Gizli Hikaye Nasıl Görülür?


54
524 Paylaşım, 54 points

Whatsapp dünya genelinde kullanılan en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Uygulama içerisinden bireysel mesajlaşmanın yanı sıra grup mesajlaşmaları ya kolaylıkla yapılabilmektedir. Whatsapp uygulamasının en dikkat çeken bölümü ise hikayeler bölümüdür. Hikayeler kısmında paylaşılan gönderilere bakanların isimleri paylaşan kişi tarafından görüntülenebilmektedir. Ancak birçok kullanıcı hikayelere gizli bakmayı tercih etmektedir. Bu yazımızda Whatsapp Gizli Hikaye Nasıl Görülür? Sorusuna cevap vereceğiz.

Whatsapp durum kısmı hemen her kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Gün içerisinde yüzlerce fotoğraf ve ileti paylaşımı yapılan durum bölümünden yapılan paylaşımlar kişinin Whatsapp listesindeki diğer kişilerce görüntülenmektedir.WHATSAPP HİKAYELER NEDİR?

Whatsapp hikayeler, uygulama kullanıcılarının belirli bir süreliğine tüm listesindeki kullanıcıların görmesi için fotoğraf ve ileti paylaşımı yaptığı bir bölümdür. Whatsapp durum üzerinden yapılan paylaşımlar 24 saat boyunca durum bölümünden yayınlanmaktadır. Bu paylaşım kişinin Whatsapp listesinde olan herkes tarafından görüntülenebilmektedir.

Whatsapp durum kısmına hikaye paylaşımı yapan kişiler, paylaşımlarını kimlerin görüntülediğini kolaylıkla görebilmektedir. Ancak birçok Whatsapp kullanıcısı, durumuna baktığı kişilerin bu bakmadan haberdar olmasını istemez. Bu nedenle Whatsapp gizli hikaye görüntülemenin nasıl yapıldığı en fazla merak edilen konular arasında yer almaktadır.

WHATSAPP GİZLİ HİKAYE NASIL GÖRÜLÜR?

Whatsapp kullanıcıları, kişi listesinde yer alan hemen herkesin durumundan paylaştığı hikayeleri görüntüleme şansına sahiptir. Tabi ki bunun için durum paylaşımı yapan kişinin engel koymamış olması gerekmektedir.

Whatsapp gizli hikayeye bakmak için kullanıcıların birçok nedeni olabilir. Hoşlandığı kız ya da erkeğin paylaşımını görüntülemek, görüşmediği ya da küs olduğu bir kişinin hikaye paylaşımına gizlice bakmak için bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir.

Whatsapp Gizli Hikaye Nasıl Görülür? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Whatsapp uygulaması açılır. Uygulamanın ana sayfasında yer alan seçenekler butonuna basılır.

  • İkinci Adım

Seçenekler menüsü içerisinden “Ayarlar” seçeneği bulunur ve girilir. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra “Hesap” yazan menüye giriş yapmak gerekmektedir.

  • Üçüncü Adım

Hesap menüsüne giriş yaptıktan sonra burada yer alan menüden “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklamak gerekmektedir. Bu meniden gizlilik ayarlarını seçmek gerekir.

  • Dördüncü Adım

Gizlilik sekmesine giriş yaptıktan sonra menüde yer alan “Okundu Bilgisi” seçeneğine basmak gerekmektedir. Bu seçenek açık konumda ise kapalı konuma getirmek gerekecektir. Okundu bilgisinin kapalı olması, hikayelerin gizlice görülmesi için en gerekli detaydır.

  • Beşinci Adım

Okundu bilgisinin kapatılması sonrasında kullanıcının kendisine gelen mesajları okuması durumunda karşı tarafa okundu bilgisi gitmeyeceği gibi istediği kişinin hikayelerine de gizlice bakması mümkün olacaktır. Hikayeye bakıldığı ile ilgili olarak karşı tarafa bir bilgi gitmeyecektir.

  • Altıncı Adım

Whatsapp Gizli Hikaye görme işini garantiye almak adına son görülme bilgisinin de değiştirilmesi akıllıca olacaktır. Gizlilik kısmında yer alan son görülme kısmını “Hiç Kimse” olarak seçen kullanıcılar hem son görülmelerini kapatacak hem de hikayelere gizli bakma işini garanti altına almış olacaklardır.

Whatsapp Gizli Hikaye bakma adımlarını takip eden tüm Whatsapp kullanıcıları, durum hikayesine baktıkları kişinin bu durumdan haberdar olmasını engellemiş olacaklardır. Bu sayede istenilen herkesin durum hikayesine bakmak ve bu işi karşı taraftan habersiz şekilde yapmak mümkün olacaktır.

Ancak unutulmaması gereken bir durum vardır ki aynı yöntem ile başkaları da kişinin durumunda paylaştığı hikayeleri görüntüleme hakkına sahiptir. Bir Whatsapp kullanıcısının haberi bile olmadan durum hikayesine bakılması mümkün bir durum olmakla birlikte her kullanıcı için geçerli bir işlemdir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir