Whatsapp Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?


34
637 Paylaşım, 34 points

Whatsapp kullanıcıları, görüşmek istemedikleri kişileri engelleme hakkına sahiptir. Engelleme çok kolay yapılan bir işlemdir. Karşı tarafın sizi engelleyip engellemediğini anlamanın da birçok yolu vardır. Bu yazımızda bir arkadaşı tarafından engellendiğini düşünen bir Whatsapp kullanıcısının engellenip engellenmediğini nasıl anlayabileceğini anlatacağız.

Whatsapp Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp üzerinden yapılabilecek çok sayıda işlemden birisi de kişi engellemedir. Whatsapp listesinde yer alan ancak kişinin bir süre ya da süresiz olarak görüşmek istemediği bir kişiyi engelleme hakkı vardır. Whatsapp listesindeki bir kişiyi engellemek için bu işlemler yapılmalıdır;  • Whatsapp listesinden engellenecek olan kişi seçilir
  • Engellenecek kişi ile bir konuşma sayfası açılır
  • Sayfanın üst köşesinde yer alan üç noktalı simgeye tıklanır
  • Açılan menüden ‘Diğer’ seçeneği açılır
  • Yeni menüde ‘Engelle’ yazmaktadır. Bu tuşa basıldığı zaman kişi engellenecektir.

Whatsapp Kişisinin Engellendiğinden Haberi Olur mu?

Whatsapp üzerinden bir kişi engellendiğinde bu kişiye kesinlikle bir ileti gitmemektedir. Engellene kişi fark etmediği sürece bu durumu öğrenmesi için herhangi bir ileti almayacaktır.

Whatsapp Üzerinden Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsapp üzerinden engelleme herkese yapılabilmektedir. Bir kişi engellendiğini düşündüğü zaman bunu anlamak için bazı yollar deneyebilmektedir. Whatsapp üzerinden engellendiğiniz anlamanın yollarını biraz daha detaylı inceleyelim…

Bir kişinin Whatsapp üzerinden engellenip engellenmediğini anlaması sanıldığından çok daha kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Whatsapp üzerinden engellendiğini düşünen bir kişi, anlamak için şu noktalara dikkat etmelidir;

  • Kişinin son görülme saati
  • Kişinin çevrim içi olma durumu
  • Kişinin güncel profil fotoğrafı
  • Gönderilen mesajın mavi tik olup olmadığı

1-) Kişinin Son Görülme Saati

Whatsapp üzerinden sohbet edilen kişilerin sayfalarına giriş yapıldığı zaman üst kısımda kişinin son görülme tarihi yazmaktadır. Kişinin sayfasında son görülme saatinin yazmıyor olması engellenmiş olabileceğiniz ihtimalini akla getirebilir. Bununla birlikte kişi Whatsapp üzerinden son görülme ayarlarını değiştirmiş ise de bu bilgiye erişim sağlanamayacaktır.

2-) Kişinin Çevrim İçi Olma Durumu

Whatsapp üzerinden sizi engelleyen kişiyi asla çevrim içi olarak göremezsiniz. Bu yöntem ile engellenip engellenmediğinizi çok kolay anlayabilirsiniz. Whatsapp üzerinden sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin sayfasını açtığınız zaman çevrim içi olduğunu görmeniz gerekir. Eğer kişi hiç çevrim içi olmuyor ve son görülme saati hakkında bilgi bulunmuyor ise engellendiğiniz düşünülebilir.

3-) Kişinin Güncel Profil Fotoğrafı

Whatsapp üzerinden herkesin kendisine özel bir profil fotoğrafı bulunur. Bu fotoğraf, Whatsapp listesindeki herkes tarafından görülmektedir. Eğer listenizde olan ve sizi engellediğinizi düşündüğünüz birisinin profil fotoğrafını göremiyorsanız, başka bir telefonun Whatsapp uygulamasından kişiyi ekleyerek profil resminin olup olmadığına bakmalısınız. Profil fotoğrafı başka bir uygulama içinde görünüyorsa engellenmişsiniz anlamına gelmektedir.

4-) Gönderilen Mesajın Mavi Tik Olup Olmadığı

Whatsapp üzerinden gönderilen mesajlar okunduğu zaman bilgi bölümünde mavi tik işareti ile mesajın okunduğu saat bilgisi yer alır. Bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız öncelikle sayfasından mesaj atmalısınız. Attığını mesajı bilgi bölümünden kontrol edin. Eğer çift tik işareti olur ise mesajınız karşı tarafa ulaştı demektir. Tikler mavi renge dönüşürse mesajınızın okunduğu anlamına gelir. Engellemiş bir kişi sizin mesajlarınızı görmeyecektir. Bu nedenle gönderdiğiniz mesaj tek tik olarak kalır. Uzun süre tek tik kalan bir mesajdan engellenmiş olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Tüm bu seçenekler ile bir kişi engellenip engellenmediğini anlayacaktır. Aynı şekilde kişinin engellediği insanlar da bu yollarla engellendiklerini fark edebilirler. Whatsapp üzerinden engellenmek kişinin üzülmesine neden olabilir. Bu nedenle çok mecbur kalınmadığı sürece Whatsapp listesindeki kişileri engellememek doğru bir hareket olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

34
637 Paylaşım, 34 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
52
Şaşkın
Başarısız Başarısız
237
Başarısız
Komik Komik
150
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
62
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
80
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
50
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
142
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

3 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir